Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Starpet, Verimli Tüketim Hareketi ile 5.000’i aşkın çocuğa çevre eğitimi verdi

Güncelleme :01.07.2014

 Starpet’in 2011 yılından bu yana sürdürdüğü sosyal sorumluluk projesi Verimli Tüketim Hareketi’nde yeni dönem sona erdi. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde başlayan yeni dönemde, 1.000’den fazla çocuğa Starpet gönüllüleri tarafından çevre konulu eğitim verildi. 2011 yılından bu yana devam eden proje kapsamında ulaşılan çocuk sayısı ise 5 bini aştı.

Akaryakıt sektörünün yüzde yüz yerli markası Starpet tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi Verimli Tüketim Hareketi’nde (VTH) geçtiğimiz yılın son çeyreğinde başlayan yeni dönem sona erdi. Projenin yeni dönemi kapsamında, Starpet gönüllüleri tarafından 1.000’i aşkın çocuğa çevre konulu eğitim verildi.

Doğal kaynakların daha verimli tüketilmesine yönelik toplumsal bilinç oluşturmayı hedefleyen projenin kapsamının bu yıl AVM’lerin de eklenmesi ile genişlediğini belirten Starpet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Okalin şu bilgileri verdi:

“Yeni dönemde Şanlıurfa’da başlayan VTH eğitimlerimiz Diyarbakır, Tekirdağ, Eskişehir ve Gaziantep’in ardından Antalya ile devam etti. Bu illerdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine bağlı çocuk evleri ve çocuk yuvalarını ziyaret eden gönüllülerimiz, ayrıca İstanbul’daki AVM’lerde de eğitim faaliyetlerini sürdürdüler. Çocuklarımız için özel olarak oluşturulmuş eğitimlerimizin son derece yararlı olduğuna inanıyoruz. 2011 yılından bu yana 5 binden fazla çocuğumuza ulaşmayı başardığımız projeyi, içeriğini ve kapsamını genişleterek önümüzdeki yıllarda da sürdüreceğiz.”

Bu haber 2557 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.