Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi İle Koç Holding’e Tisk’ten Büyük Ödül

Güncelleme :17.09.2014

Koç Holding, Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi (MLMM) ile Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) düzenlediği ‘2014 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri Yarışması’nda etkililik, iyi uygulama, kapsayıcılık, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik alanlarındaki başarısıyla “Büyük Ödül”ün sahibi oldu. Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl, “1 milyondan fazla çalışan istihdamını temsil eden TİSK’ten aldığımız bu değerli ödülü, Koç Topluluğu’nun mesleki eğitime gönül veren tüm çalışanlarına armağan ediyoruz’’ diye konuştu.

Avrupa Birliği’nin finansman desteği ile TİSK’in liderliğinde yürütülen “Herkes İçin Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamındaki “TİSK 2014 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri”, İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 

Koç Holding, Milli Eğitim Bakanlığı ve Vehbi Koç Vakfı işbirliğiyle 2006 yılından bu yana yürüttüğü Meslek Lisesi Memleket Meselesi projesi (MLMM) ile TİSK’in Büyük Ödülü’nü almaya hak kazandı. Yarışmaya katılan 58’i büyük ölçekli, 10’u küçük ve orta ölçekli şirket olmak üzere toplam 68 şirketin projeleri; etkililik, iyi uygulama, kapsayıcılık, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik alanlarında değerlendirildi. MLMM projesinin bu beş kriterin tümünü kapsaması nedeniyle Büyük Ödül’ün, Koç Holding’e verildiği açıklandı. 

Oya Ünlü Kızıl: ‘‘Projemizin Koç Topluluğu dışında 44 şirket tarafından sahiplenilmesi bize gurur ve mutluluk veriyor’.’

Törene katılarak Koç Holding adına ödülü alan Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl, hem yurtiçinde hem de yurtdışında önemli başarılar kazanan MLMM projesinin TİSK’in KSS Büyük Ödül’üne layık görülmesinden dolayı büyük onur duyduklarını ifade etti. TİSK’in jüri üyelerine de teşekkür eden Kızıl, “Adeta bir mozaik oluşturan her biri alanında değerli isimlerin bir araya geldiği jürinin bize bu ödülü layık görmesini ayrıca önemsiyorum. Meslek liselerinde eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik bir kamu-özel sektör işbirliği modeli oluşturmak üzere ‘Meslek Lisesi Memleket Meselesi’ sloganı ile yola çıkmıştık. Bu işbirliği modeli; kapsayıcı, yenilikçi, etkili iyi uygulamaları besledi ve onlardan beslendi. Koç Holding olarak bugüne kadar 81 ildeki 264 okulda okuyan 8.100’den fazla öğrenciye burs desteği verdiğimiz projede ayrıca Koç Topluluğu şirketleri tarafından geliştirilen mikro projeler ile 5 sektörde, 29 laboratuvar, 7 eğitim merkezi, 1 meslek lisesi ve 1 meslek yüksekokulu kurduk’’ dedi. 

Bugün MLMM’nin Türkiye’de özel sektör tarafından sahiplenilerek sürdürülebilirliği sağlanmış bir proje olduğuna vurgu yapan Oya Ünlü Kızıl, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kendine güvenen, potansiyellerini keşfedebilen, aktif vatandaş olarak rol alma, problem çözme ve ekip çalışması gibi uygulama alanlarında başarılı olacak, iş dünyasında aranan gençler yetiştirmek düşüncesi üzerine kurulan Meslek Lisesi Koçları Programı’nın bugün Koç Topluluğu dışında 44 şirket tarafından sahiplenilmesi de bize ayrı bir gurur ve mutluluk veriyor. ” 

Oya Ünlü Kızıl, 1 milyondan fazla çalışan istihdamını temsil eden TİSK’ten aldıkları bu değerli ödülü, Koç Topluluğu’nun mesleki eğitime gönül veren tüm çalışanlarına armağan ettiklerini de sözlerine ekledi.

Bu haber 2991 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Danimarkalı rüzgar enerjisi şirketi, Türkiye'de büyümeye olumlu bakıyor... 22.10.2021
KKTC Benzinciler Birliği: K-PET ve AL-PET akaryakıt satışını durdurdu... 22.10.2021
Türkiye Petrolleri ve Koalay.com İş Birliği ile Artık Sigorta İşlemleri TP Mobil Üzerinden Yapılabiliyor... 22.10.2021
Zorlu Enerji, Karadağ’da Elektirikli Araç Şarj İstasyonu Ağı Kuruyor ... 22.10.2021
IVECO’dan Ankara’da Daily kamyonet ve kamyon teslimatı... 21.10.2021
Pegasus, 2050'ye kadar sıfır karbon emisyonu taahhüdünde bulundu... 21.10.2021
Dinçer Lojistik, Startup’ları Demo Day’de yarışmaya çağırıyor... 21.10.2021
Türkiye ve Nijerya enerji, hidrokarbon ve madencilik alanlarında 3 mutabakat imzaladı... 21.10.2021
Avrupa'nın gaz depolama seviyeleri Ocak-Eylül döneminde %20'nin üzerinde düşüyor... 21.10.2021
Wallbox Şarj Çözümleri Türk Otomotiv Sektörüyle Buluşmaya Devam Ediyor! ... 21.10.2021
PÜİS’te Yeni Görev Bölümü Yapıldı... 21.10.2021
Elektrikli araçların küresel pazar payının 2025 yılına kadar %29'a ulaşması bekleniyor... 21.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.