Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Üniversiteli gençler Shell uzmanlarıyla İstanbul’da buluştu

Güncelleme :18.09.2014

Shell Upstream Turkey, Amerikan Petrol Jeologları Derneği (AAPG) tarafından her yıl düzenlenen petrol ve enerji konulu “ICE-International Conference and Exhibition” konferansına Altın Sponsor oldu. 14-17 Eylül 2014 tarihlerinde İstanbul ’da yapılan konferansta Shell’in küresel üretim operasyonlarından önemli teknik uzmanlar da yer aldı. 

Shell Upstream Turkey Genel Müdürü Joris Grimbergen zirveyle ilgili olarak “Endüstrinin kilit oyuncularını, akademisyenleri ve kamu yetkililerini bir araya getiren bu önemli konferansa destek vermekten onur duyuyoruz. Öğrenci katılımlarını desteklememiz, gelecek nesil ve Türkiye endüstrisinin uzun dönemli gelişimine olan bağlılığımızı göstermektedir” dedi.

Shell Upstream Turkey’nin Altın Sponsor olduğu etkinlikte dünyanın dört bir yanından katılımcılar yer aldı. Bu yılki konusu “Kıtalar Arasındaki Ruh: Değişen Dünya’da Enerji Jeolojisi” olarak belirlenen konferans, bu yıl 1500’ten fazla konuğu ağırladı. Shell Upstream Turkey farklı ülkelerden gelen 67 gönüllü üniversite öğrencisinin etkinliğe katılımına destek verdi. Öğrenciler, etkinlikte Shell'in Yeni Mezun Programı (Shell Graduate Program) hakkında bilgi sahibi de oldular.

Konferansa katılan öğrenciler konuyla ilgili görüşlerini paylaştılar. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Mustafa Akyol, konferansın öğrenciler için sektörden gelen profesyonellerle bir araya gelebilmek açısından önemli bir fırsat olduğunu belirtti. Akyol; “Makalelerini okuduğumuz akademisyenlerle tanışma fırsatı bulduk. Güzel sunumlar vardı. İlgi alanlarımdan birisi olan geleneksel olmayan hidrokarbonlarla ilgili bilgi alma fırsatı buldum. Benim gibi öğrencilerin Shell’in çalışma ortamını ve kültürünü deneyimlemesine yardım eden Shell Yeni Mezun Programı hakkında da bilgi sahibi oldum. Mutlaka katılmak istiyorum” dedi. 

Norveç’teki Oslo Üniversitesi’nde Doktora öğrencisi olan Steven Mueller de, gelecekte çalışabileceği şirketlerden birindeki farklı bölümleri görme ve gelecekte beraber çalışma ihtimali olan yöneticileri tanıma şansı verdiğinden, konferansa katılmasının mükemmel bir fikir olduğunu söyledi. Shell’de tam zamanlı olarak çalışan eski okul arkadaşları olduğunu ifade eden Mueller, “Shell’de çalışan eski okul arkadaşlarımın bana söylediklerine göre, Shell çalışmak için çok iyi bir şirket. Hepsi deneyimlerinden çok memnun” dedi. 

Macaristan’ın Miskolc Üniversitesi Yer Bilimleri ve Mühendisliği bölümü öğrencisi Tamas Miklovicz, sektördeki diğer şirketlerin de yer aldığı ve oldukça ilginç konuşma ve sunumlar yapılan konferansa katıldığı için memnun olduğunu ifade etti. Miklovicz, “Dünyanın farklı yerlerinden gelen insanlarla tanışıp sohbet etmek çok hoşuma gitti. Bu uluslararası ortamda bulunduğum, eğitimime ve ilgi alanıma dair bilgi içeren konuşma ve derslerden öğrendiklerim için gerçekten mutluyum” dedi. 

Konferans kapsamındaki teknik program, bilimdeki en son gelişmelerin yanı sıra, tüm dünyadaki jeolojik ilerlemeleri de içerdi. Fuar; teknoloji, ürün ve hizmet alanlarında en son yenilikleri kapsadı.

Bu haber 2578 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.