Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Araç yıkamanın en doğru yolu

Güncelleme :31.10.2014

Araç yıkama makineleri konusunda dünyada otorite olarak kabul edilen ve dünyanın ilk araç yıkama makinesi üreticisi olan WASHTEC (ALMANYA), Tora Petrol güvencesi ile ürünlerini müşterileri ile buluşturmaya devam ediyor.

Gelişen bir toplum olarak bizler teknolojiye olan merakımızda, yatırımlarımızda gittikçe artmaktadır.Bu yükselen trend doğrultusunda, Tora Petrol olarak bizler sizlere daima ileri teknoloji ürünlerini sunmaya devam ediyoruz.

Araç yıkama makineleri konusunda dünyada otorite olarak kabul edilen ve dünyanın ilk araç yıkama makinesi üreticisi olan WASHTEC (ALMANYA), Tora Petrol güvencesi ile ürünlerini müşterileri ile buluşturmaya devam ediyor.

Bugün sizlere yeni nesil bir araç yıkama tesisini tanıtmak istiyoruz.

Alışagelmiş olan sistemlerin haricinde bu tesiste araçlar özel bir yürüyen bant aracılığı ile hareket ediyor.

 Öncelikle müşteri tesise geldiğinde kendine sunulan alternatif yıkama programlarından birini tercih ediyor, tesis yetkilisi aracın yürüyen banda yerleştirilmesi için müşteriyi yönlendiriyor ve yıkama yolculuğunuz başlıyor!

Üstelik bu işlemleri yapmak için aracınızdan inmenize gerek yok. Siz aracınızda otururken yıkama işlemleri devam ediyor. Acil bir işiniz çıktı hemen ayrılmanız mı gerekiyor merak etmeyin yıkama fişiniz için özel bir kod ile hazırlanıyor, bir sonraki gelişinizde bu fişi göstermeniz yeterli. Yıkama tesisimiz sizi hemen tanıyacaktır. Ve yıkama işleminiz yapılacaktır.

Araç yıkama yolculuğu boyunca toplam 7 istasyon geçiyor ve yolculuğunuz yaklaşık 3 dakika sürüyor.

Standart olarak yapılan bir elle yıkama tesisinde bu işlemlerin en iyi koşullarda 45 dakika sürdüğünü unutmayın.

3 Dakika içinde neler mi oluyor? Bakın aracı nasıl yıkıyoruz?

Öncelikle yıkama görevlisi aracınızı bir ön yıkamadan geçiriyor, bu arada aracınız bant üzerinde yürümeye devam ediyor, sizin hiçbir şey yapmanıza gerek yok. İlk istasyonda aracınızın yüksekliği ve uzunluğu ölçülüyor. Bu arada 2. İstasyonda aracınızın ön kısmından köpüklenme işlemi başlıyor. Buarada yaklaşık 6 metrelik bir yol kat etmiş oluyorsunuz. Sadece 10 litrelik bir temiz su kullanmış oluyoruz.

Köpüklenme işlemi devam ederken 3. İstasyonda her iki yandan araç tekerleriniz ve kapı alt kısımlarını yıkama için iki adet 2,5 metre uzunluğunda yatay fırçalar aracınıza yaklaşarak çok özel bir temizleme kimyasalı ile aracınız yıkanmaya devam ediyor. Bu arada 4. İstasyon aracınız alt kısmını çoktan yıkamış oluyor. Burada geri kazanılmış ve filtre edilmiş 153 litrelik bir su harcıyoruz, biç şebeke suyu kullanmıyoruz.

Sırada 5. İstasyon var, bu istasyon yüksek basınçlı üst ve yan yıkama istasyonu, geri kazanılmış ve filtre edilmiş bir su ile hiç şebeke suyu kullanmadan aracınız köpüklerden uzaklaştırılıyor. Burada yaklaşık 160 litre su kullanıyoruz. Ama merak etmeyin temiz su bu aşamaya kadar sadece 10 litre harcandı. 

Şimdi sırada 6. İstasyon var, burası çocuklar için çok eğlenceli, önce köpük şeklinde kar yağdı, sonrasında şiddetli bir su fırtınası gördük şimdi sırada dev silindir şeklinde fırçalar var.

Fırçalarımız gerçekten çok özel bir malzemeden üretilmiş, aracınıza kesinlikle zarar vermeyen bir teknoloji barındırıyor. Softecs fırçalar Avrupa da en iyi araç yıkayıcı seçilmiş patentli bir ürün.

4 tane yan fırça ve 1 adet üst fırça aracınız yıkamak için dönmeye başlıyor. Çok hassas bir ölçüm sayesinde aracınız dış kısmı bu özel fırçalar ve özel bir şampuan ile çepeçevre tertemiz oluyor.124 litre su harcadık ancak buda geri dönüşüm suyundan şebeke suyu harcamadık.

Ve 7. İstasyon özel bir cilalama istasyonumuz, burada 29 litre temiz su ile cila öncesi hazırlık yapıyoruz.

8. istasyon özel bir cilalama istasyonu birazdan aracınız çıkmış olacak, burada 34 litre temiz su ve aracınızı dış etkilerden koruyan özel bir cila sprinkler vasıtası ile uygulanıyor.

Yaklaşıl 3 metre sonra çok güçlü fanlar devreye giriyor ve hem üst hem de yandan aracınız üzerindeki su kaydırılıyor ve cila etkisini gösteriyor, ilk günkü gibi ışıl ışıl bir görüntü sağlıyor.

Daha bitmedi 9. İstasyon özel tekstil ürünler ile aracınızı çalıştırarak tesisten ayrılabilirsiniz.

Sizlere ANKARA FULPET OMVPOAŞ istasyonunda ki tesisimizden bahsettik, vaktiniz olunca bir uğrayın dikmen caddesi üzerinde, günde 700 araç yıkanıyor, müşterilerimiz mükemmel bir temizlik ve hızlı bir hizmetten özellikle çok memnunlar.

Bu yılbaşında 2. Tesisimiz Antalya’da açılıyor, akabinde İzmir, Bursa ve İstanbul.

Bir dahaki sefere başka yeniliklerimiz ile tekrar buluşmak üzere.

Bu haber 3008 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Scania Servislerine Kadın Eli Değiyor... 26.11.2021
Motul Motosiklet Yarışlarına Damga Vurmaya Devam Ediyor... 26.11.2021
Petrol Ofisi’nin Covid-19 ile Mücadeleye Verdiği Destek Felis Ödülü aldı... 26.11.2021
Ford Otosan’dan hafif mobilite çözümleri sunan yeni girişim: “Rakun”... 26.11.2021
Mercedes-Benz Otomotiv Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin STAR HACK hackathonu için başvurular devam ediyor... 26.11.2021
Schneider Electric, Fortune’un her yıl yayınlanan Dünyayı Değiştiren Şirketler Listesine dahil edildi... 26.11.2021
SEDAŞ, İKİGAİ projesiyle müşteri memnuniyetini artırıyor... 26.11.2021
ÇEVKO Kazakistan'a Yeşil Enerji İçin Know-How İhraç Edecek... 26.11.2021
Limak Enerji Uludağ Elektrik, ‘Sıfır Atık Belgesi’ Almaya Hak Kazandı... 26.11.2021
TPAO açıkladı! Türkali-2 kuyusunda akış testi tamamlandı... 26.11.2021
Bakan Dönmez açıkladı! Kapatılan kuyudan petrol fışkırdı... 26.11.2021
Sustainable Bus Award’da Seyahat Otobüsü kategorisinde MAN Lion’s Coach ‘Sustainable Bus of the Year 2022’ seçildi... 26.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.