Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Turpak Abudhabi’de , ADIPEC 2014 Fuarında “ Yeni Nesil Kablosuz Sistem Nano Rfid Tabanca Antenleri”ni Tanıttı

Güncelleme :13.11.2014

Turpak tarafından Abudhabi'de, ADIPEC 2014 Fuarında tanıtılan Nano kablosuz tabanca antenleri, akıllı uyanma modülü ve sahip olduğu teknoloji ile önceki modellerine göre pil sarfiyatı çok daha az olup, kullanım süresi çok daha uzundur.

Turpak, Abudhabi'de gerçekleştirilen ADIPEC 2014 Fuarında “ Yeni Nesil Kablosuz Sistem Nano Rfid Tabanca Antenleri”ni tanıttı. TURPAK Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper ÖNKOL, tanıtımını yaptıkları Yeni Nesil Kablosuz Sistem Nano Rfid Tabanca Antenleri ile ilgili bilgi verdi:

 Bildiğiniz gibi sadece Türkiye’de ilk 10 Petrol Dağıtım Şirketinin yaklaşık 7.000 akaryakıt istasyonunda ve 1.5 milyon filo aracında TURPAK taşıt tanıma donanımları çalışmaktadır. 

Düşük Yatırım ve İşletme Maliyeti

Turpak olarak edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimimiz doğrultusunda hem petrol şirketlerinin hem de istasyon sahiplerinin yatırım ve işletme maliyetlerini kablolu sisteme göre çok daha fazla düşüren kablosuz sistemin son Nesil NANO antenlerini müşterilerimize tanıttık.

Montaj Kolaylığı

Yeni Nesil Nano kablosuz tabanca antenlerinin en büyük özelliği bir önceki modeline göre çok daha küçük olmasıdır. Ayrıca her türlü tabancaya uyan patentli tek modeldir. OPW, ZVA, Huskky, vb. tabancalara kolaylıkla montajı yapılabilmekte ve asla zamanla yerinden oynamamaktadır.  

Emniyet 

ATEX sertifikası sahip Nano kablosuz antenler uluslararası standartlara sahiptir. Ayrıca bu teknoloji sayesinde istasyon kablolu tabanca antenlerinin beraberinde getirmiş olduğu yakıt sızdırma riskini tamamen ortadan kaldırmaktayız. Oluşabilecek sızıntı ile pompa tabanca ve hortumlarındaki yakıt kirliliği de son bulmaktadır.

Güvenlik

Yetkisiz müdahaleyi engeller. Tabanca başka araca dolum yapamaz. Yerinden sökülmesi durumunda tekrar çalışır hale gelebilmesi için yetkili servis tarafından özel bir cihaz ile aktifleştirilmesi gerekmektedir. Bunun dışında araç üzerindeki RFID chip (NANOpass) ile kablosuz anten arasında SAM secured %100 güvenli haberleşme protokolü bulunmamaktadır. 

Düşük İşletme Maliyeti ve Pil Tasarrufu

Nano kablosuz tabanca antenleri, akıllı uyanma modülü ve sahip olduğu teknoloji ile önceki modellerine göre pil sarfiyatı çok daha az olup kullanım süresi çok daha uzundur. Değiştirebilir pil özelliği bulunmaktadır. Pompa değişimlerinde veya tadilatlarında kolay demontaj ve montaj özelliği ile tekrar kullanılabilir olması ve böylelikle ek maliyet getirmemesi istasyoncular  için büyük tercih sebebidir. Aynı zamanda bir pompadan bir başka pompaya kolaylıkla taşınması sayesinde esnek kullanım olanağı sağlar.

Online Servis Takip 

Bunlarında yanında Nano kablosuz antenlerin pil seviyeleri ve tabancaların aktif olup olmadığı Turpak Servis Takip Merkezi tarafından gerçek zamanlı uzaktan izlenebilmekte ve pil seviyelerinin kritik seviyeye düşmesi veya tabancanın arızalanması durumunda Turpak yetkili servisine otomatik  bilgi geçilmektedir.

 

Bu haber 3340 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
Castrol Ford Team Türkiye’den kırılması zor bir rekor daha…... 01.12.2021
Lojistik Sektörünün Geleceğini Etkileyecek Temel Trendler Açıklandı... 01.12.2021
Saygı Otomotiv İle Renault Trucks’ın Bayi Ağına Kayseri de Katılıyor... 01.12.2021
Kent Electra İtalya toplu ulaşımında test edildi... 01.12.2021
Temsa’nın Çevreci Otobüsleri İsrail Yollarındaki Sayısını Artırıyor... 01.12.2021
Henkel, üçüncü çeyrekteki güçlü satış artışı ile büyüme hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor... 01.12.2021
Enerjisa, güvenli ödeme altyapısı için Akbank’la iş birliğine imza attı ... 01.12.2021
Asis Yeni Nesil Orbit MTS Terminallerini Kullanıcılarına Sundu ... 01.12.2021
Küresel yenilenebilir enerji kurulumları bu yıl 290 gigavatla rekor tazeleyecek... 01.12.2021
Petrokimya Tesislerinde Güç Aktarım Ürün Seçimi... 01.12.2021
ESS Otomasyon Tora Samsun Bölge Servisini Tanıyalım... 01.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 01.12.2021
Elektrikli Araçların Yaygınlaşması Enerji İhtiyacını Artıracak!... 01.12.2021
Akkök Holding’den “Kadın Enerjisi’’ projesi ... 01.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.