Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

MPT’nin “Çevre Çözümleri” alanındaki başarılı faaliyetleri devam ediyor

Güncelleme :19.12.2014

Çevre sektöründe yenilikçi yaklaşım ve ürünleriyle öne çıkan oyuncu MPT Çevre Çözümleri faaliyetlerine yoğun bir şekilde devam ediyor...

8 Haziran 2015 tarihinde yürürlüğe girecek olan “Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik” birçok sektörü, ilgili dernekleri ve büyük holdingleri de dahil olmak üzere aksiyon almaya itmektedir. Bu anlamda MPT olarak geçtiğimiz ay içerisinde Koç Topluluğu Çevre Kurulu’na yürürlüğe girecek olan yeni toprak kirliliği yönetmeliği ile ilgili detaylı ve bilgilendirici sunum yapılmıştır. Bu sunuma MPT’nin İtalyan ortağı Petroltecnica Çevre Birimi Direktörü Virgilio Pagliarani de katılmıştır. Virgilio 1999 yılında İtalya’da yürürlüğe giren bizim yönetmeliğimize paralel olan toprak kirliliği yönetmeliğinin oradaki yansıma ve uygulamaları ile ilgili sunum yapmıştır. Her iki sunum da katılımcılar tarafından yoğun ilgi ve sorularla takip edilmiştir.

MPT, aynı zamanda Otomotiv Sanayici Derneği Çevre Kurulu üyelerine yaklaşan toprak kirliliği yönetmeliği ile ilgili çözüm ortağı ve yardımcı olabilmek adına sunum yapmış, çözüm odaklı yaklaşımı ile büyük beğeni toplamıştır. Aralarında Hyundai, Ford, Fiat, Toyota, Honda, Türk Traktör gibi Türkiye’nin önde gelen otomotiv üreticilerinin olduğu toplantı, çevresel sorunların tartışıldığı ve ortak platformun oluşturulduğu önemli bir işleve sahiptir.

MPT ve MEPSAN 27 – 30 Kasım tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Belediye – Kent Fuarı’na katılmıştır. Ürün ve hizmetleriyle hem misafirler hem de katılımcılar tarafından yoğun ilgi ile karşılanan MPT, çevre çözümlerini burada da sunmuştur. Emici kitler, atık yağ – yakıt tankları ve yağ – yakıt ayırıcı separatörler MPT’nin ürün grupları içerisinde yer almaktadır.

MPT, istasyon sahasında belli bir süre sonra sıklıkla karşılaşılan problem olan yakıtın saha dökülmesi sonucu oluşan kötü görüntüyü gidermek adına İngiliz Censol firması ile yüzey temizleyici ürünleri Petrol Ofisi bayisi Arasena Petrol’de sunmuş ve olumlu sonuçlar almıştır. İlgili bayi de bu ürünle ilgili son derece memnun kalmış ve yarattığı çözüm itibariyle kullanmaya devam edeceğini belirtmiştir. 

Bilindiği gibi istasyonlarda yağ – yakıt ayırıcı sistemlerin fiziki uygulaması üç gözlü beton çöktürme üniteleri olarak kullanılıyor ve fakat “Atık Su Deşarj Yönetmeliği” zorunluluğu olan maksimum 50 mg/lt şartını hiçbir şekilde karşılayamıyor. Hem kontrol edilmiyor hem de kaçak sızıntı riski açısından son derece problemli sonuçlar doğuruyor. Bu kapsamda MPT İngiliz Kingspan firmasının “Forecourt Separatör” ürününü Total İstanbul bayisi Özsoy Petrol’de kurulumunu gerçekleştirmiş ve sorunsuz çalışmasını sağlamıştır. Separatör 5 mg/ lt ayırma kapasitesi ile yönetmelik şartlarının da üzerinde bir performansa sahiptir.

MPT Çevre Çözümleri 8 Haziran 2015’te yürürlüğe girecek yeni toprak kirliliği yönetmeliği ile ilgili sektöre her zaman yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımını sunmaya devam edecektir…

 

 

 

Bu haber 2735 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
DFDS’den yenilenebilir yakıt geliştirmek üzere dev iş birliği... 04.06.2020
Dizel Araçlara Rağbet Devam Edecek!... 04.06.2020
Otomotiv ihracatı mayısta 1 milyar 203 milyon dolar oldu... 04.06.2020
Çevreci otomotiv üreticisi Mercedes-Benz Türk Dünya Çevre Günü’nü kutluyor... 04.06.2020
OPET'ten 'iflas istemi' haberlerine ilişkin açıklama... 04.06.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.