Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Lukoil ile Beşikteş arasında büyük işbirliği

Güncelleme :23.12.2014

Beşiktaş Kulübü ile petrol ve doğalgaz şirketi Lukoil arasındaki işbirliği anlaşmasının tanıtım toplantısı yapıldı.

 BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen tanıtım toplantısına siyah beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman, yönetim kurulu üyeleri Yalçın Kaya Yılmaz ve Hakan Özköse ile Lukoil Türkiye CEO'su Alexander Terletskiy katıldı.Toplantının başlangıcında açıklamalarda bulunan Fikret Orman, şunları söyledi:

"Beşiktaş ailesi olarak Lukoil ile yepyeni bir anlaşma imzalıyoruz. Televizyon reklamlarında ilk lansmanı görmüşsünüzdür. Hem kulübümüze hem taraftarlarımıza çeşitli avantajlar sunan önemli bir anlaşma. Bugün bunu sizlerle ve tüm Beşiktaş camiası ile paylaşmaktan gurur duyduğumu söylemek istiyorum. Beşiktaş, enerji lideri olan Lukoil ile yapılan bu anlaşma ile hem iş birliği yaptığımız Lukoil şirketine hem taraftarlarımıza hem de Beşiktaş'a önemli kazançlar sağlayacağına inanıyorum. Taraftarımız Beşiktaş Lukoil Card kullanarak hem indirim kazanacak hem de kulübümüz bu anlaşmadan ciddi bir gelir elde etmiş olacak. Şu andaki gidiş trendi ile bakacak olursak, bu sene herhalde 3 milyonun üzerinde gelir sağlayacağız. Bu kartı kullanan taraftarlarımız da pazarda aldıkları fiyattan indirimli olarak yararlanacakları için açıkçası Beşiktaş Ailesi, Beşiktaş camiası olarak taraftarlarımız ile beraber hepimizin kazanacağı bir anlaşma yapmış olacağız. Anlaşmanın Lukoil ve Beşiktaş'a hayırlı olmasını diliyorum. Tüm taraftarlarımızdan da Beşiktaş Lukoil Card elde ederek kulübümüze katkı sağlamalarını bekliyorum."

Başkan Fikret Orman, yeni sponsorluk çalışmaları ve yeni projeler ile ilgili bir soru üzerine şöyle konuştu:

"Çok çalışıyoruz ve artık Vodafone Arena'nın sonuna doğru geliyoruz. İnşaatın bitmesi ile beraber Beşiktaş'ın futbolla alakalı en önemli yatırımını gerçekleştirmiş olacağız. Bir adım ileri gidip basketbol ve diğer spor dallarıyla ilgili önemli bir kompleks yapma niyetimiz var. Çalışmalarına başladık. Projeler üzerinde çalışıyoruz, bunu yapmak istiyoruz. Yapacağımız kompleksin isim hakkı ve basketbol takımımızın bundan sonraki süreçte sponsorlukları da dahil olmak üzere bazı çalışmalarımız var. Fakat bizim için önemli olan işbirliği yapmış olduğumuz bütün partnerlerimizin, bütün şirketlerin kazançlı olduğu ve memnun olduğu bir ilişki ağını götürmek istiyoruz. Vodafone'un, Beşiktaş ile yaptığı anlaşma hem Türkiye'de hem dünyada önemli bir anlaşma. Vodafone şirketi de gayet memnun ve kazançlı çıktılar. Beko ve Kalde de aynı şekilde. Basketbolda İntegral ve şimdi de Lukoil aynı şekilde memnunlar. 

Sponsorlarımızı mutlu etmemiz lazım. Bunun süreklilik arz etmesi lazım. Lansmanın üzerine devam edilmesi ve yeni şeyler yapılması lazım ki güncelliğini kaybetmesin. Bizim açımızdan sponsorluk anlaşması imzayı attığımız an başlayan bir şey ve bunu yenileme çabasındayız. Burada ne kadar başarılı olursak o kadar çok sponsorun geleceğini düşünüyorum."

Başkan Fikret Orman, tanıtım toplantısında Beşiktaş Lukoil Card'ını aldı ve tüm taraftarlara da bu kartlardan almalarını tavsiye etti.

ALEXANDER TERLETSKIY: "BU PROJE, TARAFTARA İNDİRİMİN YANI SIRA KULÜBE YÜZDE 2 ORANINDA BİR GELİR KAYNAĞI DA TEŞKİL EDECEK"

Lukoil Türkiye CEO'su Alexander Terletskiy ise şöyle konuştu:

"Yürüttüğümüz projeler içinde en başarılılarından birisi, Lukoil ile Beşiktaş Kulübü arasındaki bu anlaşma. Bayın Başkan biraz önce belirtti, bu proje Lukoil ve Beşiktaş kulübünün müştereken oluşturduğu taraftar kartı projesidir. Türkiye'de 400'den fazla Lukoil istasyonunda taraftarlar kartı kullanarak hem önemli bir indirim elde edecek hem de Beşiktaş Kulübüne de yüzde 2 oranında bir gelir kaynağı teşkil edecek. Projenin ilk sonuçlarını elde ettik. Hali hazırda 100 binden fazla kart sahiplerine ulaştırılmış durumda. Bu başarıyı Beşiktaş Kulübü ile yürekten paylaşıyoruz. İnanıyorum ki bu proje, içinde yer alan tüm paydaşlara muazzam faydalar sağlayacak. Öncelikle taraftarlar arasında bir tasarruf imkanı olacak, ikincisi kulübe ek destek sağlamış olacak, Lukoil olarak biz de her bakımdan kazançlı olacağız. Türkiye'nin en büyük camialarından ve Avrupa'nın en saygın kulüplerinden birisinin içinde yer alma faydası sağlayacağız. Lukoil olarak 35'ten fazla ülkede perakende sektöründe çalışıyoruz. Türkiye, bu tür ortaklık ilişkileri kurduğumuz ilk ülke ve bunu başka ülkelerde de yaygınlaştırmayı düşünüyoruz. Beşiktaş Kulübü ile müştereken başlattığımız projeye ilgi gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim."

Alexander Terletskiy, Beşiktaş kulübüne sponsor olma konusuyla ilgili soru üzerine, "Biz bu hususta Fikret Bey ile görüştük. İlk aşamada 'bu taraftar kartı projesi ile başlayalım' dedik. Bu ik adımı atmak bizim için çok önemliydi ki şu anda bu adımı attık. Tabii ki her türlü partnerliğe ve işbirliğine açığız. Bu, kulübün sponsorluğu ile olabilir tabii ki. Kulüp açısından ve bizim şirketimiz açısından büyük fayda sağlayacaktır. Bu sezon gidişata bakmak istiyoruz. Ona göre önümüzdeki sezon durumu değerlendireceğiz. Şu anda büyük bir memnuniyet duymaktayız. Çok rahat bir başlangıç yapabildik. Sayın başkanın şahsi katkıları ve destekleri sayesinde gazetelerde, televizyonda ve sosyal medyada bu programa güzel yer aldı. Bir sonraki aşamaya da rahatlıkla geçiş yapabileceğimizi düşünüyoruz" dedi.

Bu haber 2193 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Enerya Enerji, Denizli'de 300 bininci abonesine elektrikli bisiklet hediye etti... 17.10.2021
Castrol Ford Team Türkiye, Ege Rallisi ile 2021 ‘Markalar Şampiyonluğu’na bir adım daha yaklaştı... 17.10.2021
Doğalgaz faturasında tasarruf için Multipor ile doğru yalıtım ... 17.10.2021
OEDAŞ’tan Plastik Kapak Seferberliği... 17.10.2021
Elektrikte gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında azami fiyat limiti yükseltildi... 17.10.2021
Ali Osman Ulusoy Turizm’den Trabzonspor’a özel tasarım Mercedes-Benz Tourismo 16 2+1 ... 17.10.2021
Hibrit Satışları Artıyor Toyota Liderliğini Sürdürüyor... 17.10.2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Otobüsleri Karsan Atak ile Yenileniyor!... 17.10.2021
Anadolu Isuzu, Vodafone Busıness’ın Red Kontrol Çözümüyle Ticari Araç Sektöründe Bir İlki Gerçekleştirdi... 17.10.2021
Logitrans’a İlgi ve Katılım Artarak Sürüyor ... 17.10.2021
Bakan Dönmez: Azerbaycan'la 11 milyar metreküplük ilave doğal gaz ticaret anlaşması yapıldı... 17.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.