Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Tekser, Türkiye’deki bayilerini sertifikalandırdı

Güncelleme :08.01.2015

Tekser, Türkiye’nin dört bir yanında gelen bayilerine genel merkezinde teknik eğitim ve SEÇ-G eğitimi verdi. 2 gün süren eğitim sonunda uygulama ve teori sınavlarını geçenlere sertifika verildi.

2 yılda bir gerçekleştirilen Tekser eğitimlerine Türkiye’nin dört bir yanından 30’u aşkın bayi yetkilisiyle birlikte toplamda 55 kişi katıldı. Tekser genel merkezinde verilen eğitimlerin ilk günün de Franklin Fueling Systems Ortadoğu ve Batı Asya Satış Direktörü Fevzi Apaydın, UPP boru sistemleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. Gün boyu süren eğitim sonunda teori ve uygulama sınavı yapıldı. Eğitimin ikinci gününde ise SEÇ-G eğitimi verildi. 

Eğitim amacı hakkında gazetemize bilgi veren Tekser Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Fincan, “Bugün gerçekleştirdiğimiz eğitimi iki başlığa ayrılabiliriz. Birincisi; temsilcisi olduğumuz, altyapı ekipman  sistemlerinden biri olan Franklin grubuna ait UPP altyapı borulama sistemlerinin teknik eğitimi. İkinci olarak da, piyasada önümüzdeki günlerde hareket bekliyoruz, bunun bir hazırlığı olarak da SEÇ-G uygulamalı eğitimi vererek ön saha personelinin bilinç düzeyini arttırmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Bayilere hem teknik anlamda hem de sahadaki uygulamalar anlamında periyodik olarak eğitimler verdiklerini dile getiren Fincan, “Biz bu eğitimlerle teoriyle pratiği birleştirmeyi amaçlıyoruz. Bayilerimize bu tür eğitimler vererek, hem bilgilerin güncellenmesi hem de bayilerimizdeki ön saha personellerinin bilgilenmesi ve bilinçlenmesi açısından bu eğitimleri önemsiyor ve periyodik olarak da yenileniyoruz” dedi. 

Tekser olarak 4 yıldır Franklin ürünlerinin hemen hemen bütün ürünlerinin temsilcisi olduklarını söyleyen Fincan, Tekser olarak hem ekipman hem de hizmet anlamında ciddi yatırımlar yaptık, akaryakıt piyasasının paralelinde doğal gaz piyasasıyla ilgili olarak da yeni yatırımlar içerisindeyiz” ifadesinde bulundu.

“Uygulamanın kalitesini arttırmaya çalışıyoruz”

UPP boru eğitiminin öneminden bahseden Fevzi Apaydın, “UPP boru sistemleri akaryakıt piyasasında kullanılan, teknolojik olarak en gelişmiş boru sistemi.  Bu sistemin son kullanıcıya en yüksek değer sunabilmesi için uygulamanın montajın doğru yapılması gerekir.  Biz düzenli olarak uygulamacı arkadaşlarımıza bu konu da eğitimler veriyoruz. Bu eğitimle birlikte uygulamanın kalitesini arttırmaya çalışıyoruz. Bu anlamda çok önemli olan eğitimler periyodik olarak iki yılda bir yenileniyor” diye konuştu. 

UPP boru sistemlerinin kurulum aşamasında dikkatli olunmasının altını çizen Apaydın, şöyle konuştu: UPP boru aslında insan vücudundaki damarlara denk geliyor. Vücudunuz herhangi bir yerine kan ulaşmazsa o organın çalışabilmesi mümkün değil. Aynı şekilde akaryakıt istasyonunda da pompalara akaryakıtın çevreye sızmadan, en kısa sürede, en yüksek debi de güvenli bir şekilde ulaşması gerekiyor. . Bu anlamda UPP boru sistemleri büyük bir görevi yerine getiriyor. Ayrıca borularımız çevre açısından çok güvenli,  öyle ki ilk monte ettiğimiz boru 33 yıldan bu yana en ufak sızdırma, kaza olmadan çalışıyor. 

Eğitimin bayiler açısından yararlı ve önemli olduğunu belirten Tekser Denizli bayi temsilcisi Erkan Günal, “Tehlikeli bir işte çalıştığımız için mutlaka bu tür eğitimlerin düzenlenmesi ve personellerin bilgilerinin sık sık tazelenmesi gerekiyor. Tekser tarafından eğitimlerin periyodik olarak yapılması ve yenilenmesi bize, sahada hata yapmamamızı ve dağıtım şirketlerine karşı sorumluluklarımızı yerine getirmemizi sağlıyor” diye konuştu.

Bu haber 3441 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Scania Servislerine Kadın Eli Değiyor... 26.11.2021
Motul Motosiklet Yarışlarına Damga Vurmaya Devam Ediyor... 26.11.2021
Petrol Ofisi’nin Covid-19 ile Mücadeleye Verdiği Destek Felis Ödülü aldı... 26.11.2021
Ford Otosan’dan hafif mobilite çözümleri sunan yeni girişim: “Rakun”... 26.11.2021
Mercedes-Benz Otomotiv Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin STAR HACK hackathonu için başvurular devam ediyor... 26.11.2021
Schneider Electric, Fortune’un her yıl yayınlanan Dünyayı Değiştiren Şirketler Listesine dahil edildi... 26.11.2021
SEDAŞ, İKİGAİ projesiyle müşteri memnuniyetini artırıyor... 26.11.2021
ÇEVKO Kazakistan'a Yeşil Enerji İçin Know-How İhraç Edecek... 26.11.2021
Limak Enerji Uludağ Elektrik, ‘Sıfır Atık Belgesi’ Almaya Hak Kazandı... 26.11.2021
TPAO açıkladı! Türkali-2 kuyusunda akış testi tamamlandı... 26.11.2021
Bakan Dönmez açıkladı! Kapatılan kuyudan petrol fışkırdı... 26.11.2021
Sustainable Bus Award’da Seyahat Otobüsü kategorisinde MAN Lion’s Coach ‘Sustainable Bus of the Year 2022’ seçildi... 26.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.