Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Total Oil Türkiye, Boğaziçi Üniversitesi İle İşbirliği Sözleşmesi İmzaladı

Güncelleme :16.01.2015

Total Grubu, insan kaynakları stratejisi kapsamında Boğaziçi Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzaladı.  “Üniversitelerle Ortaklık” adı verilen bu çalışma kapsamında Total’in deneyimli çalışanları tarafından öğrencilere konferanslar verilirken, Total Grubu tarafından organize edilen seminerlere de öğrencilerin katılmalarına olanak sağlanacak.  

Total Oil Türkiye A.Ş. ile Boğaziçi Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği anlaşması törenine Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Lale Akarun, Total Oil Türkiye A.Ş. Genel Müdürü Antoine Tournand ve Total Oil Türkiye A.Ş. İK & İdari İşler Direktörü Ayşe Ürgen katıldı.

Toplumsal politikaları ve yerel yetenekleri güçlendirmeyi amaçlayan insan kaynakları stratejileri doğrultusunda hareket eden Total Grubu, faaliyette bulunduğu ülkelerdeki üniversitelerle bu tür işbirlikleri gerçekleştiriyor.  “Üniversitelerle Ortaklık” adı verilen bu çalışma kapsamında, konferanslar çerçevesinde yapılacak sunumlar, vaka çalışmaları ve düzenlenecek mesleki bilgilendirme toplantılarının yanı sıra öğrencilere, staj, sponsorluk, burs ve Total Grubu tarafından organize edilen seminerlere katılım olanakları da sunulabilecek.

Konuya ilişkin konuşan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, işbirliği ile ilgili olarak “Boğaziçi Üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında konumunu her yıl daha yükseklere taşırken, eğitimin yansıra yaptığı araştırmalarla sanayi işbirliği içinde topluma fayda sağlamaktadır. Teknoloji geliştirme ve sanayi uygulamaları doğrudan sektör işbirliği gerektiren konulardır. Total Oil gibi bir dünya devi ile yaptığımız işbirliği ile yeni çalışmalara imza atarken, Teknoloji Transfer Ofisi’miz aracılığıyla AR-GE çalışmalarımızı tüm toplumun hizmetine sunmuş olacağız.” dedi.  

Törende konuşan  Total Oil Türkiye Genel Müdürü Antoine Tournand ise şunları söyledi :  “Total Grubu olarak, bir çok eğitim kuruluşu ile işbirliği yapıyoruz. Bu işbirliğinin kuruluşlarımıza karşılıklı fayda getireceğine olan inancım tamdır. Hali hazırda, şirketimizde Boğaziçi Üniversitesi mezunları ile çalışarak, Boğaziçi Üniversitesi'nin üstün eğitim seviyesinden faydalanmaktayız.“

Bu haber 2710 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.