Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Tekser, ‘SGB’ Tank Kaçak Algılama Sistemleriyle Sıfır Kaçak Prensibine Devam Ediyor

Güncelleme :20.02.2015

SGB tank kaçak algılama sistemimiz basınçlı ve vakumlu olmak üzere iki tiptir diyen Anıl Altun, SGB ürünleri Alman son teknolojisi ile üretilir. Bu sayede yakıt sızıntısını haber vermekle kalmaz sızıntı oluşmadan önlem alınmasını ve yakıt kaybının önüne geçilmesi sağlanır dedi.
 

Tekser Elektrik Elektronik departman sorumlusu Anıl Altun temsilcisi oldukları Alman markası SGB tank kaçak algılama sistemine dair bilgiler verdi.
Bir akaryakıt istasyonunda kaçak oluşması her zaman ihtimal dahilinde bulunan bir durumdur. Bu kaçaklar, tesisatta veya akaryakıt tanklarında oluşabilir. Tesisatta ve tanklarda oluşabilecek kaçaklar için farklı çözümlerimiz mevcut. Bilindiği üzere tesisatlarda oluşabilecek kaçakları Incon ELLD(Elektronik hat kaçak algılama) sistemiyle tespit ediyoruz. Çift cidar tanklarda ise Alman SGB tank kaçak algılama sistemleri ile çözüm sunuyoruz.
SGB tank kaçak algılama sistemimiz basınçlı ve vakumlu olmak üzere iki tiptir. Gerek maliyet gerekse kurulum kolaylığı açısından basınçlı sistemler daha ergonomik olarak kabul edildiğinden, Tekser olarak müşterilerimize basınçlı sistem SGB ürünlerini tavsiye ediyoruz.   
 

Uzun Ömürlü ve Kolay Kullanım


Basınçlı sistemlerde tank kaçak algılama sistemi temel olarak dört bölümden oluşuyor. Bunlar, konsol ve hava kompresörü, manifold, kuru hava filtresi ve hava kanalları. SGB DL 330 konsolun içindeki düşük kuvvetli hava kompresörünün ürettiği hava, manifoldlar üzerinden geçerek ve hava borularının yardımıyla tank cidar arasına veya çift cidar tesisat borusu cidar arasına ulaşır ve sistem belli bir basınca ulaştıktan sonra kompresör kendini durdurur. Bu saatten sonra tank veya tesisat cidar arasındaki hava basıncının sabit kalması beklenir. Eğer bir basınç düşüşü yaşanıyorsa sistem alarm konumuna geçer. Tank veya tesisat cidar arasında oluşabilecek herhangi bir kaçak, kaçak algılama sistemi sayesinde anında tespit edilir ve sistem alarm vererek gerekli önlemlerin alınmasını sağlar.
 

Diğer ürünlere karşı avantajları


SGB ürünleri Alman son teknolojisi ile üretilir. Bu sayede yakıt sızıntısını haber vermekle kalmaz sızıntı oluşmadan önlem alınmasını ve yakıt kaybının önüne geçilmesi sağlanır. Cidar arasında sıvı bulunduran sistemler kaçak oluştuktan sonra haber vermekte veya kaçak iç cidarda meydana geldiyse sıvı yakıta karışarak akaryakıt ziyanına neden olmaktadır. Fakat SGB sisteminde iç veya dış cidarda oluşabilecek kaçak henüz oluşmadan basınç kaybı fark edildiği için yakıt kaybının da önüne geçilir.
Kullanılan son teknoloji kuru hava filtreleri sayesinde en üst düzey güvenlik uzun yıllar sağlanır
Kaçak algılama sistemlerinde önemli olan bir diğer konu ise kuru hava filtresidir. Bu noktada yüksek kalitede kuru hava filtreleri SGB tarafından üretilir. Kuru hava filtreleri basınçlı tank kaçak algılama sistemlerinin olmazsa olmazıdır.   


Çevre bilinci ve ekonomik boyutu


    Çevresel konuların önemini her geçen gün arttırdığı bir dönemde gelişen teknoloji ile tanklardan toprağa karışabilecek yakıt ve/veya zararlı kimyasalların önüne SGB tank kaçak algılama sistemiyle geçiyoruz. Akaryakıt fiyatlarının el yaktığı bir dönemde anında fark edilmeyen küçük ölçekli sızıntılar bile istasyon sahibine ve dağıtım firmalarına büyük maddi kayıplar yaratmaktadır. Özellikle çevreye karşı verilen zararlarda, devlet yaptırımlarının ağırlaştığı günümüzde bu tür kaygıların önüne geçebilmek SGB tank kaçak algılama sistemiyle mümkün.

 

Bu haber 3364 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
Castrol Ford Team Türkiye’den kırılması zor bir rekor daha…... 01.12.2021
Lojistik Sektörünün Geleceğini Etkileyecek Temel Trendler Açıklandı... 01.12.2021
Saygı Otomotiv İle Renault Trucks’ın Bayi Ağına Kayseri de Katılıyor... 01.12.2021
Kent Electra İtalya toplu ulaşımında test edildi... 01.12.2021
Temsa’nın Çevreci Otobüsleri İsrail Yollarındaki Sayısını Artırıyor... 01.12.2021
Henkel, üçüncü çeyrekteki güçlü satış artışı ile büyüme hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor... 01.12.2021
Enerjisa, güvenli ödeme altyapısı için Akbank’la iş birliğine imza attı ... 01.12.2021
Asis Yeni Nesil Orbit MTS Terminallerini Kullanıcılarına Sundu ... 01.12.2021
Küresel yenilenebilir enerji kurulumları bu yıl 290 gigavatla rekor tazeleyecek... 01.12.2021
Petrokimya Tesislerinde Güç Aktarım Ürün Seçimi... 01.12.2021
ESS Otomasyon Tora Samsun Bölge Servisini Tanıyalım... 01.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 01.12.2021
Elektrikli Araçların Yaygınlaşması Enerji İhtiyacını Artıracak!... 01.12.2021
Akkök Holding’den “Kadın Enerjisi’’ projesi ... 01.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.