Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

OPET'ten öğrencilere "trafik dedektifleri" eğitimi

Güncelleme :04.05.2015

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte, öğrencilere OPET'in "Trafik Dedektifleri Projesi" eğitimi verildi.
 

OPET'ten yapılan açıklamaya göre, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene, Ankara Vali Yardımcısı Kemal Karadağ, Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Canöz, Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanı Yusuf Avan ve OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk katıldı.
"Karagöz Trafikte" adlı tiyatro oyununun sergilenmesinin ardından öğrencilere Trafik Dedektifleri Projesi eğitimi verildi. Eğitimin ardından projede eğitici olarak görev alan polis memurlarına OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.
Ankara Vali Yardımcısı Kemal Karadağ, çocuklara trafik eğitimi verilmesinin önemine işaret ederek, "Trafik Dedektifleri Projesini özümsemeniz ve öğrendiklerimizi uygulamamız ülkemizin geleceği için çok önemlidir. Bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Canöz de mayıs ayının ilk haftasının Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası olduğunu belirterek, "Bu haftada trafik bilincinin arttırılması için uygulamalı eğitimler yapılacak. Trafik kurallarının doğru bilinmesi ve uygulanması çok önemli. Tüm çocuklarımızın Trafik Haftasını kutlarım" değerlendirmesinde bulundu.
OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) işbirliği ile hayata geçirdikleri Trafik Dedektifleri Projesi hakkında bilgi verdi.
Öztürk, trafik kazaları nedeniyle birçok kişinin hayatını kaybettiğini ve ekonominin de trafik kazaları nedeniyle olumsuz etkilendiğini belirterek, şunları kaydetti:
"2013 yılının ortalarında, OPET olarak uzun zamandır üzüntülerini yaşadığımız bir alana girmeye karar verdik. Her yıl yaklaşık 4 bin vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 250 binden fazla kişinin yaralandığı, ekonomiye 1 milyar liralık yük yaratan ve ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan trafik kazalarına kalıcı bir çözüm bulabilmeyi kendimize görev edindik. İşe çekirdekten başlanması gerektiğini düşünerek, yetişkinler yerine çocukları bilinçlendirmeye, korkutarak değil eğlendirerek, interaktif bir şekilde eğitmeye karar verdik. Geleceğin sürücü adaylarını, trafik kurallarını tam anlamıyla bilen ve bu konuda sorumluluk alan bireylere dönüştürmek için yola çıktık.
Türkiye’nin önemli sorunları arasında yer alan trafik kazalarını önlenmeyi ve daha bilinçli nesiller yetiştirmeyi amaçlayan Trafik Dedektifleri Projesi’ni, tüm paydaşlarımızla birlikte, trafik sorununa kalıcı bir çözüm getirmek amacıyla hayata geçiriyoruz. Bugüne kadar 3-17 yaş arasında, yaklaşık 1 milyon 200 bin çocuk ve gence trafik eğitimi vererek Trafik Dedektifi kimlik kartı dağıttık. Çocuklar aracılığıyla ailelerine de ulaşarak bu sayıyı yükselttik. Gelecekte daha az kazanın yaşandığı, daha çağdaş bir ülkede yaşayabilmek için bu gönüllü çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

Bu haber 2533 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.