Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Shell’in yapı taşlarında ‘emniyet’ var!

Güncelleme :07.05.2015

Emniyet kültürünü şirket değerlerinden biri haline getirmiş olan Shell’in bütün dünyadaki organizasyonlarında olduğu gibi, Shell Türkiye de 1 gününü emniyete ayırdı. Shell’in “Hedef Sıfır” olarak adlandırdığı, çevreye ve insan hayatına zarar verebilecek her türlü kazanın maksimum ölçüde engellenmesi vizyonu doğrultusunda, bu yılın Emniyet Günü teması  “Hedef Sıfırı Başarıyoruz, Çünkü Önemsiyoruz” olarak belirlendi. 6 Mayıs’ta tüm gün boyunca düzenlenen Emniyet Günü etkinliklerine,  Shell Türkiye’nin tüm çalışanları,  müteahhitleri, bayileri ve iş ortakları katıldı.

 

Shell, son 9 yıldır tüm dünyada her yıl bir günü “Emniyet Günü” olarak belirliyor ve faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde eş zamanlı düzenlenen  emniyet odaklı interaktif etkinlikler ile katılımcıların emniyet konusunda daha da bilinçli ve donanımlı hale gelmesini sağlıyor. Bu yıl Emniyet Günü olarak belirlenen 6 Mayıs  tarihinde Shell Türkiye tüm lokasyonlarında çalışanlarının, müteahhitlerinin, bayilerinin ve iş ortaklarının katılımlarıyla gerçekleştirdiği etkinliklerde yol emniyeti, kişisel emniyet ve operasyonel emniyet konularına odaklandı.
Shell Emniyet Günü’nün açılış toplantısında konuşan  Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem; “Emniyet, tüm dünyadaki Shell çalışanlarının sahiplendiği, Shell kültürünün değerli bir parçası. Her yıl emniyete ayırdığımız 1 günde, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, bayilerimiz ve iş ortaklarımızla ekip halinde çalışarak emniyet performansımızı sürekli iyileştirecek planlar yapmak ve fikirler geliştirmek için biraraya geliyoruz. Emniyet Günü adını verdiğimiz bu güne, tüm çalışanlarımızın, müteahhitlerimizin, bayilerimizin ve iş ortaklarımızın yüksek bir enerji ile sahip çıkıldığını görmekten onur duyuyoruz” dedi.
Ahmet Erdem konuşmasına şöyle devam etti: “Her yıl olduğu gibi bu sene de hedefimiz; ‘HEDEF SIFIR’ vizyonumuzu gerçekleştirerek, 2015 yılını da başarılı bir şekilde tamamlamak. Uyumluluğa özen göstererek ve emniyetsiz davranışlara yol açabilecek konularla mücadele ederek çalışanlarımıza, müteahhitlerimize ve çevreye herhangi bir zarar vermeden operasyonlarımızı emniyetli bir biçimde gerçekleştirmektir.”
Konuşmasında yol emniyeti konusuna da değinen Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü: “Shell olarak 70’in üzerinde ülkede ve çok farklı, zorlu yol koşulları altında yılda 1,3 milyar km yol katediyoruz, yani her gün dünyayı 100 kez  turluyoruz. Operasyonlarımızı kazasız ve döküntüsüz gerçekleştirmek üzere her geçen gün kendimizi geliştiriyoruz. Bu da dünya genelinde, yol emniyeti alanında çok ciddi bir bilgi birikimine ve uzmanlığa sahip olmamızı sağlıyor. Bu alandaki uzmanlığımızı ve deneyimimizi sadece çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, hizmet aldığımız lojistik şirketlerinin çalışanları ile değil, toplumla da paylaşmayı önemsiyoruz. Konuyla ilgili uzman kurum ve kuruluşlarla olan işbirliklerimiz projelerimizi ölçülebilir ve güçlü bir konuma getiriyor.”

Shell Emniyet Günü, Shell Türkiye’nin faaliyet gösterdiği tüm lokasyonlarda kutlandı

“Hedef Sıfırı Başarıyoruz Çünkü Önemsiyoruz” temalı Shell Emniyet Günü etkinlikleri, 6 Mayıs sabahı Shell Genel Müdürlük Binası ve terminallerde düzenlenen çalışan  toplantısı ile başladı.  Gün boyunca tüm lokasyonlarda emniyet temalı aktiviteler düzenlendi. İstasyonlara ziyaretler yapıldı ve tatbikatlar düzenlendi. Derince Tesisleri’nde deprem simulatorü, Bodrum Havalimanı’nda yol emniyeti yarışması, Hatay Dörtyol’da LPG araç sürücüleri ile yorgunlukla mücadele çalışması, MDH terminalinde Alev Kaman Gemisi’nde operasyonel emniyet gözlem çalışması gibi birçok farklı etkinlik yapıldı. Genel Merkez binasında ise uygululamalı ilk yardım eğitimi, interaktif binek araç kaza analizi, emniyetsiz davranışlara etkin müdahale çalışması ve hayat kurtaran kurallar tazeleme eğitimi organize edildi.
Shell, Emniyet Günü’nü Ankara’da proje ortağı TP ve ODTÜ öğrencileri ile birlikte kutladı
Shell Türkiye, Emniyet Günü’nü Ankara’da ise petrol ve gaz arama alanındaki proje ortağı Türkiye Petrolleri (TP) ile kutladı. TP’nin emniyete verdiği önem çerçevesinde, üst yönetim ekibi, iş güvenliği uzmanları ve operasyon sorumlularının yanısıra ODTÜ Jeoloji Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılar, yol emniyeti ve iş güvenliği konularında bilgilendirildi. Etkinlik alanına getirilen devrilme simülatörüyle emniyet kemerinin önemini ilk elden gözlemleme fırsatı buldular. Kemer takmamanın risklerini gösteren ve emniyet kemerinin kullanımını teşvik eden bu eğitimde katılımcılar, kaza anını ve emniyet kemeri takmamanın getirdiği riskleri güvenli bir şekilde deneyimleme imkanı buldu.
Etkinliğin açılışında konuşma yapan TP Genel Müdürü Besim Şişman,  iş güvenliği ve sağlığı konusunda çalışanların farkındalığının artırılması gerektiğinin altını çizdi: “İş sağlığı ve güvenliği konusuna her çalışanımızın ciddiyetle eğilmesi gerekiyor. Bütün işlerin sonucunda insan var. Her faaliyet nihayetinde insana ulaşmak için. Bu nedenle daha işin başında insanı koruyarak başlamamız lazım. Dolayısıyla bütün faaliyetlerimizin merkezine insanı koymamız lazım. Biz TP 2023 Bütünsel Dönüşüm Programı konseptinde de insan merkezli düşünceyi ön plana çıkararak hareket etmeye gayret ediyoruz. İş sağlığı ve güvenliği konusunda sürekliliği sağlamanın en önemli yolu eğitim. Shell Türkiye ile birlikte düzenlediğimiz bu etkinliği geleneksel hale getirmemiz gerektiğine inanıyorum.”

2013 yılında imzalanan Kurumsal Trafik Güvenliği Deklarasyonu ile Trafikte Sorumluluk Hareketi Platformu’na üye olan ve trafik güvenliğine gönüllü olarak destek veren ilk şirketlerden biri olan Shell Türkiye, Hedef Sıfır vizyonu ile çevreye ve insan hayatına zarar verebilecek her türlü kazayı maksimum ölçüde engellemeyi amaçlıyor.

Bu haber 2511 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.