Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Şehit Anneleri Konya'da

Güncelleme :13.05.2015

Türkiye Petrolleri (TP), Anneler Günü dolayısıyla Ankara'da yaşayan 100 şehit annesini "Mevlana ve hoşgörü" kenti Konya'da buluşturdu.
 

Türkiye Petrolleri (TP),  Anneler Günü dolayısıyla Ankara'da yaşayan 100 şehit annesini "Mevlana ve hoşgörü" kenti Konya'da buluşturdu.
Mevlana Müzesi'ni ziyaret eden anneler, burada dua etti. Kentin tarihi ve turistik mekanlarına da giden anneler, bu özel günde unutamayacakları anlar yaşadı.
TP Petrol Dağıtım Genel Müdürü Mutlu Gül, 10 Mayıs Anneler Günü için de özel bir etkinlik düzenlemek istediklerini belirterek, "Şehit annelerimizi bu özel günde manevi bir iklime sokmak için Konya'ya getirmeyi planladık. Bu kapsamda Ankara'daki 100 şehit annesini buraya getirdik. Mevlana hazretlerini ziyaret ettik. Şerafettin Camisi'ni gezdik, burada şehitlerimiz için okunan Kur'an-ı Kerim'i dinledik. Alaaddin Camisi, Şems-i Tebrizi Türbesi'nde, Hz. Mevlana ile Şems'in arasındaki dostluk ve muhabbet, şehit annelerimiz arasında kaynaşmaya vesile oldu. Burada vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi anmayı ve onlara dua edebilme fırsatını bulmuş olduk" diye konuştu.
 "Şehidim benimle yürüyor gibi"
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ankara Şube Başkanı Üstüner Midiliç, etkinliğin çok keyifli geçtiğini dile getirdi.
Şehit annesi Terlan Karabıyık, oğlunun 1998'de Hakkari'de şehit olduğunu ifade etti. Düzenlenen etkinlikten duyduğu mutluluğu dile getiren Karabıyık, "Programı düzenleyenlerden Allah razı olsun. Kafamdaki sıkıntılar dağıldı. Burada oğlum, şehidim, benimle yürüyor gibi. Bugünlerde daha fazla oğluma özlem duyuyordum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 1809 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Otogaza 19 kuruş zam yapıldı... 02.06.2020
Kare Lojistik İlk Defa Krone’yi Tercih Etti... 02.06.2020
Otopratik, Yolculukların Güvenle Başlayabilmesi için Ücretsiz Akü ve Lastik Bakımı Hizmeti Sunuyor... 02.06.2020
EPDK’dan akaryakıt şirketlerine fiyatları makul seviyeye çekin uyarısı... 02.06.2020
Elektrikte yüksek tedarik maliyetleri rekabetin önünü tıkıyor, YEKDEM’i ise tüketici ödüyor... 02.06.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.