Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Petronet, Petrol ve LPG sektörlerinde farklılık yaratmaya devam ediyor

Güncelleme :20.05.2015

Petronet’in Türkiye’nin yakıt sistemleri alanında yazılım, ürün ve hizmet sağlayan öncü bir AR – GE firması olduğunu belirten Haluk Gemici, inovatif çözümlerimizle petrol sektörüne daha fazla hizmet vermek istiyoruz dedi.  
 

 Akaryakıt ve LPG sektörlerine otomasyon çözümleri sunan Petronet, 1988 yılında Türkiye’nin ilk Akaryakıt yönetim sistemleri yazılım paketini projelendirip, hayata geçirerek bu alanda büyük başarı elde etti. Çalışmaları, akaryakıt ve LPG sektörlerine yönelik sundukları hizmetler,  hedefleri ve katıldıkları Petroleum İstanbul Fuarı ile ilgili açıklama yapan Petronet Otomasyon A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Gemici, sektöre kazandırdığımız yeniliklerimiz, ülke ekonomisine sağladığımız katma değer ve istihdamın yanı sıra geliştirdiğimiz AR-GE çözümlerimizle ülkemize hizmet etmekten gurur duyuyoruz diyerek açıklamalarında şu bilgilere yer verdi:

   Petronet Otomasyon A.Ş, Türkiye’nin yakıt sistemleri alanındaki yazılım, ürün ve hizmet sağlayan öncü bir AR – GE firmasıdır. 1988 yılında Türkiye’nin ilk Akaryakıt yönetim sistemleri yazılım paketini projelendirip hayata geçirmiş ve sektörün lideri olan Bitakep Yazılım firmasının devamında sektör tecrübesinden faydalanarak, 2012 yılında otomasyon projelerini hayata geçirmiştir.
   Ülke ekonomisine kazandırdığı katma değer ve istihdamın yanı sıra geliştirdiği AR-GE çözümleriyle ülkemize hizmet etmekten gurur duyan Petronet Otomasyon A.Ş, bu yolda hızla ilerlemeye devam etmekte ve üzerine düşen önemli sorumluluğun farkında olarak tüm Petronet çalışanlarının emeği ile ürün ve hizmet kalitesini dünya standartlarına taşımaktadır.

Sektörle ilgili fuarları yakından takip ediyoruz

Ülkemizin önemli kurumları arasında yer alan Petronet Otomasyon A.Ş olarak enerji sektörünün dünyadaki en önemli fuarlarından biri olan Petroleum 2015 fuarında ikinci kez yer aldık.
200’ ü aşkın firmanın yaklaşık 800 markayla katıldığı fuarda enerji sektörünün tüm kesimleri yaklaşık 2.000 yabancı misafir, toplamda 25.000’ in üzerindeki profesyonel ziyaretçileriyle bir araya geldi.
Yeni ürünlerimizle sektörümüzü tanıştırma gayesindeyiz. Bundan sonraki sektörel yurtiçi, yurtdışı fuarlarında yer almak ve ürünlerimizi tanıtmak istiyoruz.

Petronet’in hizmet ağı hızla yaygınlaşıyor

    Petronet’in hizmet ağı ile ilgili de bilgi veren Haluk Gemici, 27 yıllık sektör tecrübesiyle, Türkiye’nin 81 iline hizmet veren servis ağımızla ve Call Center ekibimizle müşterilerimize kaliteli, hızlı hizmeti 7/24 sunmaktayız. Petronet Otomasyon A.Ş, sektörden edindiği bilgi ve tecrübeyi kullandığı ileri teknoloji sayesinde, ulusal ve uluslararası arena için kaliteli, rekabetçi ve yaratıcı çözümler üretmekte kararlıdır.
Faaliyet alanlarımızı ve hizmetlerimizi sıralayacak olursak;
Yakıt istasyonları:
1-    Pompa otomasyon sistemleri,
2-    Tank otomasyon sistemleri,
3-    Müşteri Tanıma sistemleri,
4-    Taşıt Tanıma sistemleri,
   Dağıtım Şirketleri:
1-    Günlük, Aylık, Dönemsel EPDK veri gönderimlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi ve verilerin analizi,
2-     Merkezi raporlamalar ve Muhasebe sistemi,
*Back Office (Akaryakıt Yönetim Yazılımı) sistem entegrasyonları,
 *Grup istasyonların tek merkezden kontrol yönetim sistemleri,
 *3 D Lazer Kalibrasyon yöntemiyle, yer altı, yer üstü yakıt tanklarının, Hacim bilgilerinin doğru hesaplanması ve analizi,
 *Endüstriyel otomasyon sistemleri,
  *Kamu projelerine özel otomasyon çözümleri,
27 yıllık sektör tecrübesiyle, Türkiye’ nin 81 iline hizmet veren servis ağıyla ve Call Center ekibiyle müşterilerine kaliteli hızlı hizmeti 7/24 sunmaktadır.
Petronet Otomasyon A.Ş, Sektörden edindiği bilgi ve tecrübeyi kullandığı  ileri teknoloji sayesinde, ulusal ve uluslararası arena için kaliteli, rekabetçi ve yaratıcı çözümler üretmekte kararlıdır.

Petronet’in yeni dönemdeki hedefi kamu ve özel sektöre özgü çözümler üretmektir


Kısa ve orta vadeli hedeflerini çok kısa sürelerde gerçekleştirdiklerini belirten Haluk Gemici, yeni döneme ilişkin de hedeflerini açıkladı:
 Akaryakıt Dağıtım şirketi ağının %36’ sına ulaşarak ileriye dönük uzun vadeli hedeflerimiz doğrultusunda hızla ilerlemek istiyoruz.
Bu dönemde kamu ve özel sektöre özgün çözümler üreterek, ülkemize katma değer sağlamak hedeflerimiz başında geliyor.
Ülkemizin yurt dışından ithal ettiği sektörle ilgili teknolojik ürünlerin birçoğunu Petronet Otomasyon bünyesinde üretimine başladık.
Önümüzdeki dönemde inovatif çözümlerimizle özellikle yurt dışında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye gayret göstermek hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

 

Bu haber 3312 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.