Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Türkiye Petrolleri’nin Eğitime Desteği Devam Ediyor…

Güncelleme :26.05.2015

“Kazancı Eğitimin” sloganı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Okullar Hayat Olsun’ projesine destek veren Türkiye Petrolleri, Konya’nın Hadim ilçesine bağlı Korualan Kasabası’nda bulunan Korualan Ortaokulu’na 1 adet Z - Kütüphane hediye etti.
 

Hadim İlçesi’ne bağlı Korualan Ortaokulu’nda 21 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen açılış törenine, Hadim Kaymakamı Ömer Büyükergene, TP Petrol Dağıtım AŞ Genel Müdür Yardımcısı Adem Türk,  Hadim İlçe Milli Eğitim Müdürü Tekin Şavli, Korualan Ortaokulu Müdürü Reşat Eraslan,  çeşitli üst düzey yetkililer ve basın mensupları katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Hadim İlçe Milli Eğitim Müdürü Tekin Şavli okul hakkında bilgiler vererek, ‘Okulumuzda 230 öğrenci öğrenim görmektedir. Okulun hemen çevresinde 1 adet çok programlı lise ve 1 adet ilkokul bulunmaktadır. Kütüphane, çevre okullardaki öğrencilerin de yararlanabileceği şekilde planlanmıştır. Yeni standartlarına göre yapılmış olan Z Kütüphanemiz, öğrencilerin bilgiye ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla bilgisayar ve internet donanımını da barındırmaktadır’ dedi.
Açılışta konuşma yapan Hadim Kaymakamı Ömer Büyükergene eğitime yapılan katkıların öneminden bahsederek ‘Hadim için hayalini kurduğum hizmeti gerçekleştiren Türkiye Petrolleri’ne teşekkürlerimi sunuyor, başarılarının devamını diliyorum’ dedi.
Büyükergene’nin ardından söz alan Adem Türk, “Türkiye’nin kamu sermayeli tek akaryakıt dağıtım şirketi Türkiye Petrolleri olarak yurdun farklı noktalarında kalıcı eserler bırakmaya devam ediyoruz. Bugün bu eserlerden birini Hadimli öğrencilerimizin hizmetine açmış bulunmaktayız. Sermayesi Devletin Kazancı Milletin sloganı ile devam ettiğimiz bu yolda, Türkiye Petrolleri olarak kazancımızı milletimize, gençlerimize ve bugün burada olduğu gibi öğrencilerimize katkı sağlayan projelerle değerlendiriyoruz. Eminim ki genç kardeşlerimiz bu kütüphanede edindikleri bilgiler ile yeni Türkiye’de büyük başarıların temellerini atacaklardır.” dedi.
Açılış töreninin ardından heyet Hadimi Hazretleri’nin kabrinde dua ederek, ziyaretlerini sonlandırdı.

 

Bu haber 3449 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.