Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Teksergaz ilkleri yaşatmaya devam ediyor!

Güncelleme :09.06.2015

Türkiye’nin en büyük ve yakın coğrafyanın da en yüksek hacimli doğalgaz istasyonlarından birini anahtar teslim olarak tamamlayan Teksergaz, doğalgaz sektöründe atılımlarına devam ediyor.
 

Türkiye’nin yerli ilk yüksek basınçlı doğalgaz kompresörünün üretimini Hadımköy’deki tesisinde tamamlayan Teksergaz, kompresörün 2015 başında kurulumundan bu yana sorunsuz ve performanslı çalışmasının haklı gururunu yaşıyor. Osmaniye'deki CNG istasyonunda çalışan Teksergaz Proxima kompresör, tesisattan gelen doğalgazı 250 bara kadar sıkıştırarak talep edilen bütün ihtiyaçları karşılamakta.

Daha önce de Türkiye’nin en büyük ve yakın coğrafyanın da en yüksek hacimli doğalgaz istasyonlarından birini anahtar teslim olarak tamamlayan Teksergaz, doğalgaz sektöründe atılımlarına devam ediyor. Teksergaz CNG-LPG projeler sorumlusu Mehmet Ayhan üretimini ve montajını tamamladıkları Teksergaz Proxima kompresörüyle ilgili şu ifadelerde bulundu; her bir parçasında Teksergaz çalışanlarının emeği bulunan Proxima kompresörünün başarılı bir şekilde çalıştığını görmek bizi gururlandırıyor. Birçok parçanın yerli olarak temin edilmesi bu gururu sadece Teksergaz’ın değil bütün Türkiye’nin yapıyor. Önümüzdeki günlerde Proxima kompresörünün üretimlerini hızlandıracak ve yurtdışına da ihracatını gerçekleştireceğiz.

Çevresel faktörlerin her geçen gün önemini arttırdığı günümüzde doğalgaz, çevreci ve yüksek performanslı yakıt olarak ön plana çıkmaktadır. Günümüzde Türkiye’nin hemen hemen her iline ulaşan doğalgaz, gerek maliyet, gerek çevre temizliği gerekse de performans açısından büyük artılar barındırmakta. Geçtiğimiz yıllarda sadece belediye taşıtları tarafından kullanılan doğalgaz artık sıkılaştırılmış tüplerde endüstride ve bireysel taşıtlarda da yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.
 

 

Bu haber 2324 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
“Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” açıklandı... 03.12.2021
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kamyon modellerinde Aralık ayına özel fırsatlar... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesi 2026 sonuna kadar yüzde 53 artacak... 03.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.