Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Tora Petrol’ün Genel Merkezinde Yangın ve Deprem Tatbikatı Yapıldı

Güncelleme :01.07.2015

*Tora petrol’ün  yangın kalite ve seç departmanı tarafından oluşturulan tatbikat senaryosu ile tüm çalışanlara deprem ve depremin sonucunda oluşabilecek bir yangın durumunda nelerin yapılması gerektiği,  alınması gereken tedbirler uygulamalı olarak anlatıldı.
 

Deprem ve yangın sırasında yapılması gerekenleri refleks haline getirene kadar, tatbikatlarının yapılması çok önemlidir. Evde, iş yerinde, okulda düzenli olarak deprem tatbikatı yapılması, tatbikat sonrasında neyin nasıl yapıldığının değerlendirilmesi , deprem ve yangın gerçekleştiğinde olası zararları azaltmak için gereklidir. HER ZAMAN HATIRLAYIN!
 
Tora petrol  yangın kalite ve seç departmanı tarafından oluşturulan tatbikat senaryosu bir deprem ve depremin sonucunda oluşabilecek bir yangın şeklindeydi. Temel amacımız acil durum acil durum önlemlerinin önemini vurgulamak  ve  böyle felaketlerin gerçekleşmesi durumunda hazırlıklı olmak ve geliştirilmesi gereken önlemlerimizle ilgili iyileştirmede bulunmaktır...  Tatbikat senaryomuz tesis içinde belirli yerlerde görevli olan personelin; “deprem oluyor” şeklinde bağırmasıyla başlatıldı. Yaklaşık 15-20 saniye süren haber verme süreci “ deprem geçti, yaralanan var mı?” şeklinde bağırarak kontrol yapıldı. Bu esnada bina içinde bulunan gaz detektörümüze duman vererek  alarm sistemi harekete geçirildi.
Kalite ve seç departmanı deprem ve yangın tatbikatı sırasında  ofisteki personellerin masanın altına girerek kendilerini  korumalarını ya da devrilmeyecek sağlam bir nesnenin yanına çömelmelerini, deprem bitene kadar yerlerinde kalmalarının  zorunlu olduğu  söylendi. Yangın esnasında ise duman dedektörlerimizin  verdiği alarm kontrol edildi. Alarmın kontrol paneline göre hangi bölgede yangın çıktığını tespit ederek hızlıca müdahale amaçlandı. Tüm personelimiz olası bir yangında mevcut tüm söndürme malzemeleri ve cihazları kullanarak söndürme işlemini gerçekleştirme becerisine sahip olmak ,dumanlı ortamda hareket tarzlarını öğrenmek ,yangın ekibi içinde yapacağı görevin doğru olarak anlaşılması gibi konulara hakim oldu.
Deprem sırasında acil durum ekiplerimizin  ( ilkyardım, yangın, koruma, kurtarma) performansları değerlendirildi. Yangın sonrası dumandan fenalaşan personellerimize görevlendirilen ilkyardım ekiplerimiz tarafından müdahale edildi. Oksijen terapi setiyle nefes alması sağlandı. Yangına hızlıca  müdahale edilip, yangın hortum sistemi ve yangın söndürme tüpleri ile kontrol altına alındı.
Kurtarma ekiplerimiz ise insanların ve değerli evraklarımızın tahliyesi konusunda müdahalede bulundu, , itfaiye ve ambulans ekipleri ile iletişime geçildi. Böylece başarılı bir tatbikat gerçekleştirildi.
Hizmet ve ürünlerimizde de kalite ve güvenlik bizim için en başta gelir. Bu nedenle tüm personelimiz teknik ve mesleki  yeterlilik eğitimlerine , ürünlerimiz kalite belgelerine sahiptir ve   Gilbarco akaryakıt pompası ,Fibrelite menhol kapakları , WashTec  otomatik araç yıkama makineleri, UPP akaryakıt alt yapı ekipmanları  gibi  kalitesini tüm dünyada kanıtlamış markaların temsilciliğini yapmaktayız.

 

Bu haber 3216 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
Castrol Ford Team Türkiye’den kırılması zor bir rekor daha…... 01.12.2021
Lojistik Sektörünün Geleceğini Etkileyecek Temel Trendler Açıklandı... 01.12.2021
Saygı Otomotiv İle Renault Trucks’ın Bayi Ağına Kayseri de Katılıyor... 01.12.2021
Kent Electra İtalya toplu ulaşımında test edildi... 01.12.2021
Temsa’nın Çevreci Otobüsleri İsrail Yollarındaki Sayısını Artırıyor... 01.12.2021
Henkel, üçüncü çeyrekteki güçlü satış artışı ile büyüme hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor... 01.12.2021
Enerjisa, güvenli ödeme altyapısı için Akbank’la iş birliğine imza attı ... 01.12.2021
Asis Yeni Nesil Orbit MTS Terminallerini Kullanıcılarına Sundu ... 01.12.2021
Küresel yenilenebilir enerji kurulumları bu yıl 290 gigavatla rekor tazeleyecek... 01.12.2021
Petrokimya Tesislerinde Güç Aktarım Ürün Seçimi... 01.12.2021
ESS Otomasyon Tora Samsun Bölge Servisini Tanıyalım... 01.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 01.12.2021
Elektrikli Araçların Yaygınlaşması Enerji İhtiyacını Artıracak!... 01.12.2021
Akkök Holding’den “Kadın Enerjisi’’ projesi ... 01.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.