Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Temiz Tuvalet Konvoyu’ Türkiye yollarında

Güncelleme :13.07.2015

Müşteri memnuniyetinin sektör lideri OPET, karayollarında oluşacak tatil ve bayram yoğunluğu nedeniyle kusursuz hijyen ve temizliği pekiştirmek üzere “OPET Temiz Tuvalet Tırları”nı devreye alıyor. 3 ayda yaklaşık 180 istasyonda tuvaletlerin detaylı hijyenik temizliğinin yapılacağı Temiz Tuvalet turunda ayrıca ‘temizlik ve hijyen’e dikkat çeken broşürler ve temizlik kitlerinin de dağıtımı gerçekleştirecek.
 

Temiz Tuvalet Kampanyası ile Türkiye'nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projesine imza atan OPET, yaz tatili ve bayram seyahatleri nedeniyle OPET istasyonlarında yaşanabilecek yoğun kullanıma çözüm bulmak için “OPET Temiz Tuvalet Tırları”nı Türkiye turuna çıkarıyor. 1 Temmuz’da iki ayrı rotaya doğru harekete geçecek tırlar, 3 ay içerisinde yaklaşık 10 bin kilometre yol yaparak, 30 şehirdeki, 180 istasyona uğrayacak. İhtiyacı olan istasyonlara malzeme tedariği yapacak olan tam donanımlı tırlar, Türkiye’yi gezerken ‘temizlik ve hijyen’e dikkat çekmeye yönelik olarak hazırlanan broşür ve temizlik kitlerinin de dağıtımını yapacak.
Temiz Tuvalet Kampanyası’nın fikir lideri OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, proje kapsamında 14 yıl önce 8 milyon kişiye ulaşarak hijyen eğitimi verdiklerini belirterek, şunları söyledi: “Sektörümüzde 9 yıldır kesintisiz ‘Müşteri Memnuniyeti En Yüksek Marka seçilmemizde de bu kampanyamızın önemli etkisi olduğunu biliyoruz. Tuvaletler, bir ülkenin medeniyet göstergesidir. 14 yıl önce başlattığımız kampanyamız, bizim temiz ve sağlıklı toplum yaratma mücadelemizdir. Temiz Tuvalet kampanyasını kendi istasyonlarımızda uygularken, 72 ili gezerek 6 milyon kilometre yol kat ettik. Köy ve kasabalarda halka, okullarda öğretmen ve öğrencilerimize seminerler verdik. OPET ve TSE'nin işbirliği ile halka açık tuvaletler için belirlenen standartların da İçişleri Bakanlığı'nca işyeri ve restoran tuvaletleri dahil olmak üzere tüm tuvaletlerde zorunlu kılınmış olması OPET'in bu konudaki basarısını teyitlemektedir. Her geçen gün kampanyamızın boyutu değişerek yaygınlaşıyor. Şimdi de yaklaşan bayram öncesinde hali hazırda zaten temiz olan tüm tuvaletlerimizde müşterilerimizin yoğunluk nedeniyle sıkıntı yaşamaması için tırlarımız yola çıktı. Bir bakıma bu uygulamamıza tüm ‘OPET’lerde bayram temizliği’ diyebiliriz. Sağlıklı bir gelecek için projemizi yaygınlaştırmaya devam edeceğiz.”
Temiz Tuvalet Kampanyası kapsamında OPET, daha önce Istanbul’daki tüm okullarda "Temiz Okulum" projesini uyguladı. TCDD için ise "Temizlik Rayında" adı altında bir proje uyarlayarak tüm personele eğitim verilip; tren, gar ve istasyonlarda temizlik ve hijyenin yaygınlaşması sağlandı. Malatya Milli Egitim Müdürlüğü ile “İçilebilir Su, Girilebilir Tuvalet ” kampanyası uygulandı ve Malatya ilindeki toplam 4000 öğretmen ve pek çok ögrenciye Temiz Tuvalet Kampanyası eğitimleri verildi. Domuz Gribi salgını döneminde proje “Sevmek Korumaktır” projesine dönüştürülerek tüm OPET istasyonları ve eğitim verilen okullar, mikropların 90 gün boyunca üreme ve bulaşmasını engelleyen Bioshield uygulaması ile koruma altına alındı.
Sakarya Büyüksehir Belediyesi su ve kanalizasyon hizmetlerini yürüten SASKI Genel Müdürlüğü ile temiz tuvalet, hijyen ve tasarruflu su kullanımı konusundaki sosyal sorumluluk projesi yürütüldü. Silivri Milli Eğitim Müdürlüğü, Silivri Belediyesi, Silivri Eğitim Hizmetlerini Geliştirme ve Güçlendirme Derneği ile‘Köpüklü Eller Neşeli Yüzler' Projesi hayata geçirilerek ilçedeki tüm öğretmen ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı personelin ‘temizlik ve hijyen' eğitimi alması planlandı. Son olarak “Temiz Okul, Sağlıklı Gelecek” Projesi kapsamında Gaziantep sınırlarında bulunan tüm öğretmenlere, okul yöneticilerine, yardımcı hizmetler personeline ve öğrencilere belirlenen programlar dahilinde ‘temizlik ve hijyen' eğitimleri verilmeye devam ediliyor.

 

Bu haber 3124 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.