Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Tırsan Finans faaliyete geçti

Güncelleme :19.08.2015

Tırsan, müşterilerine daha rekabetçi finansman hizmeti verebilmek ve ayrıcalıklı finansal çözümler sunmak amacıyla kurduğu Tırsan Finansman A.Ş'yi tanıttı.
 

Tırsan, önceden temellerini attığı finans yapılanmasını tamamladı. Müşterilere daha rekabetçi finansman hizmeti verebilmek ve ayrıcalıklı finansal çözümler sunmak amacıyla kuruan şirketin basın toplantısı Tırsan Samandıra tesislerinde gerçekleşti.  Toplantıda Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve Tırsan Finansman A.Ş Genel Müdürü Bülent Görer basın mensuplarını bilgilendirdiler.

Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Bugün size daha önceden bilgi verdiğimiz bir projemizden bahsedeceğiz. Tırsan Finans olarak, artık kendi ürünlerimizi finanse etmenin dışında başka markaları ve 2.el araçları da finanse edebilecek bir yapıya sahibiz. Kalitemizle, inovasyonumuzla, yatırımlarımızla ve uluslararası alanlarda yaptığımız mücadeleyle liderliğimizi hep sürdürdük. Almanya,  Rusya ve Türkiye’deki yatırımlar hem sektör adına hem de endüstri adına atılmış önemli adımlardır. Bir Türk şirketi olarak bu seviyeye gelmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Bütün ekibimizle daha iyi noktalara gelebilmek adına çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Nuhoğlu, ”Tırsan bayilik sistemleriyle, ikinci el olanaklarıyla, buybackli satışlarıyla ve FiloTIR’ıyla, tüm araçları müşterilerine sunuyordu, artık Tırsan Finans ile finansal olarak da müşterilerine hizmet verecektir. Tırsan, tüm aşamalarda müşterinin tüm ihtiyacını karşılayan bir yapıya geldi. Çok net olan bir şey var; biz uzun soluklu bir koşucuyuz, planlarımızı asla kısa vade için yapmayız bugün konuştuğumuz, yaptığımız her şey önümüzdeki beş yıllık planlardır. 2015 yılının hemen başında 2018’e kadar planlarımızı yaptık. 10 bin Türkiye pazarına satılacak, 10 bini ihraç edilecek 20 bin araçlık üretim hedefimiz var. Bugün de en önemli gördüğümüz gelişim alanı yurtdışıdır. Almanya özellikle bizim için, hem fabrikamızın olduğu bir yer hem satın aldığımız markalar için de çok iyi bilinen bir yer. Kässbohrer, Hendricks ve Almanya’nın komşusu Hollanda’dan satın aldığımız Talson’la gerçek anlamda sayısal olarak da toplam üretimimizle üçüncü sırada olacağız. Daha da ötesi zaten şuanda belirli alanlarda açık ara pazar lideriyiz, AirCargo alanı bunların başında geliyor. Tekstil taşımasında, mobilya gibi hassas malzemelerin taşınmasında çok önemli yerdeyiz. Bu konudaki başarımızı sürdüreceğiz. Bundan önce konuştuğumuz hedefleri nasıl hayata geçirdiysek bunları da sürdürmeye devam edeceğiz. Çok net olarak şunu söyleyebilirim, hedeflerimize ulaşmak için ihtiyaç duyduğumuz nokta finans noktasıydı. Hem kendi bayilerimizde hem de diğer bayilere finans sağlayacak durumdayız. Her türlü markadan müşterilerimizin ihtiyacı olan çekici ve treyler kredilerini sağlayacak durumdayız” ifadelerini kullandı.

Tırsan Sevdalısı Herkese Kapımız Açık

Çetin Nuhoğlu, ” 1977’den bu yana çoğu müşterimi tanırım. Yıllardır bu sektördeyim ve ciddi tecrübelerimiz var bu konuda. Kim hangi tarihte ne yaptı, ne aldı, ne sattı. Bu veri de bizim için karar verme açısından çok önemlidir. 50 milyon €seviyesine ulaşma hedefimiz var. Hedef kitlemizde büyük ya da küçük yok. Tırsan sevdalısı herkese kapımız açık” açıklamasında bulundu.
Nuhoğlu, “Tırsan Finans sadece Türkiye içinde faaliyet gösterecektir.Bir tek mesaj vermek isterim, ülkede büyüme trendi devam ediyor. Özellikle seçim öncesi ve sonrası bir miktar dursa da, Türkiye genç nüfusuyla çok büyük bir ülke ve büyümeye de ihtiyacı var. Her ne kadar komşu ülkelerle yaşadığımız sıkıntılar bir nebze etkiliyor olsa da büyüyoruz” dedi.

Tırsan Finansman A.Ş Müşterilerine Büyük Avantajlar Sağlıyor


Tırsan Finansman A.Ş Genel Müdürü Bülent Görer, yaptığı açıklamada, “Tırsan Finansman A.Ş.uygun finansman seçenekleri sağlayarak müşterilerine, yenilikçi, rekabetçi oranlara sahip, uygun ödeme planları ile hızlı ve güvenilir finansman olanakları sunmak için kurulmuş bir finans şirkettir.
Ürünlerin satın alınması esnasında müşterilerimize, kendi ihtiyaçları, koşulları, sektörün güncel öncelikleri doğrultusunda ve ürünlerin en uygun operasyon maliyetlerini sağlayacak şekilde hizmet vermektedir. Ayrıca Tırsan Finansman A.Ş sektörde 13. finansman şirketi olarak faaliyete başlamıştır” açıklamasında bulundu.

Görer,” Finansman şirketimizin sektörümüz için sağladığı birçok avantajı var. Bankalar, lojistik sektörüne, bilanço yapılarınedeniyle kredi vermekten imtina ediyor. Artık bu boşluğu süreçleri ve şartlarıyla dolduracak bir finansman şirketimiz var. Daha öncesinde vade farkı için %18 KDV vergisi ödeyen müşterilerimiz sadece BSMV ödeyerek,vade farkı tutarı için yüzde %13 avantaj elde etmiş olacak. Bir diğer avantaj ise rehinler ile ilgili. Sektörde araç rehinlerinde bankalar ve leasing şirketleri masrafsız rehin koyabiliyordu. Şuanda Tırsan Finansman da bu avantajı sağlıyor. Temel olarak Tırsan Finansman’ın üç süreci var.Bunlar;teklif süreci, tahsis süreci ve onay süreci. Müşterilerimiz şirketimizin web sitesinden ya da bize ulaşarak teklif alabilecekler ve böylelikle süreçler devreye girecektir. Bu sayede müşterilerimizeesnek çözümler sunacağız” ifadesini kullandı.

Şimdi Treyler Al, 2016’da Ödemeye Başla !

Bülent Görer, “ Ve ilk kampanyamızı da sizlere tanıtmaktan gurur duyuyoruz. Şimdi treylerini alan müşterilerimiz, 2016’da ödemeye başlayabilirler, 6 ay ödemesiz ve 24 eşit ödemeli kampanyamızı hayata geçirmiş bulunmaktayız” diye belirtti.


Tırsan Finansman A.Ş Hakkında

Tırsan Finansman A.Ş.uygun finansman seçenekleri sağlayarak müşterilerine, yenilikçi, rekabetçi oranlara sahip, uygun ödeme planları ile hızlı ve güvenilir finansman olanakları sunmak için kurulmuş bir finans şirkettir.
Ürünlerin satın alınması esnasında müşterilerimize, kendi ihtiyaçları, koşulları, sektörün güncel öncelikleri doğrultusunda ve ürünlerin en uygun operasyon maliyetlerini sağlayacakşekilde hizmet vermektedir.
Tırsan Finansman A.Ş sektörde 13. finansman şirketi olarak faaliyete başlamıştır.
TIRSAN FİNANSMAN A.Ş.’nin Avantajları
•    Piyasaya göre rekabetçi oranları ve esnek finansman seçenekleri ile müşterilerine hızlı, kolay ve ayrıcalıklı hizmet sunar.
•    Sektörün beklentilerini karşılayacak uygun tercihleri müşterisine sunarak, uzman ekibi ile hızlı ve müşterisine değer katan çözümler yaratır.
•    Vadeli araç satın alan müşteriler finansman için KDV ödemeyecek,  tüzel müşteriler ise sadece %5 BSMV ödeyecektir. Bu sayede KDV- BSMV farkından dolayı %13’lük bir avantaja sahip olacaklardır.
•    Müşteriler araçların rehin işlemlerini tesis ederken ve kaldırırkenherhangi bir masraf ödemeyeceklerdir. Özellikle filo müşterileri için büyük avantaj sağlayan bu durum maliyet ve zaman açısından tasarruf sağlayacaktır.
•    Müşteriler Tırsan Finansman A.Ş ile imzaladıkları sözleşmeler için herhangi bir damga vergisi ödemeyeceklerdir.

Bu haber 2086 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
OPET’in yeni reklam ajansı Happy People Project oldu... 17.10.2019
Tırsan Ve Autamarocchı İş Birliği 100 Adetlik Dev Teslimatla Güçlendi ... 17.10.2019
Petrol Ofisi Sosyal Lig’e, bir ödül de MMA The Smarties’den... 17.10.2019
ENERJİSA ENERJİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ... 16.10.2019
SOCAR Türkiye İK Başkanı Sibel Uğur etkin 50 İK üst yöneticisi arasında yer aldı... 16.10.2019
Petrol Ofisi TÜMKAF 2019’da mühendis ve mühendis adayları ile buluştu…... 16.10.2019
Türkiye’nin en büyük lisanslı güneş enerjisi santrali Cıngıllı GES üretime başladı... 16.10.2019
Shell & Turcas enerjisini güneşten alan istasyon sayısını 3’e çıkardı... 16.10.2019


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.