Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Worthington-Arıtaş Basınçlı Kaplar Sanayi A.Ş. de Treder Üyesi Oldu

Güncelleme :16.09.2015

Kriyojenik depolama ve taşıma tanklarında üretim yapan ve 2014 Şubat ayında ABD’li çelik devi Worthington Industries firmasının gücüyle birleştiren Arıtaş Basınçlı Kaplar Sanayi A.Ş. TREDER’in 18. Üyesi oldu.
 

1981 yılından beri, sanayi ve medikal gaz sektörü için ürettiği kriyojenik depolama ve taşıma tanklarında üretim yapan ve 2014 Şubat ayında ABD’li çelik devi Worthington Industries firmasının gücüyle birleştiren Arıtaş Basınçlı Kaplar Sanayi A.Ş.    TREDER’in 18. Üyesi oldu.

Dünyanın en büyük basınçlı kap üreticilerinden olan Worthington Industries’ in dünya genelinde 11 ülkede 83 tesisi bulunuyor ve basınçlı kaplar, çelik işleme ve iş makinaları-operatör kabinleri ürünleri konusunda hizmet veriyor. Worthington Industries, bünyesine katılan Arıtaş Basınçlı Kaplar Sanayi A.Ş. ile, gaz pazarının ihtiyacı olan ürünlerin hepsini sağlayan dünyadaki tek şirket haline gelmiştir.
Worthington-Arıtaş Basınçlı Kaplar Sanayi A.Ş. alışılmış basınçlı kapların dışında ürettiği kriyojenik mühendislik tankları ve Afrika, Avrupa ve Ortadoğu pazar paylarının ve LNG pazarının büyümesinin de sonucu olarak global dünyada çevreci bir alternatif yakıt olarak tüketimi giderek artan LNG depolama ve taşıma tankları ile piyasada lider konumda kalmayı başarıyor. LNG’nin bir enerji kaynağı olarak sanayide kullanımının artması sonucu, Worthington-Arıtaş LNG kara taşıma lojistiği iş modeline paralel olarak, son yıllarda doğal gaz kullanan gemi motorlarının piyasaya girmesi ile LNG tanklarının kalitesini deniz taşımacılığına da aktardı. Şu anda 500 m3’e kadar olan depolama tanklarını Tuzla-Orhanlı bölgesinde rahatlıkla üreten Worthington-Arıtaş, çeşitlendirme ve büyüme hamlelerinden biri olarak; 84 dönümlük arazide dünyanın en büyük kriyojenik depolama ve taşıma tankları üretim tesisinin inşasını Eylül 2015’te tamamladı. Çeşitli sertifika onayları sonrası, Ocak 2016 yılında açılacak olan Bandırma tesisinin, Worthington-Arıtaş’ın profesyonelliğini geliştireceği aşikardır.

Yüksek mühendislik kabiliyeti ile kendi üretiminin tamamı için mühendislik çalışmalarını kendisi yürüten ve bu anlamda dünya devlerinin (Air Liquide, Air Products, Linde, Rolls Royce firmaları gibi) güvenilir tedarikçisi olan Worthington-Arıtaş, dünyaya örnek olan dizayn kalitesine sahip Bandırma’da açacağı yeni tesisi ile daha kapsamlı AR-GE çalışmaları yapacak. Sektöre ve müşterilerinin ihtiyaçları olan kalite ve devamlılığı sağlamayı hedefleyen Worthington-Arıtaş firmasının ürün yelpazesinde; LNG (sıvılaştırılmış doğalgaz), kriyojenik tanklar, azot-oksijen- karbondioksit taşıma ve stok tankları, soğutma, kriyojenik vanalar, yüksek basınçlı tanklar, özel proses tankı imalatları ve sistem çözümleri bulunuyor. Sektördeki en büyük sıkıntının sertifikasyon eksikliğinden kaynaklandığı piyasa koşullarında, ürünlerinin uluslararası sertifika normlarıyla üretildiğini vurgulayan Worthington-Arıtaş firması, üretimlerinin yüzde 30’unu yurtiçine, yüzde 70’lik kısmını ise yurtdışına ihraç ediyor.
TREDER olarak bu önemli firmanın Derneğimiz üyesi olmasından memnuniyet duyuyor ve Dernek üyeliklerinin hayırlı olmasını diliyoruz.
 

 

Bu haber 4471 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.