Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Shell’den Scuderia Ferrari ile Yeni İnovasyon İşbirliği

Güncelleme :06.10.2015

Shell,  Scuderia Ferrari ile imzaladığı yeni anlaşma kapsamında markanın “İnovasyon Ortağı“ oldu. Anlaşma kapsamında geçmiştekinden farklı olarak, iki dünya çapındaki marka, Formula 1® dışında başka birçok farklı projede birlikte çalışacak.
 

Shell, Mayıs ayında Scuderia Ferrari ile yeni bir anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında Shell, Scuderia Ferrari’ye dünyanın en iyi yakıtı ve madeni yağı olduğuna inandığı Shell V-Power yarış yakıtı ile Shell Helix Ultra özel motor yağını tedarik etmeyi sürdürecek. Bunun yanı sıra Shell’in en az 50 teknik uzmanı, Ferrari’nin Formula 1’de rekabet avantajı elde etmesi ve yarış pistlerindeki teknolojiyi yollara aktarması için yılda minimum 21 bin saatlik Ar-Ge çalışmasına devam edecek. Shell, Scuderia Ferrari  ile daha kapsamlı olan işbirliğinin sonucunda Ferrari Maranello merkezinde sürekli teknik ekip bulunduracak.
Shell’in Downstream Direktörü John Abbott, “Shell, Scuderia Ferrari ile sürdürdüğü ortaklıkta Scuderia Ferrari’nin 11. kez Constructor’s Championship’i (Formula 1 Takımlar Şampiyonluğu) göğüslemesine yardım etmeyi hedefliyor. Elbette yakıtlar ve motor yağları, bir Formula 1 aracının bitiş çizgisini birinci olarak geçmesi için bir araya gelmesi gereken parçalardan sadece ikisi. Bu inovasyon anlaşmasıyla beraber Formula 1’in en başarılı ekibi ile gerçekleştirdiğimiz çalışma başka bir boyut kazanırken, her zamanki gibi Scuderia’yı başarıya taşımaya ve milyonlarca müşterimiz için daha iyi yakıt ve madeni yağlar geliştirmeye kararlıyız” diye konuştu.

Shell Perakende Satışlar Dünya Başkan Yardımcısı Istvan Kapitany de konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Shell olarak Scuderia Ferrari’nin başarı elde etmesine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Formula 1, Scuderia Ferrari’ye rekabet üstünlüğü sağlayabilecek yakıt ve motor yağları geliştirebildiğimiz dünya standartlarında bir test ortamı. Sektörümüzdeki en büyük bilim ve iş dehalarının yardımıyla, bu yenilenmiş ortaklık sonucunda Scuderia Ferrari ile önemli işler başarmayı ümit ediyoruz” dedi.
Ferrari Ekibi Yöneticisi Maurizio Arrivabene de anlaşmayla ilgili olarak: “Bu anlaşmanın imzalanması, başarıya giden yolda atılmış önemli bir adımdır. Shell ile daha geniş kapsamlı çalışmaktan çok mutluyuz. Geçmişten bu yana araç motoru Ferrari’nin en önemli odak noktası olmuştır.  Yani biz bir motor üreticisi olarak Shell ile mirasımız için ortaklaşa çalışıyoruz. Shell’in çalışmaları, bu sezon daha şimdiden Malezya ve Macaristan’daki başarılarımıza katkıda bulundu. Bu, profesyonel bir ilişkinin göstergesi olmanın yanı sıra, mükemmel bir ortaklığın da sonucu olarak öne çıkıyor" diye konuştu.
Shell’in Ferrari ile ortaklığı, Formula 1’in de ötesine uzanıyor. Shell, aynı zamanda FIA World Endurence Championship (Dünya Dayanıklılık Şampiyonası) ve Le Mans 24 Saat Yarışına katılan Ferrari GT ekiplerine de yakıt ve madeni yağ tedarik etmeye başlayacak.

Ferrari, anlaşmanın yenilikçi ruhuna uygun olarak Shell’in küresel Eco-marathon programını desteklemek adına başarılı ekiplerin üyelerine Maranello’da dört haftalık staj imkanı sunacak.
Shell ile Ferrari arasındaki ortaklık hakkında daha fazla bilgi Scuderia Ferrari Uncovered sitesini ziyaret edebilirsiniz. Siteye bilgisayar, telefon veya tabletiniz aracılığıyla www.shell.com/SFU adresinden erişebilirsiniz.
 

 

Bu haber 2143 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.