Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Turpak CEO’su Tamer Şengönül: Yeni bir çağ açıyoruz

Güncelleme :26.10.2015

Turpak CPT   ürünü ile akaryakıt istasyon yönetiminde yeni bir çağ açıyor. 

Yeni ürünle ilgili açıklama yapan Turpak CEO’su Tamer Şengönül, bu ürünle akaryakıt istasyon yönetiminde yeni bir çağ açacaklarını söyledi. Şengönül, “Petrol şirketlerinin ve filoların işlerini daha verimli yönetmeleri için teknoloji geliştirmekteyiz. Çalışmalarımızla teknolojiye öncülük yaptık. Kendi alanımızdaki teknoloji her zaman bizi takip etti” dedi.

Yeni geliştirdikleri ürünle istasyon sahiplerinin, istasyonlarına uzaktan erişmelerini ve gerekli fonksiyonları uzaktan erişerek yapabilmelerini sağladıklarını söyleyen Şengönül, “Pompa fiyatlarında degişiklik oldugunda istasyona gitmeye veya bir vardiya kapatmak için istasyona gitmeye gerek kalmıyor. Bu işlemleri uzaktan yapabiliyorsunuz” dedi.

Petrol sektörüne yönelik sürekli yenilikleri ile sektörün gelişmesine büyük katkıda bulunan Turpak en son olarak petrol şirketlerinin ve filoların işlerini daha verimli yönetmeleri için CPT   ürününü geliştirdi. Yeni ürünle ilgili açıklama yapan Turpak CEO’su Tamer Şengönül, bu ürünle akaryakıt istasyon yönetiminde yeni bir çağ açacağız diyerek çalışmaları ve  yeni ürünle ilgili bilgi verdi:

 

Turpak olarak, 16 yıldır Türkiye akaryakıt sektörüne hizmet vermekteyiz.

Petrol Şirketlerinin ve filoların işlerini daha verimli yönetmeleri için teknoloji geliştirmekteyiz. Çalışmalarımızla teknolojiye öncülük yaptık.Kendi alanımızdaki teknoloji her zaman bizi takip etti.

Dünyadaki ve Türkiye’deki akaryakıt ve filo sektörünü bir çok yenilikler ve ilklerle tanıştırdık.

Turpak kurulduğu günden beri ürettiğimiz katma değerlerde sektörün ihtiyaçlarına odaklandım. Akaryakıt istasyonlarının, Petrol şirketlerinin, filo yöneticilerinin ihtiyaçlarını yakından takip ettim. Ürünlerimiz ile kullanıcılar arasında bir iletişim olmasına odaklandım. Bugün pompacı, müşteri, istasyon yetkilisi, petrol şirketleri yetkilileri bizim ürünlerimizle direct iletişim kurmaktadırlar. Örneğin, Pompacı kendini tanıtıp yakıt satmakta ve kendisine verilen mesajlarla sistemle haberleşmektedir.

Sektörümüzü yine bir ilk ile tanıştırıyoruz

Dünyamız değişiyor diyoruz ama Dünya binlerce yıl önce nasılsa yine aynı.Dünyada değişen en önemli şey teknoloji. Teknolojinin en önemli etkisi dünyanın küçültülmesidir. Eskiden aylarca süren ulaşımlar şimdi saatlere inmiş durumda. Yerinde duramayan hareketli insanoğlu sabitte kalan değerlerine ve işlerine uzaktan ulaşma ve onları yönetebilme ihtiyacı duymaktadır.

 
Gelişen teknolojiler ile insanoğlunun daha çok hareket halinde olmasını da göz önüne alarak ürünlerimizi Bulut Sisteminde çalışacak altyapıya getirmiş olduk.

CPT İstasyon ile istasyon sahiplerinin istasyonlarına uzaktan erişmelerini ve gerekli fonksiyonları uzaktan erişerek yapabilmelerini sağlamış durumdayız.

Buna göre pompa fiyatlarında değişiklik olduğunda istasyona gitmeye veya bir vardiya kapatmak için istasyona gitmeye gerek kalmıyor. Bu işlemleri uzaktan yapabiliyorsunuz.

İstasyonda otomasyon sistemi, EPDK gerekleri, stoklarla ilgili alarmları gerçek zamanlı alabiliyorsunuz.

Arıza durumunda Turpak’a direkt ulaşabiliyor, çağrı açabiliyor ve çağrılarınızı takip edebiliyorsunuz. Yakıt stokları azaldığında alarm alıp sipariş gönderebiliyosunuz.

İstasyon için gereken ürünleri sipariş verip, ödemeyi CPT İstasyon’a bağlı kredi kartından mobil ödeme ile yapabiliyorsunuz.

Biz sektörde yeni bir çağı başlatmış oluyoruz. Bir sonraki versiyonlarımızda gelecek yenilikleri merkala bekelmenizi isterim.

Kanon Holding Akaryakıt İstasyonları Koordinatörü Ercüment Özkasap’a sorduk:

BU ÜRÜN İÇİN TURPAK'A TEŞEKKÜR BORÇLUYUM

Turpak'ın yeni ürünü CTP'yi kullanan Kanon Holding Akaryakıt İstasyonları Koordinatörü Ercüment Özkasap, böyle bir uygulamanın sektörde büyük bir boşluğu doldurduğunu söyledi. Özkasap " Özellikle fiyat değişimlerini uygulama üzerinden yapabiliyor olmamız bizim için çok büyük bir kolaylık. Bu özellik sayesinde istasyona gitmeden internet erişimi yapabileceğimiz herhangi bir yerden, fiyat değişimlerini yapabiliyoruz, vardiya kapatabiliyoruz" dedi.

CPT uygulamasının sizin için avantajları ve iş hayatınıza etkileri nelerdir?

Uygulama sayesinde birçok işlemi anlık olarak telefon üzerinden yapabiliyoruz .
Anlık stok ve satış takibi yapabiliyoruz. Stok durumumuza anlık kontrol edip buna göre stok siparişlerimizi planlayabiliyoruz.
Özellikle fiyat değişimlerini uygulama üzerinden yapabiliyor olmamız bizim için çok büyük bir kolaylık. Bu özellik sayesinde istasyona gelmeden internet erişimi yapabildiğimiz herhangi bir yerden, fiyat değişimlerini yapabiliyoruz. Vardiya kapatabiliyoruz.
İstasyondaki herhangi bir olayı fotoğraflayıp sistem üzerinden paylaşabiliyoruz.
Çağrı kayıt özelliği ile çağrı merkezini aramak zorunda kalmadan çağrı bildirimi yapabiliyoruz.
  CPT uygulaması ile bizlere işimizde birçok kolaylık sağlanmaktadır.

Sizce uygulamanın işlevsel olarak kullanımı

nasıl ?
Uygulama basit ve anlaşılır bir dilde yapılmış. Yapmak istediğimiz işlemi kolayca ilgili menüden gerçekleştirebiliyoruz.
Güvenilir bir uygulama çünkü girişte kullanıcı adı ve şifre ile sisteme bağlanıyoruz.
Herhangi bir durumda sistem yöneticisine mesaj atabiliyoruz.
Kullanıcı dostu bir ara yüze sahip.

CPT İstasyon uygulamasını diğer istasyon sahiplerine tavsiye eder misiniz?


Kesinlikle tavsiye ederim. Çünkü istasyon sahibi her zaman istasyonunun durumunu anlık görmek ister. Bu uygulama bizlere bu imkanı sağlıyor. Kimseye sormadan cebinizdeki telefondan girerek istediğiniz anda istasyonunuzun satış ve stok durumunu görebilirsiniz. Aynı zamanda işlevsel olarak da fiyat değişimi, vardiya kapatma gibi işlemleri de uzaktan yönetebilirsiniz.

 

Bu haber 3746 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
Castrol Ford Team Türkiye’den kırılması zor bir rekor daha…... 01.12.2021
Lojistik Sektörünün Geleceğini Etkileyecek Temel Trendler Açıklandı... 01.12.2021
Saygı Otomotiv İle Renault Trucks’ın Bayi Ağına Kayseri de Katılıyor... 01.12.2021
Kent Electra İtalya toplu ulaşımında test edildi... 01.12.2021
Temsa’nın Çevreci Otobüsleri İsrail Yollarındaki Sayısını Artırıyor... 01.12.2021
Henkel, üçüncü çeyrekteki güçlü satış artışı ile büyüme hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor... 01.12.2021
Enerjisa, güvenli ödeme altyapısı için Akbank’la iş birliğine imza attı ... 01.12.2021
Asis Yeni Nesil Orbit MTS Terminallerini Kullanıcılarına Sundu ... 01.12.2021
Küresel yenilenebilir enerji kurulumları bu yıl 290 gigavatla rekor tazeleyecek... 01.12.2021
Petrokimya Tesislerinde Güç Aktarım Ürün Seçimi... 01.12.2021
ESS Otomasyon Tora Samsun Bölge Servisini Tanıyalım... 01.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 01.12.2021
Elektrikli Araçların Yaygınlaşması Enerji İhtiyacını Artıracak!... 01.12.2021
Akkök Holding’den “Kadın Enerjisi’’ projesi ... 01.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.