Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

GO Runners, Amsterdam’da da iyilik peşinde koştu…

Güncelleme :02.11.2015

İpragaz’ın iyilik peşinde koşan takımı GO Runners, ilk yurtdışı deneyimini SHV Energy’nin de genel merkezinin bulunduğu Hollanda’da gerçekleştirdi. TCS Amsterdam Maratonu’nda 7 kişilik ekip ile maraton ve yarı maraton kategorilerinde yarışan GO Runners, aldığı başarılı sonuçlarla hem İpragaz’ı hem de GO’yu yurtdışında da başarı ile temsil etti.
 

Bugüne kadar başta Koruncuk Vakfı olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşuna destek veren GO Runners üyeleri, Adım Adım platformu kapsamında çok sayıda sportif başarıya imza attılar. İpragaz ve GO çalışanlarından oluşan GO Runners, Türkiye’de katıldıkları yarışlarda elde ettikleri derecelerle kürsülere çıkıp elde ettikleri başarılarını, ilk yurtdışı deneyiminde de tekrar ettirdiler.

Maraton ve yarı maratonda başarılara imza attılar


Türkiye’nin en köklü kurumsal şirketlerinden birinde, amatör ruhla iyilik peşinde koşan GO Runners takımı, SHV Energy’nin de merkezinin yer aldığı Hollanda’da düzenlenen TCS Amsterdam Maratonu’na İpragaz A.Ş Teknik Grup Müdürü Can Toydemir’in kaptanlığında 7 kişilik bir ekiple katıldı. GO Runners takımı, profesyonel atletlerin de yarıştığı TCS Amsterdam Maratonu’nda yarı maraton (21 km.) ve maraton (42 km.) etaplarına katıldı. GO Runners koşucuları, ilk yurtdışı tecrübelerinde katıldıkları her iki etapta da binlerce atleti geride bırakıp önemli bir başarıya imza attılar.

“Hem ilk yurtdışı tecrübemiz, hem de Hollanda’da olması elde ettiğimiz başarıyı daha da anlamlı kılıyor”


TCS Amsterdam Maratonu’nun önemini vurgulayan GO Runners takım kaptanı Can Toydemir, “Amsterdam Maratonu, Avrupa’nın en büyük ve en önemli yarışlarından biri ve bu açıdan büyük ilgi çekiyor. Farklı ülkelerden çok sayıda profesyonel atletin de katıldığı bu yılki yarışa, 44 bini aşkın sporcu katıldı. Yağışlı ve soğuk havada, ıslak zemin üzerinde zorlu etaplar koşuldu. GO Runners takımı olarak katıldığımız her iki kategoride de binlerce kişiyi geride bırakarak, burada da önemli bir başarıya imza attık. Hem ilk yurtdışı tecrübemiz, hem de bağlı bulunduğumuz SHV Energy’nin merkezinin bulunduğu Hollanda’da olmasından dolayı TCS Amsterdam Maratonu’nda elde ettiğimiz bu başarı, bizler için ayrı ve özel bir anlam taşıyor” dedi.

105 ülkeden 44 bin atlet katıldı, 137 ülkede canlı yayınlandı


Bu yıl 40’ıncısı düzenlenen TCS Amsterdam Maratonu, 44 bin kişinin üzerinde katılımcı ile koşuldu. IAAF Gold Label Road Race kapsamındaki maraton, 42 km. (maraton), 21 km. (yarı maraton), TCS 8 km. ve çocuk etaplarından oluşuyor. Rekor katılımın sağlandığı maratonda bu yıl 105 ülkeden yaklaşık 19 bin yabancı atlet katıldı. Avrupa’nın en popüler yarışlarından biri olan maraton, toplam 137 ülkede televizyonlardan canlı olarak yayınlandı.

İyilik peşinde koşan takım: GO Runners


İpragaz ve GO çalışanlarının gönüllü amatör katılımıyla kurulan GO Runners, ilk koşularını Runtalya Maratonu’nda gerçekleştirdiler. Başta Koruncuk Vakfı olmak üzere Adım Adım platformu kapsamında çeşitli sivil toplum kuruluşlarına destek veren GO Runners ekibi, iyilik peşinde koştukları birçok yarışta kürsüye çıkma hakkını elde etti.  GO Runners, tamamen amatör sporculardan oluşmasına karşın, atletizm kulüplerine sahip olan kurumsal şirket takımlarının da yer aldığı birçok sportif organizasyonda elde ettikleri başarılarla da öne çıkıyor.

 

Bu haber 1970 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
OPET’in yeni reklam ajansı Happy People Project oldu... 17.10.2019
Tırsan Ve Autamarocchı İş Birliği 100 Adetlik Dev Teslimatla Güçlendi ... 17.10.2019
Petrol Ofisi Sosyal Lig’e, bir ödül de MMA The Smarties’den... 17.10.2019
ENERJİSA ENERJİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ... 16.10.2019
SOCAR Türkiye İK Başkanı Sibel Uğur etkin 50 İK üst yöneticisi arasında yer aldı... 16.10.2019
Petrol Ofisi TÜMKAF 2019’da mühendis ve mühendis adayları ile buluştu…... 16.10.2019
Türkiye’nin en büyük lisanslı güneş enerjisi santrali Cıngıllı GES üretime başladı... 16.10.2019
Shell & Turcas enerjisini güneşten alan istasyon sayısını 3’e çıkardı... 16.10.2019


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.