Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Talson Hollanda Teknik Karayolu Taşımacılığı Derneği İle Bir Araya Geldi

Güncelleme :10.02.2016

Talson, geçtiğimiz günlerde Hollanda’nın Teknik Karayolu Taşımacılığı Derneği (Technical Road Transport Association - TRTA) ile bir araya gelerek işbirliği olanaklarını değerlendirdi.
 

2003 yılından bu yana Tırsan bünyesinde yer alan Hollanda’nın lider kutu treyler üreticisi Talson, geçtiğimiz günlerde Hollanda’nın Teknik Karayolu Taşımacılığı Derneği (Technical Road Transport Association - TRTA) ile bir araya gelerek işbirliği olanaklarını değerlendirdi.
1982 yılında kurulan TRTA, bir dizi önde gelen treyler kiralama şirketi ile treyler ve konteyner şasi filosu sahibi tarafından oluşturulmuştur. Derneğin amacı, bu kuruluşların AB’de kayıtlı ekipmanlarının yasal ve teknik koşullarıyla ilgili olarak dernek üyelerinin menfaatlerini temsil etmektir.
Gerçekleşen toplantıda Talson, dernek üyelerinin FNA tipi treylerler ve ATP sertifikasına ilişkin sorularını yanıtlama fırsatı buldu. Talson’un FNA sınıfı ATP sertifikalı hava kargo treyler üretmekteki uzmanlığı, şirketi Avrupa hava kargosu sektörünün lider treyler üreticisi olmaya taşımıştır.
Toplantı, Talson ve TRTA arasında eskiye dayanan işbirliği neticesinde gerçekleşti. 2007 yılında, 25. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde TRTA, Avrupa’nın önde gelen treyler ve treyler parçası üreticilerine ilişkin yürüttüğü bir çalışma kapsamında Talson treylerlerin de üretildiği Tırsan Adapazarı tesislerini ziyaret etmişti.
Merkezi Hollanda’nın Venlo şehrinde bulunan Talson, Hollanda’nın lider kutu tipi treyler üreticisidir. İntermodal taşımacılık çözümleri odaklı Talson’un geniş ürün yelpazesi içerisinde tekstil, dağıtım ve hava kargo tipi kutu treylerler yer almaktadır. Talfix®, TalDrive® ve TalStep® gibi kullanım kolaylığı için geliştirilmiş teknoloji patentlerine sahiptir. Özel hafif tasarıma sahip olan Talson ürünleri, kendinden destekli şasileri ile sağlamlıktan ödün vermeden yüksek yük kapasitesi sunmaktadır. Talson treylerler, yükleme operasyonlarında maksimum verimliliği sunmak üzere 3.030 mm iç net yüksekliğine ulaşmaktadır.
 

 

Bu haber 1645 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Akaryakıtta fiyat indirimi ile ilgili TABGİS’ten açıklama... 05.06.2020
Enerjide dönüşüme her geçen gün ihtiyaç artıyor!... 05.06.2020
JESDER Başkanı Ufuk Şentürk; “Hedefimiz kısa sürede dünyada ilk 3’e girmek”... 05.06.2020
‘Türkiye’de Alternatif Yakıtlar Teşvik Edilmeli’... 05.06.2020
Türkiye Petrolleri’nden Avantajlarla Dolu Yeni Mobil Uygulama... 05.06.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.