Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Renault Trucks, ilk Euro6 filosunu Netlog Lojistik Grubu’na teslim etti

Güncelleme :30.03.2016

Türkiye’nin lider lojistik şirketi Netlog Lojistik Grubu, ilk Euro 6 çekicilerini Renault Trucks’tan teslim aldı. 40 adet T460 4x2 çekici teslimatı, aynı zamanda Renault Trucks’ın Türkiye’de sunulan ilk Euro 6 filosu olmasıyla da önem taşıyor.

 

Türkiye'nin en büyük lojistik şirketi Netlog Lojistik, uluslararası kara, inter-modal, deniz ve hava taşımacılık konularında Türkiye'nin öncü taşımacılık firmalarından İntercombi Uluslararası Taşımacılık ve Soğuk Zincir Lojistik şirketi Polar Express şirketlerini bünyesinde bulunduran Netlog Lojistik Grubu, her alanda toplam lojistik hizmetleri sunuyor. Bu yönde yurtiçi ve yurtdışı lojistik hizmetleri için yatırımlarına kesintisiz devam eden Netlog Lojistik Grubu, Renault Trucks’tan teslim adlığı ilk Euro 6 çekicileri ile standartlarını da yükseltiyor. Netlog’un yeni Renault Trucks T 460 Euro 6 çekicileri, grup bünyesinde faaliyet gösteren yurtdışı operasyonlarında  kullanacak.

Hadımköy’deki Volvo Group Kamyon Merkezi’nde düzenlenen teslimat törenine Renault Trucks adına Uluslararası Pazarlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Christophe Martin, Doğu Pazarlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mete Büyükakıncı, Renault Trucks Satış Müdürü Özkan Çelik,  Netlog Lojistik Grubu İşletmeler Genel Müdürü Ali İstanbullu ile Ağır Ticari Bakım Müdürü Erdal Mantaroğlu katıldılar.

Renault Trucks Uluslararası Pazarlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Christophe Martin, konuşmasını Türkçe yaparak bir dönem Renault Trucks adına Türkiye’de görev yaptığının altını çizdi. Martin konuşmasında; “Türkiye’nin bir yönetici olarak da yeri benim için çok özeldir. Burada bulunduğum süre zarfında farklı dinamikleri olan Türkiye pazarını daha yakından tanıma şansını elde ettim. Şimdi Türkiye’nin dev lojistik firmalarından Netlog Grubu’na bizim için bir ilki temsil eden teslimatımızda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.  

Netlog Lojistik Grubu İşletmeler Genel Müdürü Ali İstanbullu ise teslimat törenindeki açıklamasında; “Netlog Lojistik Grubu, son dört senedir üst üste Türkiye'nin lider lojistik firması olarak yatırımlarına devam ediyor. Şirketimiz kendisini her yıl katlıyarak büyümesini sürdürüyor. Hedefimiz sadece Türkiyede değil, dünya çapında tanınan bir lojistik firması haline gelmektir. Bu doğrultuda filo yatırımlarımız da büyük önem taşıyor. Öte yandan grubumuz, her zaman çevreye duyarlı araçlara yatırım yapmaktadır. Doğaya daha az zararlı emisyon yayan Euro 5 motorlu araçların bulunduğu filomuz için bugün ilk Euro 6 araçlarımızı teslim alıyoruz. Netlog Lojistik Grubu olarak 2016’nın henüz ilk çeyreğinde 40 adetlik araç yatırımı yaparak Euro 6 araçlarımızı filomuza katmış bulunuyoruz ve araçlarımızı Euro 6 motorlarla yenilemeye devam edeceğiz” dedi.

2008 yılında başlayan ilk alımı takiben hemen hemen her yıl Renault çekici alımı yaptıklarının ve 750 çekicilik filolarının yaklaşık 300 adedinin Renault Trucks olduğunun altını çizen Ali İstanbullu; “Uluslararası nakliye operasyonlarımıza kullandığımız araçların yenilenmesinde de tercihimizi, modern dizaynının yanı sıra düşük yakıt tüketimi, konfor, yüksek kalitesi ve Avrupa çapında yaygın servis ağı nedeniyle yeni Renault Trucks T serisinden yana kullandık. Hem işletim maliyetleri ve yakıt giderlerinde sağladığı avantaj hem de satış sonrası hizmetleri ile Renault Trucks, operasyonlarımızda her zaman yanımızda olan bir çözüm ortağımız” dedi.

Renault Trucks Satış Müdürü Özkan Çelik yaptığı açıklamada Euro 6 motorlara geçiş sürecinde müşterilerini teşvik ettiklerinin altını çizerek; “Euro 6 standartları nakliye ve lojistik sektörleri için hem zorunluluk hem de gereklilik. Dolayısıyla tüm müşterilerimizi Euro 6 motorlara geçişte teşvik etmeye çalışıyoruz. Yenilenen Renault Trucks T serisi çekicileri zaten yakıt tasarrufu konusunda lider. Euro 6 motorlarıyla çevreye daha da duyarlı olan T serisi çekicilerimiz, aynı zamanda daha yüksek performans sunarken yakıtta cimriliğine de devam ediyor” dedi. Çelik, Euro 6 motorlu T serisi çekicilerin Euro 5 motorlara göre %2’ye varan ekstra yakıt tasarrufu sağladığını da ekledi.

 

Bu haber 1914 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Özkoyuncu Madencilik de Turpak kalitesini tercih etti... 20.10.2019
Anadolu Isuzu Busworld Brüksel´de geleceğin çevreci araçlarını sergiledi... 20.10.2019
Club TOTAL üyelerine Tekzen’den 500 TL ve üzeri alışverişlerde, 50 TL akaryakıt ya da otogaz çeki hediye! ... 19.10.2019
Mercedes-Benz Türk´ün Her Kızımız Bir Yıldız projesi Sürdürülebilir İş Ödülü´ne layık görüldü... 18.10.2019
Türk takımlarından, 2020’deki Shell Eco-marathon’a iddialı başlangıç... 18.10.2019


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.