Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Lightmaster’in Tekser ile olan işbirliği büyük bir sinerji yaratacak

Güncelleme :05.04.2016

Tekser ile yaptığımız anlaşma perakende akaryakıt sektöründeki istasyonların aydınlatmalarına yönelik 5 yıllık bir anlaşmayı kapsamaktadır diyen Akkoyun, bu anlaşma 5 yıllık olmasına rağmen karşılıklı yapacağımız başarılı çalışmalarla aramızdaki işbirliğinin daha uzun yıllar sürmesini hedefliyoruz dedi.

 

Maksimum verimlilik ve %60’e varan enerji tasarrufu sağlayan LED bazlı aydınlatma sistemleri alanında yaptığı çalışmalarda büyük başarılara imza atan Ale Teknoloji, Lightmaster markası ile bu başarıyı akaryakıt sektörüne de taşıyarak Tekser ile işbirliğine gitti.  
Tekser ile yaptıkları işbirliği hakkında gazetemize açıklama yapan Ale Teknoloji Sistemleri San. ve Dış Tic. A.Ş. Satış & Pazarlama Direktörü Gökay Akkoyun, 2 yıla yakın bir süre Tekser yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonunda birlikte mutlu sona ulaştık dedi.
. Lightmaster olarak Tüpraş, Botaş, BP, PO, Renault gibi birçok firmanın onaylı aydınlatma tedarikçisiyiz.Perakende akaryakıt sektöründe pazar payını arttırmak için yıllardır doğru bir dağıtıcı firma arıyorduk. Bu alanda birçok firma ile görüştük. Tekser de aynı şekilde doğru ürün, doğru servis ve kaliteli ürün ve hizmet verecek bir firma arıyordu. Tekser yetkilileri ile 2 yıla yakın bir süre görüşmelerimiz sonucunda geçtiğimiz aylarda imza aşamasına geldik ve işi karşılıklı imzalarla sonuçlandırdık. Bu anlaşma perakende akaryakıt sektöründeki istasyonların verimli aydınlatmalarına yönelik 5 yıllık bir anlaşmayı kapsıyor. Bu anlaşma 5 yıllık olmasına rağmen karşılıklı yapacağımız başarılı çalışmalarla daha uzun yıllar sürmesini hedefliyoruz. Yaptığımız anlaşma kanopi altı aydınlatmalarını, istasyonlardaki marketlerin aydınlatmalarını, çevre, sokak aydınlatmalarını ve mimari aydınlatmaları kapsamakta.
   Lightmaster olarak asıl faaliyet alanlarından birinin endüstriyel aydınlatma olduğunu belirten Akkoyun,  endüstriyel aydınlatmadan sonra profesyonel iç mekan aydınlatmasının ise diğer uzmanlık alanları olduğunu belirtti.
 Elde ettiğimiz tecrübeler  ve pazar deneyimi sayesinde akaryakıt sektöründeki müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru analiz ettik ve yeni ürünler çıkardık. Hızlı bir şekilde ürünlerimiz kabul gördü. Bizim hedefimiz bugünkü konumumuzu Tekser ile yaptığımız iş ortaklığı sayesinde çok daha  iyi noktalara taşımak. Sonuçta bizim Türkiye’de ulaştığımız noktalar ve Tekser firmasının ulaştığı noktalar belli. Akaryakıt sektöründe Tekser geniş bayi ağı ile Türkiye’nin her yerine ulaşıyor. Bu bağlamda ürünlerimizin Türkiye pazarının tamamına öncelikli olarak yayılmasını hedefliyoruz. Tekser ile olan işbirliğimiz sayesinde  ürünlerle ilgili bazı bölgelerdeki servis problemi  de çözülmüş olacak. Bu işbirliği hem bizim markamıza hem de Tekser firmasının ürünlerine ve marka değerine çok şey katacağını düşünüyorum.
Toplam satışları içinde akaryakıt sektörünün aldığı payın yaklaşık %10 civarında olduğunu açıklayan Akkoyun, Tekser ile olan işbirliğimiz sayesinde bu oranı daha da arttırmak istiyoruz dedi .Akaryakıt sektöründe akredite olmadığımız diğer  firmalarla görüşmelerimiz devam ediyor. Bunların dışındaki markalara ve anadoludaki  lokal istasyonlara yönelik de özel çözüm ve stratejilerimiz var diyerek  sözlerine devam eden Akkoyun hedefimiz Tekser markasını, Lightmaster aydınlatma çözümlerinin  markasının Limas markalı ürünleri ile perakende akaryakıt sektöründe kendi segmentinde pazar lideri yapmaktır. 2015 yılı ve 2016 yılı çok kritik yıllar. Akaryakıt istasyonları 5 yılda bir sözleşmelerini yeniliyor. Sözleşme yenilemeleri 2015 yılında başladı.  Biz de 2015 yılında belirli bir hacim yakaladık. Bu sene de yakaladığımız bu hacmi Tekser ile birlikte daha da artacağına inanıyorum. Bu sene de çok büyük bir sıçrama yapacağımızı düşünüyorum.  
Lightmaster’in çok kapsamlı ürünlerinin olduğunu söyleyen Akkoyun, 250 farklı modelin alt modelleri ile birlikte toplamda 1000’in üzerinde ürün modeli ile hizmet veriyoruz. Akaryakıt sektörüne ise  7-8 tane ana modelimiz ve bunların alt modelleri mevcut. Toplamda 15-16 adet civarında ürünümüz var.
    2015 yılının seçim, terör olayları gibi birçok olumsuzluktan dolayı  durgun  geçmesine rağmen Lightmaster çok daha iyi bir yıl geçirdi diyen Akkoyun,  bu olumsuzluklara rağmen 2015 yılında arge ve altyapı yatırımı yaptık. Aynı zamanda birtakım kuvvetli anlaşmaların altyapılarını hazırladık. Körfez ülkelerine %4’lere yakın gerçekleştirdiğimiz ihracatımızı 2015 yılında %12’lere çıkardık. Avrupa’ya yaptığımız ihracatımızda da artışlar oldu. Bu senenin de çok daha iyi geçeceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki aylarda Dubai’de ve Almanya’da fuarlara katılacağız. Aynı zamanda Antalya’da belediyelerle ilgili gerçekleştirilecek olan bir organizasyonda yer alacağız. Türkiye’de veya ekonomide çok büyük olumsuzluk yaşanmadığı takdirde bu senenin 2015’den çok daha iyi olacağını söyleyebilirim.  AR-GE’ye ürüne, servise ve insan kaynaklarına sürekli yatırım yapmaya devam ediyoruz. Ama bizim yaptığımız en büyük yatırım insana yaptığımız yatırımdır. Bizim A-dan Z’ye çalışanlarımızın tümü yaptığı işlerde belirli standartların üstündedir. Bu bilgi birikimi verimliliği de beraberinde getirmekte. Satışını yaptığımız ürünlerin tamamını kendi tesislerimizde üretiyoruz. Şirketimizde kuvvetli bir AR-GE departmanımız bulunuyor. Bu AR-GE departmanımızda ürünlerin tasarımlarını gerçekleştiriyoruz. Optik ve mekanik tasarımların tümü kendi mühendislerimiz tarafından yapılmakta. Tüm elektrik ve elektronik alanındaki çalışmalar da bizim tarafımızdan yapılmakta. Sadece ürünlerin içinde kullanılan ledler ve güç kaynakları yurt dışından geliyor.LED markasında çözüm ortağımız dünya pazar lideri Nichia markalı LEDleri kullanıyoruz. Bunun dışında üniversite- sanayi işbirliği kapsamında birçok çalışma yürütülmektedir.

 

Bu haber 6741 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
Castrol Ford Team Türkiye’den kırılması zor bir rekor daha…... 01.12.2021
Lojistik Sektörünün Geleceğini Etkileyecek Temel Trendler Açıklandı... 01.12.2021
Saygı Otomotiv İle Renault Trucks’ın Bayi Ağına Kayseri de Katılıyor... 01.12.2021
Kent Electra İtalya toplu ulaşımında test edildi... 01.12.2021
Temsa’nın Çevreci Otobüsleri İsrail Yollarındaki Sayısını Artırıyor... 01.12.2021
Henkel, üçüncü çeyrekteki güçlü satış artışı ile büyüme hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor... 01.12.2021
Enerjisa, güvenli ödeme altyapısı için Akbank’la iş birliğine imza attı ... 01.12.2021
Asis Yeni Nesil Orbit MTS Terminallerini Kullanıcılarına Sundu ... 01.12.2021
Küresel yenilenebilir enerji kurulumları bu yıl 290 gigavatla rekor tazeleyecek... 01.12.2021
Petrokimya Tesislerinde Güç Aktarım Ürün Seçimi... 01.12.2021
ESS Otomasyon Tora Samsun Bölge Servisini Tanıyalım... 01.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 01.12.2021
Elektrikli Araçların Yaygınlaşması Enerji İhtiyacını Artıracak!... 01.12.2021
Akkök Holding’den “Kadın Enerjisi’’ projesi ... 01.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.