Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Günümüzün hızla büyüyen alternatif yakıtı: "CNG - Sıkıştırılmış Doğal Gaz"

Güncelleme :22.04.2016

2000'li yıllarda Türkiye pazarında kullanımı yaygın olmamasına rağmen, alternatif yakıt olarak kullanımının hızla artacağını öngören TEKSERGAZ, 2003 yılından günümüze EPDK tarafından sertifikalandırılarak “Yapım, Müşavirlik ve Denetim Hizmetleri” sunuyor.

 

Tekser Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Teksergaz, 2002 yılında faaliyetlerine başladı. Bu tarihten itibaren CNG istasyon faaliyetlerini başarı ile sürdüren firma, Türkiye’de ve yakın coğrafyadaki ülkelerde birçok CNG istasyonu kurarak, hali hazırda bu istasyonların bakım ve onarım faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye CNG sektöründe, en geniş tecrübeye  sahip firma olan Teksergaz, bu tecrübenin getirdiği teknik ekip kadrolaşması ile müşterilerine hem en kaliteli ekipmanları, hem de en iyi hizmeti sunmayı kendisine ilke ediniyor. CNG istasyonları için fizibilite etüdü, danışmanlık, mühendislik, istasyon dizaynı, kurulum, eğitim, servis ve bakım hizmetleri sunmakta olan Teksergaz, kurulduğu günden bu yana birçok yeniliği sektöre kazandırarak lider özelliğini koruyor. 2002 yılında Türkiye’nin ilk özel CNG istasyonunu kuran Teksergaz, sırasıyla ülkenin en büyük CNG istasyonu ve ilk yerli üretim CNG kompresörünü sektöre kazandırdı. Bu süre zarfında birçok belediye ve özel kuruluşun CNG istasyonlarını tamamlayan Teksergaz, son yıllarda sırasıyla İETT, Düzce Belediyesi ve Diyarbakır Belediyesi’ne ait istasyonları faaliyete aldı. Müşterilerine CNG kompresörleri, dispenserler, kurutucular, depolama birimleri, otomasyon sistemleri gibi CNG istasyonları ile ilgili tüm ekipmanları sağlayan firma, sektörde lider konumunda.
İlk Yerli Üretim Doğalgaz Kompresörü
Teksergaz, iki yıldır konusunda uzman mühendis kadrosu ile sürdürdüğü AR-GE faaliyetleri sonucunda ilk yerli, yüksek basınçlı  CNG kompresörlerini geçtiğimiz yıl piyasaya sundu. CNG ekipmanları konusunda lider firma olan İtalyan Fornovogaz firması ile teknoloji işbirliği işinde olan Teksergaz, sektörün lider firmaları Wayne ve Compac ekipmanlarını da müşterilerine sunuyor.
Türkiye’nin En Büyük CNG İstasyonu
2012 yılında İETT için tamamlanan istasyon projesi ile Teksergaz, Türkiye’nin en büyük kapasiteye sahip CNG istasyonu projesine imza attı. İstanbul’un Kâğıthane ilçesinde bulunan ve her gece 300’e yakın otobüsün dolumunun gerçekleştirildiği istasyonun toplam kapasitesi 9000 m3/ saat. 16 otobüsün de aynı anda dolumunun yapılabildiği istasyon, inşaat işleri ve otomasyon sistemi de dâhil olmak üzere tamamen Teksergaz tarafından tamamlandı.


 

 

Bu haber 6996 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
“Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” açıklandı... 03.12.2021
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kamyon modellerinde Aralık ayına özel fırsatlar... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesi 2026 sonuna kadar yüzde 53 artacak... 03.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.