Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Aytemiz Hızlı Büyümesine Gaziantep’teki İmza Petrol ile Devam Ediyor

Güncelleme :28.04.2016

Türkiye genelinde 500’ü aşkın bayi sayısına ulaşan, bayilerine kapısını her zaman açık tutan, dürüst, samimi ve sorun çözme kabiliyetiyle her koşulda güven aşılayan Aytemiz, Gaziantep’teki 8’inci istasyonunu hizmete açtı.

 

2010 ve 2015 yıllarında bayi transfer rekoru kırarak Türkiye’nin en hızlı büyüyen akaryakıt markası olan Aytemiz, yeni açılan istasyonlarla bayi ağını dengeli ve kararlı adımlarla genişletmeye devam ediyor. Türkiye genelinde 500’ü aşkın bayi sayısına ulaşan, bayilerine kapısını her zaman açık tutan, dürüst, samimi ve sorun çözme kabiliyetiyle her koşulda güven aşılayan Aytemiz, Gaziantep’teki 8’inci istasyonunu hizmete açtı. İmza Petrol’ün açılış törenine Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt, Gaziantep Borsa Başkanı İbrahim Sarı, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Hüseyin Kök, Gaziantep Belediye Başkan Yardımcısı Salih Uygur, Aytemiz Saha Müdürü Seçkin İsa Tanış’ın yanı sıra çeşitli oda başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde konuşan Aytemiz Genel Müdür Yardımcısı Yakup Yazar, hizmete açılan yeni akaryakıt istasyonuyla birlikte Gaziantep ilinde 8 Türkiye genelinde ise 500’ün üzerinde bayi sayısına ulaştıklarını söyledi. Yazar, yakalanan bu başarının temelinde yatan en önemli etkenin, iş ortaklarıyla aynı dili konuşmaları ve onların her an yanında olduklarını hissettirmek olduğunu ifade etti. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sanayi ve ekonomik gelişmişlik bakımından önemli bir yere sahip olan Gaziantep ilinin Aytemiz’in büyüme hedefleri için de ayrı bir önem arz ettiğini anlatan Yazar, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Gaziantep ilinin sahip olduğu ekonomik büyüklüğün yanı sıra her geçen gün büyümesini sürdürmesi akaryakıt satışlarına da olumlu yönde yansımaktadır. 2015 yılı EPDK sektör raporu verilerine bakıldığında Gaziantep ilindeki istasyon başına ortalama günlük akaryakıt satışının 7350 litre olması da ekonomik gelişmişliğin yanında, kaçak akaryakıtla yapılan mücadelenin olumlu bir sonucudur. Şirket olarak bundan sonra da başta Gaziantep ili olmak üzere bölgede yatırımlarımız dengeli ve homojen bir dağılımla devam edecektir. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz İmza Petrol ile yapmış olduğumuz iş ortaklığı bunun bir göstergesidir. Bu ortaklığın her iki taraf için de iyi ve verimli bir iş birliği olacağına olan inancımızla kendilerine Aytemiz ailesine katılmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Çünkü iş ortaklarımız, bulundukları il ve ilçelerde markamızın vitrinidirler. Açılışını gerçekleştirdiğimiz bu istasyonumuz Nizip halkına ihtiyaç duydukları en iyi ve kaliteli hizmeti vereceğine olan inancım tamdır.”

Son yıllarda akaryakıt sektöründeki önemli büyümenin de etkisiyle istasyonlardaki hizmet kalitesinin de arttığına dikkat çeken Yazar, “İstasyonlarımız hizmet kalitesi bakımından Avrupa’daki istasyonların oldukça üzerindedir. Ayrıca Ülkemizdeki istasyonlarda akaryakıtın Avrupa standartlarında olması, her geçen gün artan hizmet kalitesi ve denetimlerin başarı ile yapılması tüketici bakışının da değişmesinde önemli bir etken oldu. Aytemiz’i son beş yılda akaryakıt sektörünün en hızlı büyüyen markası yapan ve daima bize güvenen bütün bayilerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


 

 

Bu haber 3200 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Wallbox Şarj Çözümleri Türk Otomotiv Sektörüyle Buluşmaya Devam Ediyor! ... 21.10.2021
Avrupa'nın gaz depolama seviyeleri Ocak-Eylül döneminde %20'nin üzerinde düşüyor... 21.10.2021
Türkiye ve Nijerya enerji, hidrokarbon ve madencilik alanlarında 3 mutabakat imzaladı... 21.10.2021
IVECO’dan Ankara’da Daily kamyonet ve kamyon teslimatı... 21.10.2021
Dinçer Lojistik, Startup’ları Demo Day’de yarışmaya çağırıyor... 21.10.2021
Elektrikli araçların küresel pazar payının 2025 yılına kadar %29'a ulaşması bekleniyor... 21.10.2021
Pegasus, 2050'ye kadar sıfır karbon emisyonu taahhüdünde bulundu... 21.10.2021
PÜİS’te Yeni Görev Bölümü Yapıldı... 21.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.