Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Avrupa’nın enerji güvenliği açısından Türkiye “kritik bir ülke”

Güncelleme :04.08.2016

Atlantik Konseyi Kıdemli Uzmanı David Merkel , “Türkiye’nin bölgesel enerji rolü ülkenin ekonomik dinamizmi için anahtar bir unsur olmaya devam ediyor” dedi.
 

Atlantik Konseyi Kıdemli Uzmanı David Merkel, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin Türkiye ekonomisi üzerindeki etkisinin uzun sürmeyeceğini belirterek, “Türkiye’nin bölgesel enerji rolü ülkenin ekonomik dinamizmi için anahtar bir unsur olmaya devam ediyor.” dedi.
Türkiye’nin bölgedeki stratejik rolüne, altyapı yatırımlarına ve Rusya ile ilişkilerinin önemine dikkati çeken Merkel, Türkiye’nin Avrupa’nın enerji güvenliği açısından “kritik bir ülke” olduğunu söyledi.
Merkel, FETÖ’nün darbe girişiminin ülke ekonomisi üzerindeki etkisinin çok uzun sürmeyeceğini vurgulayarak, Türkiye’de ekonomik canlılık için ülkenin bölgesel enerji rolünün anahtar unsur olmaya devam edeceğini ifade etti.
Darbe girişimlerinin yabancı yatırımcı için politik riskleri artırabileceğini dile getiren Merkel, “Ancak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iyi bir yatırım ortamı yaratması ve istikrarı tekrar sağlayabilmesi durumunda yabancı yatırımlarda ciddi bir gerileme veya aksama olmayacaktır.” diye konuştu.

 

Bu haber 3470 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.