Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Shell Eco-marathon Türkiye’ye IPRA’dan “En İyi Etkinlik” Ödülü

Güncelleme :10.08.2016

Shell Türkiye, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından 26 yıldır geleneksel olarak düzenlenen ve “halkla ilişkiler sektörünün Oscarları” olarak bilinen Altın Küre Ödülleri’nde 2015’de ilkini gerçekleştirdiği Shell Eco-marathon Türkiye projesi ile pek çok uluslararası markayı geride bırakarak Etkinlik Yönetimi ödülünü aldı.

 

Geçtiğimiz yıl Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) işbirliğiyle, gençleri daha az enerji ile daha fazla yol kat eden araçlar tasarlayıp üretmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen “Shell Eco-marathon Türkiye” yarışmasında, geleceğin mühendisleri kıyasıya yarışmıştı. Yarışmaya, Türkiye’nin dört bir tarafından 180’in üzerinde lise ve üniversite öğrencsi, okullarının desteği ile kurmuş oldukları toplam 13 takım ile katılmıştı.

İstanbul TİM Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleşen yarışma öncesinde Türkiye’den 19, Avrupa’dan ise 10 kişilik bir Shell ekibi etkinlik alanını 20 gün içerisinde tamamen global standartlara uygun bir yarış pistine dönüştürmüştü. Öğrencilerin yarış öncesinde teknik kontrolllerini yapabilecekleri padokları da hazırlayan ekip, kısa bir süre içerisinde Shell Eco-Marathon Türkiye’yi hayata geçirdi. Organizasyonun başarısı IPRA’nın verdiği Etkinlik Yönetimi ödülü ile tescillenmiş oldu.

Shell Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Meltem Okyar Perdeci konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “İnovasyona çok önem veren bir enerji şirketi olarak ilk kez düzenlediğimiz Shell Eco-marathon Türkiye’nin, IPRA ödülüyle taçlanmasından dolayı çok mutluyuz. Shell Eco-marathon dünyanın en önemli öğrenci-inovasyon yarışmalarından biri. Bu değerli projeyi, Türkiye’de inovasyonun gelişimine çok büyük katkı sağlayan Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliği ile ilk kez Türkiye’de hayata geçirdik ve Shell ülkeleri içinde de bir ilke imza atmış olduk. 93 yıldır Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren bir şirket olarak, ülkemizden aldığımız gücü yine ülkemiz için, gençlerimizin yarınları için kullanmak bize gurur veriyor. Türkiye’deki gençlerimizin bu yarışmaya katılmak konusundaki motivasyonunu ve heyecanı, olmazsa olmazlarımızdan olan inovasyona dair çalışmalarımızın artarak devam etmesini sağlıyor” diye konuştu.

Geçtiğimiz yıl Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden “Enerji Teknolojileri Topluluğu”nun elektrikli aracı, serbest piyasada fiyatı yaklaşık 50 kuruş olan 1 kWs elektrikle 144 km yol kat edebilen araçlarıyla Shell Eco-marathon Türkiye’nin birincisi olmuş; yarışmada dereceye giren takımlara ödülleri, 3 Aralık’ta, TİM tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’nda verilmişti. Shell Eco-marathon Türkiye’nin ikincisi bu yıl 7-9 Ekim tarihleri arasında İstanbul TİM Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirilecek.

İngiltere’nin başkenti Londra’da 1955 yılında kurulan ve geleneksel olarak her yıl dünyanın dört bir yanındaki iletişim profesyonelleri tarafından uluslararası iletişim alanındaki en iyi projeleri ödüllendiren IPRA’nın bu yılki ödül töreni ise 5 Kasım 2016 tarihinde Katar’da düzenlenecek.

 

Bu haber 3391 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Danimarkalı rüzgar enerjisi şirketi, Türkiye'de büyümeye olumlu bakıyor... 22.10.2021
KKTC Benzinciler Birliği: K-PET ve AL-PET akaryakıt satışını durdurdu... 22.10.2021
Türkiye Petrolleri ve Koalay.com İş Birliği ile Artık Sigorta İşlemleri TP Mobil Üzerinden Yapılabiliyor... 22.10.2021
Zorlu Enerji, Karadağ’da Elektirikli Araç Şarj İstasyonu Ağı Kuruyor ... 22.10.2021
IVECO’dan Ankara’da Daily kamyonet ve kamyon teslimatı... 21.10.2021
Pegasus, 2050'ye kadar sıfır karbon emisyonu taahhüdünde bulundu... 21.10.2021
Dinçer Lojistik, Startup’ları Demo Day’de yarışmaya çağırıyor... 21.10.2021
Türkiye ve Nijerya enerji, hidrokarbon ve madencilik alanlarında 3 mutabakat imzaladı... 21.10.2021
Avrupa'nın gaz depolama seviyeleri Ocak-Eylül döneminde %20'nin üzerinde düşüyor... 21.10.2021
Wallbox Şarj Çözümleri Türk Otomotiv Sektörüyle Buluşmaya Devam Ediyor! ... 21.10.2021
PÜİS’te Yeni Görev Bölümü Yapıldı... 21.10.2021
Elektrikli araçların küresel pazar payının 2025 yılına kadar %29'a ulaşması bekleniyor... 21.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.