Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Shell Eco-marathon Türkiye”ye İki Uluslararası Ödül

Güncelleme :24.08.2016

Shell Türkiye ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliği ile gerçekleştirilen “Shell Eco-marathon Türkiye” projesi, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından verilen Altın Küre ödülünün ardından önemli bir uluslararası ödüle daha layık görüldü. Proje, dünyanın en seçkin iş dünyası ödüllerinden Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde Altın Stevie’nin sahibi oldu.

 

Shell Eco-marathon Türkiye projesi, iş dünyasının uluslararası platformda en prestijli ödüllerinden biri olan ve yaklaşık 60 ülkeden 3000’den fazla adayın yarıştığı Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde “Yılın İletişim/PR Kampanyası – Etkinlikler ve Törenler” kategorisinde Altın Ödül’e layık görüldü. Shell Eco-marathon Türkiye projesi, geçtiğimiz günlerde, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından 26 yıldır geleneksel olarak düzenlenen ve “halkla ilişkiler sektörünün Oscarları” olarak bilinen Altın Küre Ödülleri’nde de pek çok uluslararası markayı geride bırakarak Etkinlik Yönetimi kategorisinde “Altın Küre” ödülünü almıştı.

Shell Türkiye’nin Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ile işbirliği yaparak geçtiğimiz yıl Kasım ayında İstanbul’da düzenlediği Shell Eco-Marathon Türkiye yarışmasının başarısı, Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde aldığı Altın Ödül ile taçlandı. Gençleri daha az enerji ile daha fazla yol kat eden araçlar tasarlayıp üretmeye teşvik etmek amacıyla Türkiye’de ilk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen Shell Eco-marathon Türkiye yarışmasına, Türkiye’nin dört bir tarafından 180’in üzerinde lise ve üniversite öğrencisinin, okullarının desteği ile kurmuş oldukları toplam 13 takım katılmıştı. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden “Enerji Teknolojileri Topluluğu”nun elektrikli aracı, serbest piyasada fiyatı yaklaşık 50 kuruş olan 1 kWs elektrikle 144 km yol kat edebilen araçlarıyla Shell Eco-marathon Türkiye’nin birincisi olmuş; yarışmada dereceye giren takımlara ödülleri TİM tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’nda verilmişti.

Shell Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Meltem Okyar Perdeci
konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Geçen sene ilk kez düzenlediğimiz Shell Eco-marathon Türkiye’nin başarısının, halkla ilişkiler ve iş dünyası için büyük önem taşıyan iki uluslararası organizasyon tarafından ödülle tescillenmesinden dolayı çok mutluyuz. Shell Eco-marathon dünyanın en önemli öğrenci-inovasyon yarışmalarından biri. Bu değerli projeyi, Türkiye’de inovasyonun gelişimine çok büyük katkı sağlayan Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliği ile ilk kez Türkiye’de hayata geçirdik ve Shell ülkeleri içinde de bir ilke imza atmış olduk. 93 yıldır Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren bir şirket olarak, ülkemizden aldığımız gücü yine ülkemiz için, gençlerimizin yarınları için kullanmak bize gurur veriyor. Türkiye’deki gençlerimizin bu yarışmaya katılmak konusundaki motivasyonunu ve heyecanı, olmazsa olmazlarımızdan olan inovasyona dair çalışmalarımızın artarak devam etmesini sağlıyor.”

Türkiye İhracatçılar Meclisi Kurumsal İletişim Koordinatörü Okan İnce ise: “Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak inovasyon, marka, tasarım ve arge faaliyetlerini hem destekliyor hem de bu konularda farkındalığı artırmak üzere çok sayıda proje yürütüyoruz. Shell Eco-marathon Türkiye de Otomotiv İhracatçıları Birliğimiz (OİB) ile birlikte gençlerimizi sektöre hazırlama adına düzenlediğimiz önemli bir etkinlik oldu. Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz bu etkinliği her yıl daha da geliştirerek alternatif yakıt teknolojileri için gençlerimizdeki motivasyonu yukarılara taşımayı istiyoruz. Global Shell Eco-marathon‘un önümüzdeki yıllarda Türkiye'de düzenlenmesi ve tüm dünyadan gençlerin Türkiye'de buluşması için de çalışmalarımız sürüyor. Bu yıl yine Shell Türkiye ve OİB ile birlikte başarılı bir organizasyona ev sahipliği yaparak, inovasyona gönül vermiş pırıl pırıl gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Kazandığımız uluslar arası ödüller de doğru yolda olduğumuzun en önemli göstergelerinden biri.” yorumlarında bulundu.

Yarışma jürisinin Shell Eco-marathon Türkiye ile ilgili yorumları ise “Genç öğrencileri olumlu etkileyen, motive eden, yaratıcılıklarını ve bilgi birikimlerini dolayısıyla da geleceklerini güçlendiren muhteşem bir girişim” şeklinde oldu.

Shell Eco-marathon Türkiye’nin ikincisi bu yıl 7-9 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da TİM Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirilecek.
 

 

Bu haber 2890 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak Seç Konusundaki Duyarlılığını 4 Ekim Vontier Emniyet Günüyle Bir Kez Daha Gösterdi... 18.10.2021
Bakan Dönmez: Azerbaycan'la 11 milyar metreküplük ilave doğal gaz ticaret anlaşması yapıldı... 17.10.2021
Enerya Enerji, Denizli'de 300 bininci abonesine elektrikli bisiklet hediye etti... 17.10.2021
Castrol Ford Team Türkiye, Ege Rallisi ile 2021 ‘Markalar Şampiyonluğu’na bir adım daha yaklaştı... 17.10.2021
Doğalgaz faturasında tasarruf için Multipor ile doğru yalıtım ... 17.10.2021
OEDAŞ’tan Plastik Kapak Seferberliği... 17.10.2021
Elektrikte gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında azami fiyat limiti yükseltildi... 17.10.2021
Ali Osman Ulusoy Turizm’den Trabzonspor’a özel tasarım Mercedes-Benz Tourismo 16 2+1 ... 17.10.2021
Hibrit Satışları Artıyor Toyota Liderliğini Sürdürüyor... 17.10.2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Otobüsleri Karsan Atak ile Yenileniyor!... 17.10.2021
Anadolu Isuzu, Vodafone Busıness’ın Red Kontrol Çözümüyle Ticari Araç Sektöründe Bir İlki Gerçekleştirdi... 17.10.2021
Logitrans’a İlgi ve Katılım Artarak Sürüyor ... 17.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.