Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Ekipman Başlıkları

Güvenli ve mükemmel araç yıkamanın yeni tanımı: CHIRST WASH SYSTEMS

Güncelleme :26.10.2016

Akaryakıt satışının yanı sıra istasyon işletmecilerinin yan hizmet arayışlarında ilk akla gelen araç yıkama sistemlerinde Tekser A.Ş. Christ markası ile müşterilerine hizmet sunuyor.
 

20 yıldır akaryakıt istasyonlarının tüm ihtiyaçlarını uzman mühendis ve teknisyen ekipleriyle karşılayan TEKSER Akaryakıt A.Ş. yetkilileri ile araç yıkama sistemleri hakkında konuştuk. Akaryakıt satışının yanı sıra istasyon işletmecilerinin yan hizmet arayışlarında ilk akla gelen araç yıkama sistemlerinde Tekser A.Ş. Christ markası ile müşterilerine hizmet sunuyor. Tekser A.Ş. Proje Yöneticisi Sn. Sercan ERTEN ile yaptığımız kısa söyleşiden öne çıkanlar:
   
Sercan Bey, dünya çapında araç yıkama sistemleri alanında birçok marka varken, siz Christ ile hizmet veriyorsunuz. Christ markasını tercih etmenizin altında yatan sebep nedir?


BP, Total, Shell, OMV, Esso gibi uluslar arası dağıtım firmalarının istasyonlarında binlerce makinesi ile hizmet veren Christ; her sene 1500’ün üzerinde sistemin, Dünya’nın farklı bölgelerinde kurulumunu sağlayan, 130 yıllık köklü bir markadır. Tekser olarak bölge temsilciliğini sürdürmekte olduğumuz Christ, otomatik araç yıkama makinelerinin yanında kamyon, otobüs ve tren yıkama sistemleri, tünel tipi sistemler, self servis sistemler, su geri dönüşüm sistemleri ve taşıt kimyasalları üretimi yapmaktadır. Christ’in en önemli özelliği neredeyse sistemlerin tüm parçalarını kendi bünyesinde üretiyor olması. Bu özellik, servis ve yedek parça temini konusunda müşterilerimize çok hızlı destek verebilmemizi sağlıyor. Ayrıca Tekser olarak, tüm Türkiye’yi saran tecrübeli bayi ağımız ile ve 7/24 hizmet veren çağrı merkezimizle müşterilerimizin her an yanındayız.
   
Christ’in, araç yıkama sektörünün en yenilikçi firması olmasını sağlayan özellikleri nelerdir ?
Christ, araç yıkama gibi sınırlı bir sektörde bile her an kendini yenileme ve sektöre yeni teknolojiler katmayı amaç edinmiş durumda. Müşterinin en iyi sonucu, en kısa sürede ve en ekonomik biçimde alması için inovatif çalışmalar yapmak Christ’in en büyük hedeflerinden. Almanya’nın önde gelen 100 inovasyon firması arasına girmesi de bunun kanıtıdır. Sektöre kazandırdığı, aracın tüm yüzeyini saran mafsallı fırça teknolojisi de bu yeniliklerden. Ayrıca Christ’in fırçalı sistemlerinin yanında, sektörün çok ötesinde olan bir modeli de tamamen fırçadan bağımsız olan modeli, Aquatus. Otomatik temassız - fırçasız yıkama konusunda en önemli konu, uygulanan kimyasalın ve basınçlı suyun aracın her bölgesine nüfuz edebilmesi. Her aracın boyutlarının ve yapısının farklı olması sebebiyle bunu sağlamak kolay değil. Christ, özel “Balken” teknolojisi ile aracın tüm gövdesini sensörler vasıtası ile tarar ve en ince noktasına kadar kimyasalın ve basınçlı suyun uygulanmasını sağlar. Bunun yanında özel sinek, böcek kimyasalı, jant temizleyici ve kimyasallar için boiler gibi seçenekler de sunmaktadır. Ayrıca fırça hassasiyeti olan müşterilerimiz için Türkiye’de standart olarak kullandığımız “Sensofil” köpük polietilen fırça sayesinde araçların boyasına herhangi bir etkide bulunmadan mükemmel bir temizlik sunuyoruz.
 
Müşterilere yıkama kalitesi dışında sağlanan avantajlar nelerdir?

Christ’in özellikle ödeme ve takip sistemleri, müşterinin sahanın kontrolünü her zaman elinde tutmasını sağlıyor. Barkod, kart okuyucu, jeton-bozuk para gibi birçok ödeme seçeneğini sunmasının yanında sunduğu diğer bir yenilik ise Christ Information System. Özellikle dağıtım firmalarına veya birçok lokasyonda istasyonu bulunan kişilere hitap eden bu sistem sayesinde kullanıcının uzak bir noktadan makinenin tüm satışlarını ve durumunu görebilmesi mümkün. Böylece saha çok daha etkin kontrol edilebiliyor. 

Bu haber 4920 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Motul Madeni Yağları Sağladığı Yakıt Tasarrufu ve Verimlilik İle Araç Sahiplerinin Yanında... 30.05.2020
Koronaya çözüm bulunduğunda ve bugünler bittiğinde, ne olacak?... 30.05.2020
Pirelli'den 4 lastik alana 400 TL’ye varan OPET Yakıt Puan Hediyesi... 30.05.2020
Fatih Sondaj Gemisi Karadeniz'e uğurlandı... 30.05.2020
Enerji sektöründe 11,6 milyon yeni iş imkanı ... 29.05.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.