Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

EPDK Başkanı Yılmaz: “Piyasaya hala güven var”

Güncelleme :26.10.2016

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Bir dağıtım şirketimiz beklentinin üzerinde bir fiyatla müşterisini buldu, demek ki piyasaya hala güven var, EPDK’nın düzenlemelerine karşı da piyasanın tam güveni var.” dedi.
 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, son yıllarda petrol piyasasının yaşadığı gelişime dikkati çekerek, “Bir dağıtım şirketimiz beklentinin üzerinde bir fiyatla müşterisini buldu, demek ki piyasaya hala güven var, EPDK’nın düzenlemelerine karşı da piyasanın tam güveni var.” dedi.
Yılmaz, Petrol Sanayi Derneği’nin (PETDER) 20’nci kuruluş yılı için verilen davette bir konuşma yaptı.
2003 yılında petrol sektörüne yönelik düzenleme ve denetleme yetkisinin EPDK’ya devredildiğini hatırlatan Mustafa Yılmaz, o günden bu yana el birliğiyle daha güvenilir hizmet sunmak için çalıştıklarını dile getirdi.
Yılmaz, petrol piyasasında fiyatların aşırı yükseldiğinde EPDK tarafından geçmişte uygulanan tavan fiyatı uygulaması ile ilgili olarak da “Biz bunu serbest piyasaya müdahale olarak görmüyoruz ve görmeyeceğiz, bunun birtakım faydalarını yaşamaktayız.” diye konuştu.
Serbest piyasa koşullarında akaryakıt fiyatlarına riayet ederek, gerekmedikçe fiyatlara müdahale etmediklerini ifade eden Mustafa Yılmaz, “Müdahale ettiğimizde de sektördeki bazı hastalıkları teşhis etmiş olduk ve sektörün daha sağlıklı işlemesine yönelik müdahalelerimiz oldu.” değerlendirmesinde bulundu.
Petrol piyasasının yaşadığı gelişime dikkati çeken Yılmaz, “Bir dağıtım şirketimiz beklentinin üzerinde bir fiyatla müşterisini buldu, demek ki piyasaya hala güven var, EPDK’nın düzenlemelerine karşı da piyasanın tam güveni var. Geçmişte tavan fiyatı kararı ile ilgili aldığımız kararın sektöre ciddi katkılar sunduğuna inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 2609 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.