Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Petronet, 2 yeni ürününün tanıtımını Petroleum Fuarında yaparak bunu Lukoil anlaşması ile taçlandırdı

Güncelleme :19.04.2017

Petroleum fuarında 2 önemli yeni ürünü tanıttıklarını belirten Çağatay Eren,  bu ürünlerden birisi IRONTECH modelli akaryakıt dispenser, diğeri ise yeni nesil Taşıt Tanıma Sistemidir dedi.

 

Petronet’in Petroleum Fuarında sergilediği ürünler hakkında gazetemize açıklama yapan Petronet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çağatay Eren, mevcut ürünlerimize ilave bu fuarda 2 yeni ürünümüzün lansmanını gerçekleştirdik. IronTech dispenserlerimiz, LUKOIL ile yapılan akaryakıt dispenser alım sözleşmesi ile taçlandırılmış oldu.


Petronet’in Petroleum Fuarında sergilediği 2 tane önemli ürününün olduğunu söyleyen Eren, bu ürünlerden bir tanesi IRONTECH modeli ile piyasaya sunduğumuz akaryakıt dispenseri, diğeri ise yeni nesil Taşıt Tanıma Sistemi’dir. Bu fuarda bizim için en can alıcı nokta ise sunmuş olduğumuz IRONTECH modelinin aynı zamanda Lukoil akaryakıt dağıtım şirketi ile dispenser alımsözleşmesini yapmış olmamızdır. Güzel bir lansmanın akabinde böyle bir sözleşmeyi imzalamak bizim için gurur vericidir. Bu gurur tüm Petronet çalışanlarına aittir.


     Irontech Dispenser Lansmanı ve LUKOIL


Petroleum Fuarında pompamızın lansmanını alanında ünlü keman virtüözü eşliğinde yapıldı. Bana göre bu lansman fuarın en can alıcı, en etkili gösterisi oldu. Keman lansmanımızın akabinde Lukoil ile sözleşmemizi gerçekleştirmemiz bizi oldukça mutlu etti.  Sanırım Lukoil tarihinde aynı zamanda da bu fuar tarihinde ilk defa bir anlaşma fuar alanında gerçekleştirilmiş oldu Lansmanımızın akabinde LUKOIL standını ziyaretimiz ile sözleşmeyi Lukoil Genel Müdürü Arach Repac ile  Yönetim Kurulu Başkanımız Haluk Gemici birlikte imzaladılar. Lukoil ile yaptığımız anlaşma doğrultusunda Lukoil istasyonlarında Petronet’in pompaları kullanılacaktır. Hem yeni ürünlerimizin lansmanını yapmamız hem de Lukoil ile anlaşma imzalamamızdan dolayı bu sene gerçekleştirilen Petroleum Fuarının Petronet açısından çok verimli geçtiğini söyleyebilirim.


 Fuarda lansmanını yaptıkları ikinci ürünlerinin ise Taşıt Tanıma olduğunu belirten Eren, bizim sektöre sunduğumuz Taşıt Tanıma yüzde yüz yerli bir üründür. Tamamen yerli mühendislerimizin, yerli sanayici arkadaşlarımızın, bizlerin yapmış olduğu bir üründür. Dışa bağımlılığı azaltmak, milli ekonomiye katkı benim hep vurguladığım, tüm sanayicilerimizin ve iş adamlarımızın önem verdiği bir konudur.  Hükümetin de bu yönde politikaları bulunmaktadır. Sektörümüzde bulunan akaryakıt dağıtım şirketlerinin yatırımlarında yerli ürünlere yer vermesi ülke ekonomimize ve şirketlerin yatırım maliyetlerinde büyük avantajlar sağlayacaktır.  Bu ürünümüzün yakın gelecekte piyasada çok önemli bir noktada yer alacağını düşünüyoruz. Bizim için belirttiğim gibi dispenserimizi piyasaya sunmak ve ikincisi de tamamen yerli üretilen Taşıt Tanıma sistemimizi piyasaya çıkarmış olmak bizi oldukça gururlandırmaktadır. Bu iki ürünümüzü de Petroleum Fuarında tanıttık.


Petroleum Fuarında Türkiye’deki dağıtım şirketlerinden, yurtdışından özellikle Afrika’dan, Asya’dan gelen misafirlerin Petronet’in yeni ürünlerine büyük ilgi gösterdiğini açıklayan Eren, 2015’e göre 2017 fuarının daha dolu ve daha yoğun katılımla gerçekleştiğini söyleyebilirim. Yeni dispenserimizi ve yeni Taşıt Tanıma sistemimizi Petroleum fuarında tanıttıktan sonra bu ürünlerimizin kullanımı önümüzdeki süreçte artarak devam edecektir diye düşünüyorum. Lukoil gibi diğer dağıtım firmalarının da ürünümüzü tercih edeceğini, onlarla da anlaşmalar yapacağımızı tahmin ediyorum. Bu seneki Petroleum Fuarına katılımın çok olması, hem yurt içinden hem de yurt dışından yoğun ziyaretçinin gelmesi bizi oldukça umutlandırmaktadır.
                    
                    

  Petronet yeni iş alanlarına da açılıyor


  Petronet akaryakıt sektörünün dışında başka bir kapıya doğru açılmakta. Bu doğrultuda inşaat sektöründe de faaliyete başladık ve bu alanda da belirli mesafeler de kat ettik. Şuan Ankara’da 2 tane inşaat projemiz devam ediyor.  Çelik üst geçit inşaatı yapıyoruz. Petronet’in AR-GE’deki başarısı, yenilikçi politikasını, milli ekonomiye katkı noktasındaki disturunu inşaat tarafında da yaymak istiyoruz.   Ülkemizde ve yurt dışında inşaat faaliyetlerimizi arttırarak devam edeceğiz. Çeşitli sanayi projelerinde, farklı inşaat projelerinde yer alarak ekonomimize daha fazla katkıda bulunmak istiyoruz dedi.


 

 

Bu haber 3550 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
“Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” açıklandı... 03.12.2021
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kamyon modellerinde Aralık ayına özel fırsatlar... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesi 2026 sonuna kadar yüzde 53 artacak... 03.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.