Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Otomatik Araç Yıkama Makinalarında Servisin Önemi

Güncelleme :01.06.2017

 Tora olarak hizmet verdiğimiz tüm araç yıkama makinelerine 7/24 uzaktan bağlanıp düzenli olarak tanısal (diyagnostik) test yapmaktayız.

 

 Yücel Türüdü 

Servis Müdür

 

TORA, 2010 yılından beri Washtec Türkiye distribütörü olarak, otomatik ve manuel araç yıkama tesisine sahip istasyonlara ve endüstriyel tesislere hizmet vermektedir.

Ülkemizin birçok noktasında bulunan Araç yıkama sistemlerimiz Tünel tipi yıkama, Otomatik Araç yıkama (Rollover) ve Manuel Araç Yıkama (Hobbywash) Sistemleri olarak 3 ayrı şekilde sınıflandırılmaktadır olarak isimlendirilirler. Mevcut kurulu 300’e yakın kurulu sistem networkümüzü genişletme hedeflerimiz devam etmektedir.  Amacımız, tesis ve araç sahiplerine mevcut kurulu sistemlerimizin sürekli kullananımda kalmasını sağlamaktır.

Teknolojik bir ürün alırken, müşteriler yatırım yaptıkları ürünü uzun yıllar verimli olarak kullanmak istedikleri için, önemsedikleri noktalardan biri ürünün yüksek teknik servis becerisi olmasıdır. Gelişen teknolojiler sayesinde artık müşterilere bu olanaklar sunulsa da teknolojik sistemlerin belli bir kullanım ömürleri olduğu için sık kullanılmaya veya teknik sorunlara bağlı olarak zaman zaman servis ihtiyacı yaşanabilir. Bunun farkında olan yatırımcılar, kolay ve ekonomik teknik servis imkânı alabilecekleri ürünleri tercih ederler. Teknik servislerin müşterilerini memnun edebilmeleri için güvenilir, ekonomik, hızlı ve kaliteli bir hizmet sağlamaları ise şarttır.

Bu nedenle Tora olarak hizmet verdiğimiz tüm araç yıkama makinelerine 7/24 uzaktan bağlanıp düzenli olarak tanısal (diyagnostik) test yapmaktayız.

Aynı zamanda makine kullanıcılarına günlük satış bilgisi ve raporlar (hava durumuna bağlı yıkama tahminleri) otomatik olarak iletilmektedir. 

 Yıkama esnasında makinanın performansını etkileyebilecek birçok dış etken bulunmaktadır. Bu etkenleri minimize etmek ve oluşan problemlerin doğru bir şekilde analizini yapmak, hem zaman tasarrufu sağlar hem de müşteri memnuniyetini üst seviyelere taşır.

 TORA, yaşanılan problemlere, hızlı ve analitik çözümler bulur. 7/24 hizmet veren çağrı merkezimiz ile bizlere günün her anında ulaşabilir, sahada müdahaleye gerek kalmadan birçok konuda telefon ya da uzak erişimle teknik açıdan donanımlı bir ekipten hizmet alabilirsiniz. Çağrı merkezimiz kayıt açtıktan sonra makinanızda meydana gelen arızalarla ilgili sahada servis verilmesi gerektiğini belirtiyorsa aynı gün içinde servis organizasyonu yapılır.

 Araç yıkama sistemleri elektrik- elektronik, hem pnömatik, hem de mekaniksel prensiplere dayalı bir mantıkta çalıştığı için, teknik ekiplerin de bu yetilere sahip personellerden oluşması önem gösterir. Servis kalitesinin üst seviyede olması için en çok dikkat ettiğimiz fonksiyonlardan birinin bu olduğunu ifade etmek isteriz.

Bilindiği üzere, ülkemizde özellikle jetonlu köpük makinası diye tabir edilen ve manuel olarak işleyen birçok sistem kullanılmaktadır. Ne yazık ki emniyetsiz, denetimsiz olan bazı sistemler önemli yaralanmalara, hatta ölümlere bile sonuçlanabilen üzücü vakalara yol açabilmektedir.

Bu durumda, makinanın emniyetli olması, kullanıcının kullanabileceği standartlara uygun olması gibi etkenlerin önemi kadar, günlük, haftalık ve aylık bakımlarının yapılması ve en önemlisi, arıza oluştuğunda, yetkili servisin müdahale ederek çözüme gitmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz. Sistemlerimizde bulunan kritik emniyet ekipmanları ile hem sistemlerin elektriksel problemlerden etkilenmesini önlüyor, hem de kullanıcıların, emniyetli bir şeklide, kullanıma devam etmelerini sağlıyoruz.

Bu haber 3571 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
TOTAL İstasyonları’ndan Hakkari Yüksekova’da yeni istasyon yatırımı... 30.11.2020
Limak Enerji Balıkesir Bölge Müdürlüğünün yeni binası açıldı... 30.11.2020
Sürdürülebilirlik Akademisi’nden OPET’e iki ödül birden ... 30.11.2020
Elektrik üretimi Eylül ayında yüzde 9 arttı... 28.11.2020
Rüzgardan elektrik üretimi, ilk kez tüm yenilenebilir kaynakların toplamını geçti... 28.11.2020
Pandemi elektrik tüketicilerinin öncelik ve beklentilerini değiştirdi... 28.11.2020
Trafiğe son 10 ayda 850 bin 969 aracın kaydı yapıldı... 28.11.2020
Elektrikli Araç Endüstrisi Petronas’ın Konferansında Masaya Yatırıldı!... 28.11.2020
Türkiye’nin Petrol ithalatı Eylül ayında yüzde 14 arttı... 28.11.2020
Tesla, “süper şarj kolonları” için Çin’de yeni bir fabrika kuruyor ... 28.11.2020
LNG zengini Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyor... 28.11.2020
QNB Finansbank ve Petrol Ofisi'nden akaryakıt indirimi ve ParaPuan imkanı... 28.11.2020
TEST İSTASYONU’nun 34.sü Haber Ekonomi’nin Kasım sayısında yayınlandı... 28.11.2020
2020’de Afrika ve Suudi Arabistan’da Mepsan Rüzgarı Esti!... 28.11.2020
Atık Yönetimi ile Sürdürülebilirliğe Bakış... 28.11.2020
ASİS Otomasyon’a Kocaeli Sanayi Odasından Yazılım Ürünleri Sanayi Ödülü… ... 28.11.2020
TEMSA’nın ilk elektrikli otobüs ihracatı İsveç’in çevreci adasına! ... 28.11.2020

 


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.