Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

YASED, 15 Temmuz'un Yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı

Güncelleme :14.07.2017

 YASED olarak, 15 Temmuz 2016 gecesi, ülkemizdeki demokratik anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit ve gazi olan vatandaşlarımızı ve güvenlik güçlerimizi, bir kez daha şükranla anıyoruz. Şehitlerimize rahmet, iyileşme ve tedavi süreci devam edenlere şifalar, ailelerine de sabır ve kuvvet diliyoruz.

 

15 Temmuz’un yıl dönümü dolayısı ile YASED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erdem’in imzasıyla yayınlanan mesaj aynen şöyle:

Türkiye’deki uluslararası doğrudan yatırımların yüzde 75’inden fazlasını temsil eden Uluslararası Yatırımcılar Derneği - YASED olarak, 15 Temmuz 2016 gecesi, ülkemizdeki demokratik anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit ve gazi olan vatandaşlarımızı ve güvenlik güçlerimizi, bir kez daha şükranla anıyoruz. Şehitlerimize rahmet, iyileşme ve tedavi süreci devam edenlere şifalar, ailelerine de sabır ve kuvvet diliyoruz.

Ülkemizin karşı karşıya kaldığı bu hain ve elim olay, Türk halkının tüm kesimlerinin, tüm siyasi liderlerin, iş dünyasının ve sivil toplum örgütlerinin birlik ve beraberlik içinde harekete geçmesiyle, başarısızlıkla sonuçlanmış, böylece Türkiye, demokratik anayasal düzene ve hukuk devletine olan bağlılığını ortaya koymuştur.

Demokrasimizin ve ekonomimizin gelişmesinin ancak çok partili demokrasi, hukun üstünlüğü ve rekabetçi bir serbest piyasa ekonomisi ile  mümkün olduğunun bilinciyle YASED olarak, hukuk devletini ve anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik her türlü müdahalenin karşısındayız. Türkiye’nin istikrarına, ekonomisine ve hukuk devletine büyük zarar vereceğine inandığımız 15 Temmuz darbe girişimini bugün bir kez daha kınıyor ve benzeri girişimlerin bir daha tekrarlanmamasını diliyoruz.


O günden bu yana toplumumuzun, anayasal sistemin ihlaline itirazını yüksek sesle dile getirmesi, hukukun üstünlüğü, temel hak ve özgürlükler ile insan haklarına bağlılıklarını ortaya koyması, ülkemizin geleceği açısından bizlere güven vermektedir.


Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Türkiye’nin gücü, bölgesinin tek demokrasisi olmasından, küresel ekonomiye entegrasyonundan, serbest piyasa ekonomisi çerçevesinde rekabetçiliği ve girişimciliği teşvik etmesinden, genç ve dinamik nüfusundan ve daha da önemlisi hukukun üstünlüğüne dayalı anayasal sisteme bağlılığından kaynaklanmaktadır.


YASED olarak, bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de sağduyu ile meşru düzen, ifade özgürlüğü ve hukukun üstünlüğü çerçevesinde hareket edilmesinin önemine inanıyoruz. Türkiye’de demokrasi ve hukuk devletini daha da güçlendirecek adımların önü açıktır ve bu yönde kat edilecek mesafe, uluslararası doğrudan yatırımcıların Türkiye’ye olan güvenini daha da artıracaktır.


Dün olduğu gibi bugün de Türkiye’deki yatırım ortamının iyileştirilmesine ve yaşanan olaylardan olumsuz etkilenmemesi için yapılması gerekenlere ilişkin görüşlerimizi ve deneyimlerimizi paylaşmaya, daha fazla yatırım daha fazla istihdam hedefiyle çalışmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz ve bu inancımızı yatırım perspektifimizi koruyarak göstermeyi sürdüreceğiz.

 

Bu haber 2295 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.