Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Mepsan Çevre Dostu ve Yenilikçi Çözümlerini Sunmaya Devam Ediyor!

Güncelleme :15.09.2017

 Konya Büyükşehir Belediyesi, Mepsan tarafından geliştirilen çevre dostu CNG çözümleriyle hizmet veriyor.

Filosunda yer alan 300 otobüsün CNG yakıt ikmal projesinde, Mepsan tarafından geliştirilen inovatif ve çevreci cng yakıt çözümlerini tercih eden Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Tatlıcak ve Dutlukır lokasyonlarında yer alan CNG dolum istasyonları, Belediye araçları için kesintisiz bir şekilde kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.

MEPSAN, kendi bünyesinde tasarlayıp ürettiği Mepcogas CNG kompresör paketi, CNG dispenseri, gelişmiş otomasyon ve hızlı dolum sistemi ile her alanda olduğu gibi CNG istasyon sistemleri konusunda da daha efektif  istasyon çözümleri sunuyor.

 DOLUM HIZINI ARTIRIP, BAKIM- ONARIM MALİYETLERİNİ DÜŞÜREN SİSTEM!

Mepsan CNG istasyon  Sistemlerinin tercih edilmesindeki en önemli sebep istasyon tipine uygun çözümler üretilebilmesi. Düşük kapasiteli ve yüksek stoklama hacmine sahip belediye istasyonlarında Hızlı Dolum Sistemi sayesinde küçük kapasiteli bir  CNG dolum istasyonu ile  daha büyük kapasiteye sahip istasyonların dolum sürelerine ulaşılması sağlanıyor.

Böylece  araçların dolum sırasındaki zaman kaybınının önüne geçiliyor. MEPSAN hızlı dolum sistemi ile istasyonda yer alan CNG kompresörünün daha az dur-kalk yapması ile hem CNG kompresörün ömrü uzuyor hem de bakım-onarım maliyetleri azalıyor.

 STANDART ÜRETİM YERİNE MÜŞTERİ  İHTİYAÇLARINA ÖZEL GELİŞTİRİLMİŞ  ÜRÜNLER

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne  özel olarak tasarlanan cng yakıt sistemleri, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaçlarına daha spesifik  bir çözüm sağlıyor.

7/24 kesintisiz destek sunan MEPSAN servis ekipleri sayesinde Tatılcak ve Dutlukır  yakıt ikmal istasyonları sorunsuz bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor. 

 ÇEVRE KİRLİLİĞİNİ AZALTAN ÇÖZÜMLER

  Konya Büyükşehir Belediyesi, enerji verimliliği ve performans kriterleri göz önüne alındığında önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlayıp  toplu taşıma araçlarının egzoz emisyonlarını da büyük ölçüde azaltıyor.

ÇEVRECİ YAKIT CNG, SAYISIZ AVANTAJIYLA GÖZ DOLDURUYOR!

Güvenli, çevreci ve ekonomik olma avantajları ile öne çıkan, verimlilik ve tasarruf beklentilerini en iyi şekilde karşılayan CNG, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşıma hizmetlerindeki başlıca tercihlerinden biri olmayı sürdürüyor.

 MEPSAN, CNG'YE ÖZEL ÇÖZÜMLERİYLE FARK YARATIYOR!

Yüksek teknolojiye sahip inovatif ürünleriyle her zaman fark yaratan MEPSAN, dünya çapında alternatif yakıt olarak popüler hale gelen CNG için özel geliştirilmiş dispenserlerini , CNG Otomasyon sistemlerini ,CNG hızlı dolum sistemlerini ve CNG kompresörlerini saygın müşterilerinin hizmetine sunuyor.

 Mepsan CNG Dispenserleri, geleceğin istasyonları için tasarlandı!

Mepsan CNG Dispenserleri, hem hafif hem de ağır motorlu araçlara hızlı ve yüksek performanslı ikmal gerçekleştiriyor. Tek ve çift hortumla birlikte NGV1 ve NGV2 tabanca seçenekleri sunan dispenserler, hızlı yakıt aktarımı sağlamanın yanı sıra aynı anda hizmet alabilen müşteri sayısını önemli ölçüde artırıyor. Bununla birlikte ATEX sertifikalı modüler hidrolik üniteler, korozyona dayanıklı malzemelerden üretilmiş kasa ve iç şase ile darbeye karşı koruma sağlayan panel yan saclar sayesinde dispenserlerin dayanıklılığı ve ömrü uzuyor. Beklenmedik risk anlarında devreye giren uyarı ikaz ışığı ise hem dispenser hem de istasyon güvenliğini maksimize ediyor.

 Enerji verimliliği, Mepcogas CNG Kompresörleri sayesinde zirveye tırmanıyor!

Enerji verimliliği, düşük çalışma maliyetleri ve kolay kurulum özellikleriyle ayrışan Mepcogas CNG Komresörleri'nde dayanıklılık ve performans açısından en iyi tesis çözümlerini sunmak için dikey tip sıkıştırma dizaynı yapılıyor. Düşük gürültü seviyeleri, azaltılmış titreşim seviyeleri, düşük yağ oranları, düşük devir ve çok ağır koşullarda bile kolay çalışabilmeleri sayesinde Mepcogas CNG Kompresörleri, yeni çağın yakıt istasyonlarında fark yaratıyor. 

 KALİTELİ VE SORUNSUZ HİZMETTE MEPSAN GÜVENCESİ!

 Mepsan, sektördeki diğer rakiplerinden farklı olarak doğal gazla ilgili yapım ve hizmet faaliyetlerini Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından verilen ''Yapım ve Hizmet Sertifikası'' ile bilhassa kendisi gerçekleştiriyor. Bu da üçüncü partiler aracılığıyla karşı karşıya gelinebilecek olumsuz durumları ve riskleri ortadan kaldırıyor. CNG'ye özel geliştirdiği yeni nesil ürün ve teknolojileri sayesinde Mepsan, global arenada zirveye emin adımlarla ilerliyor.

Bu haber 3116 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
Castrol Ford Team Türkiye’den kırılması zor bir rekor daha…... 01.12.2021
Lojistik Sektörünün Geleceğini Etkileyecek Temel Trendler Açıklandı... 01.12.2021
Saygı Otomotiv İle Renault Trucks’ın Bayi Ağına Kayseri de Katılıyor... 01.12.2021
Kent Electra İtalya toplu ulaşımında test edildi... 01.12.2021
Temsa’nın Çevreci Otobüsleri İsrail Yollarındaki Sayısını Artırıyor... 01.12.2021
Henkel, üçüncü çeyrekteki güçlü satış artışı ile büyüme hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor... 01.12.2021
Enerjisa, güvenli ödeme altyapısı için Akbank’la iş birliğine imza attı ... 01.12.2021
Asis Yeni Nesil Orbit MTS Terminallerini Kullanıcılarına Sundu ... 01.12.2021
Küresel yenilenebilir enerji kurulumları bu yıl 290 gigavatla rekor tazeleyecek... 01.12.2021
Petrokimya Tesislerinde Güç Aktarım Ürün Seçimi... 01.12.2021
ESS Otomasyon Tora Samsun Bölge Servisini Tanıyalım... 01.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 01.12.2021
Elektrikli Araçların Yaygınlaşması Enerji İhtiyacını Artıracak!... 01.12.2021
Akkök Holding’den “Kadın Enerjisi’’ projesi ... 01.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.