Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

PÜİS’ten Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas’a ziyaret

Güncelleme :10.11.2017

PÜİS heyeti 1 Ocak 2018 tarihinde akaryakıt ve otogaz istasyonları için başlayacak olan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurma veya hizmet alma zorunluluğu konusunda Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas’la görüşerek taleplerini dile getirdiler.
 

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, PÜİS Genel Başkan Yardımcıları Erol Sözen ve Coşkun Turcan ile PÜİS Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Uğurlu’dan oluşan PÜİS Heyeti, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas’ı ziyaret etti.

Ziyarette, 1 Ocak 2018 tarihinde akaryakıt ve otogaz istasyonları için başlayacak olan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurma veya hizmet alma zorunluluğu konusunda PÜİS’in talepleri dile getirildi.

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, istasyonlarda hali hazırda LPG Sorumlu Müdür  ve İş Güvenliği Uzmanı bulundurma zorunluluğunun bulunduğuna dikkat çekerek, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı zorunluluğunun bayiler için ek maddi külfet getireceğini söyledi. SRC 5 Belgesine sahip olan tanker şoförlerinin Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlarının aldığı eğitime benzer eğitimlerden geçtiğini vurgulayan Genel Başkan Okumuş, mevzuatta gerekli düzenlemelerin yapılarak SRC 5 Belgesi bulunan tanker şoförlerinin Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olarak atanmasının dolum ve boşaltım güvenliği açısından daha doğru olacağını sözlerine ekledi. Genel Başkan İmran Okumuş ayrıca, istasyonlarda istihdam edilen veya hizmet alınan LPG sorumlu müdürlerin veya iş güvenliği uzmanlarının Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlarının sorumluluklarını yerine getirebileceklerini belirterek bu teklifin de değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Genel Başkan Okumuş’un bu konudaki bir diğer teklifi ise Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı konusundaki sorumluluğun dağıtım şirketlerine verilmesi şeklinde oldu.

Genel Başkan İmran Okumuş, sektörde bir kaos yaşanmaması için 1 Ocak 2018 tarihinde başlayacak olan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurma veya hizmet alma zorunluluğunun ertelenmesini de talep etti.

Ziyarette Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas’a konuya ilişkin ayrıntılı PÜİS raporu sunuldu. Müsteşar Yardımcısı Atlas ise konuyu ayrıntılı olarak inceleyeceklerini ve PÜİS’in taleplerini değerlendireceklerini söyledi.

Bu haber 2111 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.