Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Garanti ve BP’den Araçta Ödeme Hizmeti

Güncelleme :16.11.2017

Teknolojideki gücünü BP ile birleştiren Garanti Bankası, mobil ödeme alanındaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.
 

Garanti Bankası ve BP, BonusFlaş mobil ödeme ile müşterilerine kolaylık sağlayacak yeni bir işbirliğine imza attı. Teknolojideki gücünü BP ile birleştiren Garanti Bankası, mobil ödeme alanındaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Kartlar, kampanyalar ve ödemelerin bir arada sunulduğu Garanti kartlarına özel mobil uygulama olan BonusFlaş’a eklenen Araçta Ödeme özelliği sayesinde, BP müşterilerine aracı terk etmeden akaryakıt bedelini kredi kartıyla ödeme imkânı sunulacak. BonusFlaş’ın bu yeni özelliği, olumsuz hava koşulları veya saatin geç olması gibi herhangi bir nedenden dolayı araçtan inmek istemeyen kart sahiplerine büyük kolaylık sağlayacak.
 
İstasyon görevlisine akaryakıt ödemesini BonusFlaş’la ödeyeceğini söyleyen Garanti müşterileri, uygulama üzerinden her pompa üzerinde bulunan istasyon ve pompa numarasını BonusFlaş ekranına girerek almak istediği akaryakıt miktarını belirleyip sadece Garanti dijital parolaları ile işlemlerini kolay, hızlı ve güvenli biçimde tamamlayabilecek. Dilerlerse kartlarında biriken bonus ve BP bonuslarını da kullanabilecekler. BonusFlaş kullanıcıları, kredi kartlarıyla anında ve kart bilgilerine ihtiyaç duymadan işlem yapabilecekler ve işlemle ilgili tüm adımlar araçtan inmeye gerek kalmadan müşterilerin kontrolünde olacak.
 
İşbirliği kapsamında görüş bildiren Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Işıl Akdemir Evlioğlu, “Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan, kampanya ve kart bilgileri ile ödeme fonksiyonunu birleştiren BonusFlaş uygulaması, kullanıma sunduğumuz 2 yıllık süre içinde 4 milyonun üzerinde indirme sayısıyla Türkiye’de en çok tercih edilen finansal uygulamalardan biri oldu. Aylık 7 milyon ziyaret ve 52 milyon görüntülenme sayısının yanında, bugüne kadar yaklaşık 12 milyon kampanya katılımının gerçekleştirildiği BonusFlaş, müşterilerimiz için ne denli faydalı, ihtiyaca cevap veren ve değer yaratan yenilikçi bir ürün olduğunu kanıtladı. BonusFlaş ile şimdi de BP ile çok önemli bir işbirliğine imza atıyoruz. Uygulama üzerinden araçta ödeme çözümümüz sayesinde, bundan böyle BonusFlaş kullanıcıları, Türkiye’nin en yaygın akaryakıt istasyon ağlarından birine sahip BP istasyonlarında, araçlarından inmeden, BonusFlaş uygulaması üzerinden birkaç saniye içinde hızlı, kolay ve güvenli ödemenin konforunu yaşayacak. Garanti Bankası olarak, yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen
ise Türkiye’nin BP için en önemli pazarlar arasında yer aldığını ve 106 yıldır Türkiye’de faaliyet gösterdiklerini belirterek, şu açıklamalarda bulundu: “Her geçen yıl istasyon sayımızı artırıyor ve istikrarlı büyümemize teknolojik yatırımlar ve inovatif işbirliklerimizle devam ediyoruz. Garanti Bankası işbirliğiyle müşterilerimize özel geliştirilen Araçta Ödeme Hizmeti de bu yenilikçi bakış açısı için iyi bir örnek teşkil ediyor. Pazarda farklı sektörlerle yapacağımız stratejik işbirlikleri ile tüketicilerimize yeni heyecanlar ve inovatif yaklaşımlar sunmayı hedefliyoruz.”

 

 

Bu haber 2158 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak Seç Konusundaki Duyarlılığını 4 Ekim Vontier Emniyet Günüyle Bir Kez Daha Gösterdi... 18.10.2021
Bakan Dönmez: Azerbaycan'la 11 milyar metreküplük ilave doğal gaz ticaret anlaşması yapıldı... 17.10.2021
Enerya Enerji, Denizli'de 300 bininci abonesine elektrikli bisiklet hediye etti... 17.10.2021
Castrol Ford Team Türkiye, Ege Rallisi ile 2021 ‘Markalar Şampiyonluğu’na bir adım daha yaklaştı... 17.10.2021
Doğalgaz faturasında tasarruf için Multipor ile doğru yalıtım ... 17.10.2021
OEDAŞ’tan Plastik Kapak Seferberliği... 17.10.2021
Elektrikte gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında azami fiyat limiti yükseltildi... 17.10.2021
Ali Osman Ulusoy Turizm’den Trabzonspor’a özel tasarım Mercedes-Benz Tourismo 16 2+1 ... 17.10.2021
Hibrit Satışları Artıyor Toyota Liderliğini Sürdürüyor... 17.10.2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Otobüsleri Karsan Atak ile Yenileniyor!... 17.10.2021
Anadolu Isuzu, Vodafone Busıness’ın Red Kontrol Çözümüyle Ticari Araç Sektöründe Bir İlki Gerçekleştirdi... 17.10.2021
Logitrans’a İlgi ve Katılım Artarak Sürüyor ... 17.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.