Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

SOCAR Türkiye, olimpiyat ruhunu şirkete taşıdı

Güncelleme :17.11.2017

SOCAR Türkiye, spor ile iyi yaşamı, sürdürülebilir şirket kültürünün parçası haline getirmek amacıyla olimpiyat oyunları başlattı. 1 Kasım’da başlayan SOCAR Olympics, futbol, basketbol, voleybol, koşu, bovling, yüzme, satranç, masa tenisi, tavla olmak üzere 9 branşta gerçekleşiyor
 

Türkiye’de 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren SOCAR Türkiye, çalışanları arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek amacıyla SOCAR Olympics projesini hayata geçirdi. 1 Kasım’da başlayan ve ayın tamamına yayılan olimpiyat oyunları, SOCAR Türkiye çalışanlarının seçtikleri spor branşlarında katılabilecekleri turnuvalardan oluşuyor. SOCAR Türkiye ve grup şirketlerinin İstanbul yerleşkelerinde bulunan çalışanların motivasyonunu artırmak amacıyla düzenlenen SOCAR Olympics spor ve iyi yaşamı, sürdürülebilir şirket kültürünün parçası haline getirmeyi hedefliyor. Önümüzdeki yıllarda da devam etmesi planlanan etkinlik, SOCAR Türkiye ekibinin fiziksel ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.


Olimpiyatların SOCAR Türkiye bünyesinde ilk kez düzenlendiğini söyleyen SOCAR Türkiye İnsan Kaynakları Başkanı Dinar Mammadova, “Açılış töreninin ardından başlayan karşılaşmalara, 135 çalışanımız katıldı. Çalışanlarımızın oldukça önemli bir kısmının ilgi gösterdiği olimpiyat oyunlarını, gelen talepler neticesinde ay boyunca her gün mesai saatleri sonrasına yaydık” dedi. Olimpiyat oyunlarında federasyonu olan bazı spor dallarından başhakemlerin de bulunduğunu dile getiren Mammadova, “Tüm karşılaşmalar, bu hakemlerin gözetmenliğinde gerçekleştiriliyor. Doğal olarak mücadelenin yaşandığı oyunlarda fairplay’i de unutmadık. Hakemlerimiz, tüm branşlarda fairplay ruhunu en çok yansıtan oyuncuları seçecek” diye konuştu.


Sporun tüm toplumlar için sağlıklı yaşam biçiminin vazgeçilmez bir parçası olduğunu hatırlatan Mammadova, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz de bu bakış açısıyla hareket ettik. Büyük bir aile olduğumuz çalışanlarımızla SOCAR Olympics’i başlattık. Amacımız, sporu SOCAR Türkiye çalışanları için yaşam biçimi haline getirerek, olimpiyat ruhunu ve mücadelenin yarattığı sinerjiyi yakalamak. SOCAR Olympics’in gelecek yıllarda da büyük bir coşku ve katılımla süreceğine inanıyorum. Bireysel ve takım oyunlarında başarılı olanların ödüllerini 15 Aralık’ta kendilerine takdim edeceğiz.”


 

 

Bu haber 2113 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Danimarkalı rüzgar enerjisi şirketi, Türkiye'de büyümeye olumlu bakıyor... 22.10.2021
KKTC Benzinciler Birliği: K-PET ve AL-PET akaryakıt satışını durdurdu... 22.10.2021
Türkiye Petrolleri ve Koalay.com İş Birliği ile Artık Sigorta İşlemleri TP Mobil Üzerinden Yapılabiliyor... 22.10.2021
Zorlu Enerji, Karadağ’da Elektirikli Araç Şarj İstasyonu Ağı Kuruyor ... 22.10.2021
IVECO’dan Ankara’da Daily kamyonet ve kamyon teslimatı... 21.10.2021
Pegasus, 2050'ye kadar sıfır karbon emisyonu taahhüdünde bulundu... 21.10.2021
Dinçer Lojistik, Startup’ları Demo Day’de yarışmaya çağırıyor... 21.10.2021
Türkiye ve Nijerya enerji, hidrokarbon ve madencilik alanlarında 3 mutabakat imzaladı... 21.10.2021
Avrupa'nın gaz depolama seviyeleri Ocak-Eylül döneminde %20'nin üzerinde düşüyor... 21.10.2021
Wallbox Şarj Çözümleri Türk Otomotiv Sektörüyle Buluşmaya Devam Ediyor! ... 21.10.2021
PÜİS’te Yeni Görev Bölümü Yapıldı... 21.10.2021
Elektrikli araçların küresel pazar payının 2025 yılına kadar %29'a ulaşması bekleniyor... 21.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.