Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Tekser SEÇ-G Birimi Faaliyetlerine Hızla Devam Ediyor

Güncelleme :23.01.2018

Tekser, şirket çalışanları ve çalışma sahalarındaki muhtemel unsurlar için bütün çalışmalarını sağlık, emniyet ve çevre odaklı yürüterek hızla büyümeye devam ediyor.
 

Kurumsal olarak dağıtım kuruluşları ile çalışmış olmanın getirdiği sorumluluk ve yaptığı işin çok tehlikeli sınıfta yer alması sebebi ile Tekser, şirket çalışanları ve çalışma sahalarındaki muhtemel unsurlar için bütün çalışmalarını sağlık, emniyet ve çevre odaklı yürüterek hızla büyümeye devam ediyor.
BP Petrolleri, Petrol Ofisi ve Opet gibi Türkiye'nin önde gelen akaryakıt dağıtım kuruluşları tarafından akredite olan TEKSER, SEÇ-G kapsamında da bütün çalışmalarını bu sorumluluk bilinciyle yürütmektedir.
2017 şirket içi SEÇ-G değerlendirme toplantısında görüşlerini aldığımız Ufuk Harmanbaşı, 2017 yılını şu şekilde değerlendirdi:
" 2017 yılı, yılbaşında bayi toplantımızda da belirttiğimiz üzere SEÇ-G farkındalık yılı olarak geçti. En alttaki takım arkadaşlarımızdan en üstteki  yönetici kademesine kadar, gerek önleyici gerekse de eğitici faaliyetlerin içerisinde bulunduğumuz,yoğun ama bir o kadar da verimli bir yılı arkamızda bıraktık.
Bu çerçevede yıl boyunca, bölgesel SEÇ-G eğitim ve farkındalık toplantıları, periyodik eğitimler, tatbikat ve sınavlar, birçok saha denetimi ve düzeltici faaliyetler gerçekleştirdik. Ayrıca 25 Eylül - 13 Ekim tarihleri arasında ise, tüm bayilerimizin katılımı ile 3 hafta boyunca gruplar halinde gerçekleştirdiğimiz eğitim organizasyonumuza toplam da 120 kişi katılım sağladı.

Bu eğitim kapsamında;


1.    SEÇ-G Eğitimleri
2.    Yangından Korunma Eğitimleri
3.    Temel İlkyardım Eğitimleri
4.    Sağlık Raporları
5.    Defansif Sürüş Eğitimleri
6.    Kapalı Alanlarda Güvenli Çalışma Eğitimleri
7.    Yüksekte Çalışma Eğitimleri
8.    Ateşli Çalışmalarda Güvenlik Eğitimleri
9.    Elektrik İşlerinde Güvenlik Eğitimleri
10.    Tripod Kullanma Eğitimleri verilmiştir."

Ufuk Harmanbaşı, SEÇ-G biriminin yıllık faaliyet değerlendirmelerini şu şekilde tamamladı:
"Akaryakıt, LPG ve CNG istasyonları noktasında komple çözüm ortağı olan Tekser, multi disipliner bir sistemde çalışmalarına devam ederek, bütün ürün ve hizmetleri bu felsefe ile sunmaktadır. Birçok avantajı mevcut kılan bu durum, sorumluklarını da beraberinde getirmektedir.
Bu sorumlulukların getirdiği bilinç ile yaptığımız çalışmalar meyvesini verdi ve önemli akaryakıt dağıtım kuruluşları tarafından gerçekleştirilen saha değerlendirme puanlarımız hızla artış gösterdi.
Yıl sonu itibariyle saha değerlendirme ortalamamız %95 ler seviyesine ulaşmış bulunmaktadır.
Bizler ise saha çalışanlarımızı yalnız bırakmıyor, kendi içimizde denetlemelere hızla devam ederek, eksikliklerimizi tespit ediyoruz. Yıllık yaklaşık 100 adet saha denetimi gerçekleştirerek,akabinde hızlı aksiyonlar alıp eksikliklerimizi giderme yolunda ilerliyoruz."

 

 

Bu haber 3267 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
“Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” açıklandı... 03.12.2021
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kamyon modellerinde Aralık ayına özel fırsatlar... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesi 2026 sonuna kadar yüzde 53 artacak... 03.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.