Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Akaryakıt Dışı Gelirler Alanının Amiral Firması Olan Kronos Energy Üretim ve AR-GE Yatırımlarına Devam Ediyor

Güncelleme :20.02.2018

Kronos Energy ailesi olarak akaryakıt dışı gelirler için ilk gün belirlediğimiz kaliteye,güvene, hizmete ve sürekliliğe dayalı felsefemizden hiç ödün vermeden devam etmemiz,  başarımızında ki  en önemli sırrımızdır.
 

Kronos Energy ailesinin 9 senedir üyesi olan, Mühendislik ve Operasyon Müdürü Gökhan Can  ile sektöre yönelik ve Kronos Energy’nin operasyonlarındaki başarısının sırrı ve sektör içerisinde büyümede ki ivmesi hakkında söyleşide bulunduk. Erciyes Üniversitesi Makina Mühendisliği  bölümü mezunu olan Gökhan Can yaptığı açıklamada; Kronos Energy ailesi olarak akaryakıt dışı gelirler için ilk gün belirlediğimiz kaliteye,güvene, hizmete ve sürekliliğe dayalı felsefemizden hiç ödün vermeden devam etmemiz,  başarımızında ki  en önemli sırrımızdır. ‘’ En iyi bile, sadece yeterince iyidir ‘’ düşüncemiz şirketimizin tüm işleyişinde vazgeçilmezimiz olmuştur. Yani tüm Kronos Energy ailesi olarak dünyada ki tüm gelişmeleri yakinen takip edip, yapılan ve geliştirilen tüm yeniliklerin hep bir yenisinin ve iyisinin yapılabileceğini düşünerek, tüm çalışmalarımızı bu yönde takip etmekteyiz.


2014 yılının Mayıs ayında İstanbul’a taşıdığımız kendimize ait olan üretim tesisimiz ile birlikte yıllık makina ve oto kimyasalları üretim miktarımızı yüzde yüz arttırmış bulunmaktayız. Üretim, montaj ve servis hizmetlerimizde ki bu artış, işimize duyduğumuz özveriyi ve hassasiyeti de her geçen gün aynı oranda  arttırmaktadır.


Kronos Energy ailesi olarak İstanbulda ki üretim tesisimizle birlikte,firmamız akaryakıt sektöründe akaryakıt dışı gelirler alanında, önde gelen firmalar arasında yer almıştır. Ayrıca Türkiye çapında 38 noktada bayii teşkilatımızla, kuvvetli satış ağımız ile sürekli stok tutarak Türkiyede ki akaryakıt istasyonlarına bu hizmetleri vermekteyiz. Yüksek kalitede ki makinalarımızın üretim sonrası operasyonel hizmetleride kesintisiz olarak devam etmektedir. Kronos Energy ailesi bünyesinde olan 38 noktada bayinin karşılacağı her türlü sorunlara karsı sürekli ve yenilenen eğitim çalışmalarını yürüten Gökhan CAN, on ( 10 ) sene parça üretim garantisi, bol yedek parça stoğu gibi üretimin en hassas konularında bayilere verilen desteğin yanısıra, gerek bayilerimize gerek çalışanlarımıza karşı sürekli eğitimin müşteri memnuniyetinin sorunsuz sağlanması için en gerekli adımlardan biri olduğunu vurgulamaktadır.


Gökhan Can yaptığı açıklamada, satış sonrası hizmetlerin üretimin kalbi olduğunu belirtip, tüm operasyon ekibi ile 81 ilde oluşabilecek her hangi bir sorunun giderilmesi ve tekrarlanmaması için yapılan operasyonların, 24 saati geçmeyecek sekide sonuçlanması için büyük bir titizlilikle eğitim ve çalışmalarının yürütüldüğünü belirtmiştir. Ayrıca,  S.E.Ç. uzmanı olan Gökhan Can, sahada oluşması muhtemel tüm sorunlara karşı risk analizlerinin yapıldığını ve hazırlanan bu raporlar doğrultusunda teorik, pratik ve saha eğitimlerinin düzenli olarak hem personellerine hemde bayilerine verildiğini belirtti.


Satış ve saha departmanlarımızdan gelen saha bilgileri doğrultusunda geliştirdiğimiz şirket operasyonları ile birlikte, şirket kaynaklarımızın, ürün ve hizmete dönüşebilmesi için gereken uygulamarın tamamını yerine getirmekteyiz.


Kronos Energy
ailesinin 7 senedir üyesi olan, Üretim ve Ar – Ge Müdürü Harun Kars ile söyleşimiz devam etmektedir. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği  bölümü mezunu olan Harun Kars’ın açıklamaları şu yönde oluştu;
Kronos Energy’nin üretiminde ki kalitenin ve sürekliliğin sırrı olan gelişmeye açık ve sürekli yenilikler ile kendini geliştiren Ar – Ge departmanımız, yurtdışı eğitim & fuar katılmalarıyla hem çalışma arkadaşlarımıza kendilerini bir üst seviyeye çıkarma imkanı sağlıyor hemde yurt dışı fuarlarına katılarak gelişen teknolojiyi yakından takip etme fırsatı buluyoruz. Bunun sonucunda,  iş ortaklarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet vermek için kendimizi sürekli geliştiriyoruz.

Kendi üretim tesislerimizde üretilen tüm ürünlerimiz ulusal ve uluslar arası geçerliliği olan tüm sertifikasyonlara sahip olup, tamamı avrupa menşeili parçalardan oluşmaktadır. Yıllık kapasitemiz  gelen talepler karşısında %100 artış göstererek, üretimimizde yüksek kaliteyi standart haline getirmesiyle gerekli olan tüm belgeleri almış olup, AB standartlarına uygun olarak üretim yapmaktayız. Sektöründe öncü olmanın sorumluluğunu eksiksiz yerine getirdiklerini söyleyen Harun Kars, Kronos Energy kalitesinin sahadan aldığı olumlu geri dönüşler ile birlikte tercih sebebi olduğunu da belirtmektedir.


Harun Kars yaptığı açıklamada, sektörden gelen talepler doğrultusunda projelendirilen ve ar – ge’si yapılan ürünlerin sahaya sürülmeden evvel uzun ve detaylı, elektronik ve mekanik  test aşamasından geçtiğini ve daha sonrasında işlemleri tamamlanan ürünlerin saha koşullarında denemelerinin devam ettiğini, tüm proseslerden başarı ile geçen ürünlerin sektörün hizmetine sunulduğunu belirtmiştir.


Ar – Ge çalışmalarına büyük önem veren Kronos Energy Türkiye’de ilk kez yıkama bölümlerine ait otomasyon sistemlerini geliştirmiş olup, akaryakıt istasyonlarında yıkama bölümlerinde anlık veri alımı, canlı takip, hızlı arıza tespiti, geriye dönük bilgi arşivlemesi, telefon ve bilgisayardan 7/24 takip edilebilme imkanı sunmaktadır. Kronos Energy Otomasyon sistemleri ile üretimini yaptığımız tüm makinelerimizi günümüz teknolojisine entegre etmiş bulunmaktayız. Kurulumunu yaptığımız bu otomasyon sistemiyle birlikte iş ortaklığı yaptığımız tüm akaryakıt dağıtım şirketlerin taleplerini karşılamaktan mutluluk duymaktayız. Sektörümüzün anlık veri ihtiyacını karşıladığımız otomasyon sistemlerimize destek olarak ise şuan kurulumu üzerine efor sarfettiğimiz Kronos Energy Call – Center çalışmalarımız ise tüm hızıyla devam etmektedir.


Harun Kars yaptığı açıklamada, üretimi tamamlanıp, sevke hazır hale gelen ürünlerin hiç bir sorun yaşanmadan sahaya sevk edilmesinde Kalite Kontrol departmanında ki mühendis arkadaşlarımızın detaycı ve özverili çalışmalarının büyük katkısı olduğunu belirtmiştir. Buna ilaveten, şirketimiz bünyesinde bulunan tüm mühendis arkadaşlarımızın inovatif ürünler üretmek için tam kapasite çalışmalarına, tüm hızıyla devam etmektedir.Her ürünü geliştirilebilir ve dünyada ki yeni nesil teknolojiye uyarlanabilir tasarlanması gerektiğini belirten Harun Kars, üretim tesislerinin bu teknolojik altyapıya ve donanımlara sahip olduğunu söylemiştir.  


Kronos Energy olarak amacımız, en iyiyi yakalayana kadar, kaliteden ödün vermeden SEC – G kurallarına bağlı olarak, tüm akaryakıt istasyonlarına kusursuz ürün ve hizmet verebilmektir.


Akaryakıt dışı gelirlerin lokomtifi olan yıkama sistemleri, Kronos Energy bünyesindeki genç ve dinamik mühendislik kadrosu ile sürekli geliştirilerek akaryakıt istasyonlarına farklı, yenilikçi ve teknolojik konseptler sunmaktadır.

Ayrıca, Harun Kars yaptığı son  açıklamada değerli akaryakıt sektörümüze yeni süprizlerinin olduğunu, tasarımı ve ar – ge’si tamamlanan tüm coğrafi koşullarda denemeleri biten yeni ürünlerimizinde yeni dönemde sektörümüzün hizmetine sunulacığını belirtti.

 

Bu haber 3347 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
Castrol Ford Team Türkiye’den kırılması zor bir rekor daha…... 01.12.2021
Lojistik Sektörünün Geleceğini Etkileyecek Temel Trendler Açıklandı... 01.12.2021
Saygı Otomotiv İle Renault Trucks’ın Bayi Ağına Kayseri de Katılıyor... 01.12.2021
Kent Electra İtalya toplu ulaşımında test edildi... 01.12.2021
Temsa’nın Çevreci Otobüsleri İsrail Yollarındaki Sayısını Artırıyor... 01.12.2021
Henkel, üçüncü çeyrekteki güçlü satış artışı ile büyüme hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor... 01.12.2021
Enerjisa, güvenli ödeme altyapısı için Akbank’la iş birliğine imza attı ... 01.12.2021
Asis Yeni Nesil Orbit MTS Terminallerini Kullanıcılarına Sundu ... 01.12.2021
Küresel yenilenebilir enerji kurulumları bu yıl 290 gigavatla rekor tazeleyecek... 01.12.2021
Petrokimya Tesislerinde Güç Aktarım Ürün Seçimi... 01.12.2021
ESS Otomasyon Tora Samsun Bölge Servisini Tanıyalım... 01.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 01.12.2021
Elektrikli Araçların Yaygınlaşması Enerji İhtiyacını Artıracak!... 01.12.2021
Akkök Holding’den “Kadın Enerjisi’’ projesi ... 01.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.