Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Ekonomi Bakanlığından OKT Trailer’e ziyaret

Güncelleme :25.02.2018

 Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin görevlendirmesiyle firmaların sorunlarını dinleyen bakanlık heyeti, uluslararası üst yapı ve semi treyler markası olan OKT Trailer’i de ziyaret etti.  

Türkiye’ye döviz kazandıran ve Türkiye’nin ihracat hedeflerine ulaşması için firmaların sorunlarını dinleyen Ekonomi Bakanlığından heyet, Uluslararası üst yapı ve semi treyler markası olan OKT Trailer’ı ziyaret etti.  

Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin görevlendirmesiyle düzenlenen, Genel Müdür Vekili Arzu Yılmaz, Daire Başkanı Alper Eriten ve uzman heyetin katılımı ile gerçekleşen ziyarette Bakanlık yetkilileri ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. İthalat ve ihracat süreçlerinin gelişimini destekleyici bilgilendirmelerin yapıldığı görüşmede oldukça yararlı konulara değinildi. Firmaların taleplerine bakanlıktan geri dönüşlerin hızlı olmasının avantajları ve bu konuda gösterilen hassasiyetin üretim ve ulaştırma noktasında döngü elde edilmesine olanak sağladığı noktasında hem fikir olundu.

İhracatçıların talep ve sorunlarının ilk ağızdan bürokratlara aktarılmasına zemin hazırlayan ziyaretler kapsamında firmaların dış ticaret süreçleri daha yakından incelenerek yapılan birebir değerlendirmelerde bulunmanın önemi vurgulandı.  

OKT Trailer Hakkında

 1981 yılında, Aydın’da küçük bir atölyede damper üretimi ile işe başladığımız sanatkâr ellerle, taşımacılıkta doğan ihtiyaçlara yeni çözümler ürettik.

 Metale şekil vermeye olan tutkumuz sayesinde OKT Trailer ürünleri, yolların yükünü çekenlerin hayalleri ile buluştu. Üst yapı imalat sektörüne kazandırdığımız birçok yenilikçi damper modeli ile müşterilerimizden yoğun ilgi gördük.

Alüminyum damper üretimi ile birlikte sahip olduğumuz tecrübeyi alüminyum tanker ve silobas üretimlerinde de kullanarak ürün gamımızı genişlettik. Sahip olduğumuz araç tescil ve tasarım tip onayları ile yasal şartlar ve mevzuatlar doğrultusunda hep daha iyisini hedefledik.

Tüm dünyanın tanıdığı ADR Tasarım Tip Onayı’nı, 2004 yılında ilk kez aldık. Bugün karayolunda tehlikeli madde taşımacılığı mevzuatına göre gerek araç üstü gerekse semi treylerde geniş tasarım aralığı ile OKT Trailer, sınıfının en çalışkanı.

Karayolu taşımacılığının olduğu her sektörü merak ettik. Türkiye şartlarına uygun, Hayvancılık Sektörü’ nün beklentileri dikkate alınarak geliştirilen Canlı Hayvan Taşıma Aracı’nı; üstün özellikleri ile sektöründe ilk ve tek yerli üretim araç olarak müşterilerinin hizmetine sunduk. 

“Sektöründe İlkler” geleneğimizi hiç bozmadık. OKT teknolojisi ile Yeni Nesil Süt Tankeri’ ni geliştirdik.  Şasi üzerinde eski tip birbirinden bağımsız gövdeler yerine yekpare gövdesi ile daha fazla taşıma imkânı sağladık. Bunun yanı sıra kullanıcı ergonomisini ön plana çıkardık ve ekipman kullanımını kolaylaştırdık. 

 Petrol ve kimyasal türevleri, inşaat sektörü, beton, agrega, tarım, gıda ve canlı hayvan taşımacılığı gibi hizmet sunduğumuz alanlarda, OKT SERVİS ile satış sonrasında da müşterilerimizin yanındayız. Orijinal parça temini, servis ve ADR Muayene Merkezi hizmetlerimiz ile her geçen gün genişleyen bir yapıya sahibiz.

 OKT Trailer gittikçe büyüyen 250 kişilik ailesi, 26000 m² lik faaliyet alanı ile yerelden globale değer üretmektedir. Farklı pazar ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler üreten, katma değeri yüksek ve ileri teknolojiye sahip ürünleri ile sürdürülebilir ihracat başarısını yakalamıştır.  

 Ulaştığımız her noktada sahip olduğumuz ürün güvencesiyle, hızlı ve kolay taşımacılığı ticari araçlar segmentinde de konforlu hale getirecek yaratıcı tasarımları ortaya koyduğumuz Ar-Ge projeleri üretim faaliyetlerimizin lokomotifidir. Karayolunda mal ve canlı hayvanların taşınmasını sağlamak üzere operasyonel verimliliği yüksek, çevreye duyarlı, emniyetli, ileri teknolojiye sahip ürünler ile yüksek mesleki standartlara ulaşmak, olası kazaları önlemek Ar-Ge projelerimizin temelini oluşturmaktadır.

 OKT Trailer, ekonomik değer oluşturmanın yanı sıra tüm paydaşları için yaşam koşullarını kolaylaştırıcı ve geliştirici bir takım faaliyetler içerisinde de bulunmaktadır. Kurumsal vatandaşlık sorumluluğuyla toplum gelişimine kazançlı ve kalıcı katkılar sağlayan OKT Trailer, eğitim önceliği ile sosyal sorumluluk projeleri sayesinde ilimiz okullarına ve öğrencilerine destek olmaktadır.

 Çeyrek asrı aşan geçmişimizle geleceğe olan inancımız, paydaşlarımız ile olan karşılıklı sevgimizi her geçen gün artırmaktadır. OKT Trailer, daha iyi ve daha güzel bir gelecek için merak etmeye, araştırıp geliştirmeye ve birlikte üretmeye, kazanımlarını toplum gelişimi için sürdürülebilir kılmaya devam edecektir.

Bu haber 1827 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Akaryakıtta indirim müjdesi... 03.06.2020
PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, “İntifa Döneminde Tavan Fiyat Uygulaması Söylemi Doğru Değil”... 03.06.2020
Bakiler Lojistik, Tenteli Taşımalarını Renault Trucks İle Yapacak ... 03.06.2020
Doğalgazlı Jeneratörle Yakıt Maliyeti Yüzde 70 Azalıyor ... 03.06.2020
Tırsan, Sektörün İlk Dijital Teslimat Törenini Eyüp Lojistik İle Gerçekleştirdi... 03.06.2020
EPDK Başkanı açıkladı: Akaryakıt fiyatlarına indirim geliyor... 03.06.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.