Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Ozonmatik İle Kötü Kokulara Son!

Güncelleme :04.04.2018

“Akaryakıt istasyonlarının önemli bir parçası haline gelen istasyon tuvaletleri gelenleri kötü kokuları yüzünden korkutmamalı! TORA bu probleme çözüm olarak Ozonmatik’ i hizmetinize sunuyor.”
 

Bir ortama girdiğinizde, ortamı ilk fiziksel olarak ardından psikolojik olarak karşılarsınız. Yani, görürsünüz, koklarsınız, hissedersiniz ve temiz görünmesini, temiz kokmasını ve kaliteli bir hava ile karşılanmak istersiniz. Bu noktadaki problemlerden biri ortamdaki kötü koku, ortamın kötü hava kalitesi ve dolaylı olarak insan sağlığının tehdit edildiğidir. Bu problemle akaryakıt istasyonları tuvaletlerinde sıklıkla karşılaşılmaktadır. Ozonmatik, bu probleme çözüm olarak Tora tarafından hizmetinize sunulmuştur.

Ozonun 150 yıllık bir geçmişi vardır. Çok güçlü bir bileşik olan ozon gazı hem atmosferi hem de yer kürede biyolojik hayatı koruması ile bilinir. Oksijen, doğada iki oksijen atomunu içeren bir molekül halinde dolaşmaktadır. Bu moleküle bir oksijen atomumun daha bağlanmasıyla ozon (O3) oluşur. Ozon, oksijen gazının güçlü bir elektrik akımı yardımıyla enerjilendirilmiş ve 3 moleküllü hale getirilmiş şekli olarak da tanımlanabilmektedir. Doğada özellikle şimşek ve yıldırımların çok olduğu hava koşullarında havadaki deniz kokusu-iyot kokusu şeklinde hissedilebilmektedir. Günlük hayatta ise, havayı temizlemek, kokuları gidermek, dezenfekte etmek ve güçlü oksidasyon etkisinden faydalanma amaçlı kullanılmaktadır. Ozon kararsız ve son derece reaktif bir bileşen olduğundan, normal koşullarda hızlı bir şekilde moleküler oksijene (O2) ve serbest oksijen atomlarına (O) ayrışmaktadır ve yan etkisi yoktur.

Her gün yüzlerde insan akaryakıt istasyonuna gelmekte ve gelen her 5 kişiden 3’ ü tuvalet hizmetinden yararlanmaktadır. Akaryakıt istasyonu toplu tuvaletlerindeki temizliğin ve kokunun sadece sağlık noktasında değil ana dağıtımın prestiji konusunda da önemi yadsınamaz bir gerçektir. Örneğin, akaryakıt istasyon tuvaletlerindeki bazı sıçrama ve aerosol oluşumu tuvalette sifon çekildiği sırada ortaya çıkabilir. O sırada orda bulunan kişi kötü havayı solumak zorunda kalabilir. Bunun yanı sıra, bazı mikroplar yüzey tabakasında hayatta kalabilir ve kullanım esnasında suyun açılmasıyla tekrar havaya karışabilir. İlk senaryodaki kişinin kötü havayı teneffüs etmesine ek olarak, son durumda ortama girecek yeni kişiler de bu kötü hava ile karşılanacaktır. Yani kokuya sebep olan etken bastırılmadıkça bu sirkülasyon böyle devam edecektir. Tuvalette yerlerin ve yüzeylerin (tuvalet oturağı ve sifon kolları, kapı ve musluk kolları, çalışma yüzeyleri) düzgün ve düzenli bir biçimde temizlenmesi mikropların yayılma riskini azaltır ve ortamdaki enfeksiyon riskini düşürür. Aksi durumda, duvarda ve yer karolarında küfler dahi oluşarak enfeksiyon oluşumuna sebep olabilir, alerjik reaksiyonlara neden olabilir, yüzeyleri bozabilir/zarar verebilir ve hoş olmayan kokulara neden olabilir.

Ozonmatik, mevcut koku gidericilerin aksine ortama yapay çiçek, okyanus, odun vs. kokusu vermez, oluşmuş kötü havayı dezenfekte ederek ve kötü kokuyu gidererek, sizlere sağlıklı ve kaliteli bir hava sunar. Mikropların yayılma riskini azaltabilmek ve bu sebepli enfeksiyonlardan korunmak amacıyla Tora’ nın sizlerin hijyenini düşünerek ürün portföyüne eklediği Ozonmatik’ i gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

http://www.torapetrol.com/haber/ozonmatik-ile-kotu-kokulara-son

 

Bu haber 2745 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
TOTAL İstasyonları’ndan Hakkari Yüksekova’da yeni istasyon yatırımı... 30.11.2020
Limak Enerji Balıkesir Bölge Müdürlüğünün yeni binası açıldı... 30.11.2020
Sürdürülebilirlik Akademisi’nden OPET’e iki ödül birden ... 30.11.2020
Elektrik üretimi Eylül ayında yüzde 9 arttı... 28.11.2020
Rüzgardan elektrik üretimi, ilk kez tüm yenilenebilir kaynakların toplamını geçti... 28.11.2020
Pandemi elektrik tüketicilerinin öncelik ve beklentilerini değiştirdi... 28.11.2020
Trafiğe son 10 ayda 850 bin 969 aracın kaydı yapıldı... 28.11.2020
Elektrikli Araç Endüstrisi Petronas’ın Konferansında Masaya Yatırıldı!... 28.11.2020
Türkiye’nin Petrol ithalatı Eylül ayında yüzde 14 arttı... 28.11.2020
Tesla, “süper şarj kolonları” için Çin’de yeni bir fabrika kuruyor ... 28.11.2020
LNG zengini Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyor... 28.11.2020
QNB Finansbank ve Petrol Ofisi'nden akaryakıt indirimi ve ParaPuan imkanı... 28.11.2020
TEST İSTASYONU’nun 34.sü Haber Ekonomi’nin Kasım sayısında yayınlandı... 28.11.2020
2020’de Afrika ve Suudi Arabistan’da Mepsan Rüzgarı Esti!... 28.11.2020
Atık Yönetimi ile Sürdürülebilirliğe Bakış... 28.11.2020
ASİS Otomasyon’a Kocaeli Sanayi Odasından Yazılım Ürünleri Sanayi Ödülü… ... 28.11.2020
TEMSA’nın ilk elektrikli otobüs ihracatı İsveç’in çevreci adasına! ... 28.11.2020

 


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.