Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

İnterpet, 17020 A Sınıfı Akreditasyon Denetiminden Sıfır Hatayla Geçti

Güncelleme :28.04.2018

 “Vakum Akustik Sızdırmazlık Tank Testleri”nde 2016 yılından beri İAS tarafından akredite bir firma olduklarını açıklayan Dura, bu alanda bugüne kadar 3 denetim geçirdiklerini söyledi.

Mühendislik ve ekipman alanındaki ürün ve hizmetleriyle akaryakıt sektörünün en çok tercih edilen firmalarından birisi olan İnterpet, sektöre sunduğu ürünler ve verdiği hizmetleri belgelendirerek müşterilerinin ihtiyaçlarına en doğru çözümleri sunmakta. Belgelendirme alanındaki çalışmalarına büyük önem veren İnterpet, en son olarak 17020 A Sınıfı Akreditasyon Denetiminden Sıfır Hatayla Geçti. Gerçekleştirilen denetimle ilgili gazetemize açıklama yapan İnterpet’in Kalite Güvence ve SEÇ Müdürü Demet DURA,  yılda bir kez akreditasyon denetiminden geçtiklerini, 3 gün boyunca tüm ekiplerinin ve içyapılarının denetlendiğini söyledi. 

    TSE EN ISO 17020 standarttır diyen Dura, bu standarda istinaden bir akreditasyonumuz mevcut. Bu akreditasyon kapsamında da “Vakum Akustik Tank Testleri”ni gerçekleştiriyoruz. Vakum akustik testleri akaryakıt istasyonlarındaki akaryakıt tanklarının sızdırmazlık testlerini içerir. Bu testleri hem kalitesel olarak hem de herhangi bir uygulama açısından bir sıkıntı yaşamadan geçirmiş durumdayız. Genel olarak baktığımızda hem sahadaki ekiplerimiz hem de burada hazırladığımız dökümantasyonumuz denetlendi. 3 gün boyunca sıkı bir denetime tabi tutulduk. Bu denetim süreci bizim açımızdan zor bir süreç oldu. Tüm çalışanlarımızla beraber bu süreci başarılı ve sorunsuz olarak atlattık. Denetim 14-15-16 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi. 3 gün boyunca hem ofis hem de saha alanındaki çalışmalarımız 2 farklı ekip halinde 2 denetçi tarafından denetime tabi tutuldu. Benim sorumluluk alanım olan kalite sistemimizle ilgili farklı bir kişi tarafından denetlenirken; Teknik müdürümüz Oğuzhan Altuntaş da yapmış olduğu raporlar ve uygulama üzerine denetime tabi tutuldu. Bu denetimin akabinde de sıfır uygunsuzlukla akreditasyon belgemizin yenilenmesine karar verildi. Bu denetimden sıfır hatayla çıkmak bizim biçin büyük bir başarıdır. Genelde akreditasyon denetimlerinde hep uygunsuzluk çıkar. Bundan dolayı 3 gün boyunca süren denetimlerden sıfır hatayla çıkmış olmamız bizim için ayrı bir önem taşımakta. Bu yüzden tüm ekip arkadaşlarıma ve sıfır hatayla çıkmamızı sağlayan tüm çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Aldığımız belgeyle akreditasyonumuzun devam ediyor olması bizim bu işi çok iyi yaptığımızın da bir göstergesidir diyen Dura, devam eden yeni projelerimiz var. Denetimden sıfır hatayla çıkmamız bu projelerimizin bundan sonra devam etmesini de sağlamakta. Akreditasyon denetimleri ile firmaların bu işi ne derece yapabildikleri de ortaya çıkmakta. Akreditasyon denetiminden yüzümüzün akıyla çıkmamız bizim iyi projeler yaptığımızı, iyi işler çıkardığımızı da bize göstermekte. İAS firması tarafından akreditasyon denetimimiz gerçekleştirildi. İAS firması Amerikan akreditasyon firmalarından bir tanesi olup uluslar arası tanınılırlığı mevcuttur.

 Aldıkları akreditasyon belgesinin hem yurt içinde hem de yurt dışında yaptıkları tüm tank testlerinde geçerli olduğunu açıklayan Dura, akreditasyon uluslararası tanınırlıktır. Bu belge ile yaptığımız tank testlerinin uluslararası geçerliliği mevcuttur. Bu denetimler her yıl yapılır ve 3 yılda bir de büyük denetim yapılır. Bu sene yapılan denetim de 3 yılda bir yapılan büyük denetimdir. İnterpet olarak yaptığımız tüm işleri uluslararası standartlara göre yapmaya çalışan bir firma olduğumuzdan her şeyi en doğru bir şekilde yapmamız denetimlerden başarılı bir şekilde çıkmamızı sağlamakta. Tüm işlerimizi hatasız veya hata oranını en asgariye indirerek yapmaya çalışan bir firmayız. Bizim yaptığımız tank testlerindeki bütün algoritmalar, veriler merkez ofisde incelendikten sonra test raporları hazırlanır.  Akreditasyon denetiminden sıfır hatayla geçmemiz akaryakıt sektöründe İnterpet’e büyük avantaj sağlayacaktır.  Bu başarı İnterpet ailesinin bir başarısıdır. İnterpet olarak bundan sonra da farklılık yaratmaya devam edeceğiz dedi.

Bu haber 3103 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
Castrol Ford Team Türkiye’den kırılması zor bir rekor daha…... 01.12.2021
Lojistik Sektörünün Geleceğini Etkileyecek Temel Trendler Açıklandı... 01.12.2021
Saygı Otomotiv İle Renault Trucks’ın Bayi Ağına Kayseri de Katılıyor... 01.12.2021
Kent Electra İtalya toplu ulaşımında test edildi... 01.12.2021
Temsa’nın Çevreci Otobüsleri İsrail Yollarındaki Sayısını Artırıyor... 01.12.2021
Henkel, üçüncü çeyrekteki güçlü satış artışı ile büyüme hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor... 01.12.2021
Enerjisa, güvenli ödeme altyapısı için Akbank’la iş birliğine imza attı ... 01.12.2021
Asis Yeni Nesil Orbit MTS Terminallerini Kullanıcılarına Sundu ... 01.12.2021
Küresel yenilenebilir enerji kurulumları bu yıl 290 gigavatla rekor tazeleyecek... 01.12.2021
Petrokimya Tesislerinde Güç Aktarım Ürün Seçimi... 01.12.2021
ESS Otomasyon Tora Samsun Bölge Servisini Tanıyalım... 01.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 01.12.2021
Elektrikli Araçların Yaygınlaşması Enerji İhtiyacını Artıracak!... 01.12.2021
Akkök Holding’den “Kadın Enerjisi’’ projesi ... 01.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.