Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

SASKİ - OPET İŞBİRLİĞİ İLE “TEMİZ TUVALET KAMPANYASI” SAKARYA’DA

Güncelleme :30.12.2011

Sakarya Büyükşehir Belediyesi su ve kanalizasyon hizmetlerini yürüten SASKİ Genel Müdürlüğü, OPET işbirliği ile temiz tuvalet, hijyen ve tasarruflu su kullanımı konusunda sosyal sorumluluk projesi başlatıyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 1.sınıf, anaokulu ve kreş öğretmen ve öğrencilerini kapsayan proje bir yıl boyunca devam edecek. OPET Temiz Tuvalet Kampanyası’ndaki tecrübe ve deneyimlerin rehberliğinde gerçekleşecek bu projeyle, Sakarya ilindeki  “Temiz Tuvalet” alışkanlığı, “ Tasarruflu Su Kullanımı” ve “Hijyen Bilinci” oluşturulması ve korunması amaçlanıyor. 

Konuyla ilgili düzenlenen imza töreni, 20 Aralık Salı günü Sakarya ili AKM Tiyatro Salonu’nda yapıldı. Törende, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile OPET Yönetim Kurulu Üyesi ve kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin fikir lideri Nurten Öztürk, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş işbirliği anlaşmasına imza attılar.

Bu işbirliğiyle OPET, 11 yıldır aralıksız devam eden ve her geçen gün çapı genişleyen Temiz Tuvalet Kampanyası’ndaki tüm deneyimlerini Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne aktaracak.  Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği öğretmen gruplarına ve öğrencilere OPET tarafından Temiz Tuvalet ve hijyen eğitimleri verilecek. Proje broşür, sticker ve film gibi görsel malzemelerle desteklenecek. Bu proje sonucunda özellikle gelecek nesillerde temiz tuvalet alışkanlığı ve hijyen bilincinin oluşturulması amaçlanıyor.      

Kurumların kalitesinin gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle görülebileceğini ifade eden SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Modern dünyada kurumların toplumlara hizmeti ticari anlamlardan daha güçlü manalar taşımaktadır. Çağımızda kurumların kalitesini ortaya koyan gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleridir. Topluma hizmeti sadece ulus devlet modelinden beklememek gerekir. Özel teşebbüslerin de bu noktada üzerine düşen sorumluluklar bulunmaktadır. İşte bugün burada gerek devlet ve gerekse özel teşebbüsün çok önemli bir işbirliğine şahitlik ediyoruz” diye konuştu. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Emin Başar ise, öğrencilerin sağlığının korunması ve sağlık kalitesinin arttırılmasının gerektiğini belirterek, projenin hayırlı olmasını temenni etti.  

İmza töreninde konuşan OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, “Tuvalet temizliği ve hijyen sağlıklı bir yaşam için büyük önem taşıyor. Tuvaletlerin yanlış kullanımı ve hijyen kurallarının doğru uygulanmaması, insan sağlığını tehdit eden birçok hastalığa neden oluyor. Biz de OPET olarak, istasyonlarımızdaki hizmet kalitesini artırmak amacıyla başladığımız Temiz Tuvalet Kampanyası ile toplumun dikkatini bu önemli konuya çekmek ve daha bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlamak için 11 yıldır çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz” dedi.   

Temiz Tuvalet Kampanyası’nın kapsamını her geçen gün genişlettiklerini ve daha çok insana ulaşmak için çaba sarf ettiklerini belirten Nurten Öztürk, Sakarya Belediyesi ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını şöyle ifade etti: “Sakarya Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne destek olmaktan, OPET Temiz Tuvalet Kampanyası’nı ilinize   taşımaktan son derece memnunuz. Bu projenin başarı ile yürüyeceğine ve OPET istasyonlarında yakaladığımız değişimi Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin de kendine ait tüm alanlarda yakalayacağına, inancımız tamdır.  

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise proje ile ilgili,“Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak bizler, bir taraftan bu şehrin temel alt yapı sorunlarını kalıcı olarak çözmeye çalışırken, diğer taraftan, sosyal sorumluluk projelerine ağırlık veriyoruz. Belki alt yapı çalışmaları gibi, bu tür sosyal projeler de çok görünür olmayabilir. Ama bizim için önemli olan, bir şeyin görünür olması ya da olmaması değildir. Bizim için önemli olan doğru şeylerin yapılmasıdır. Örneğin bu iş önemsizdir demeden, atık pil toplama faaliyetleri yürütüyoruz. Engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak bizim temel önceliklerimiz arasında yer alıyor. Ulaşımdan sosyal hayata katılımlarına kadar, her alanda engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarına öncelik veriyoruz. Aile kurumunu güçlendirmek, aile içi iletişimi geliştirmek ve aile mutluluğunu artırmak için eğitim faaliyetleri düzenliyoruz. Koruyucu sağlık anlayışını yaygınlaştırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Çocuklarımıza yönelik beceri kursları düzenliyoruz” dedi. 

SASKİ-OPET işbirliği ile yeni bir sosyal sorumluluk projesini başlatmanın mutluluğu içerisinde olduğunu söyleyen Başkan Toçoğlu, “Daha sağlıklı bir gelecek inşa etme adına, temiz tuvalet, hijyen ve tasarruflu su kullanımı konusunda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Başta çocuklarımız olmak üzere “temiz tuvalet alışkanlığı”, “hijyen bilinci” ve “tasarruflu su kullanımı” konusunda toplumsal duyarlılığı artırmaya çalışıyoruz. Bu vesileyle, uzun yıllardan beri bu tür sosyal sorumluluk projelerine öncülük eden OPET’e ve özellikle projeye yönelik katkılarından dolayı OPET’in değerli yöneticilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İmza töreninin ardından, yaklaşık 350 kişiden oluşan Milli Eğitim birinci sınıf öğretmenlerine SASKİ Genel Müdürü Dr.Rüstem Keleş tarafından “Tasarruflu Su Kullanımı” konusunda, OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk tarafından ise “Tuvalet Kullanımı ve Hijyen” konusunda ilk eğitim semineri gerçekleştirildi. 

 

Bu haber 4351 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Anadolu Isuzu’dan İsviçre’ye Teslimat... 25.10.2021
Total İstasyonlari’ndan Yepyeni ve Taptaze Lezzet Dünyasi: Bi Güzel ... 25.10.2021
Brisa ve Kordsa’nın dijital ikilisi ile Türkiye’de dijitalleşmede yepyeni adım... 25.10.2021
Renault Trucks’ın Yeni T, C, K Serileri, Türkiye’ye İddialı Girdi ... 25.10.2021
Mercedes-Benz Türk, Otobüs Sürücü Eğitimleri’ne Kale Seyahat sürücüleriyle devam etti... 25.10.2021
Aydem Yenilenebilir Enerji, AKUT işbirliğiyle orman yangınlarına karşı eğitim verecek... 25.10.2021
Enerji Bakanı Dönmez: “Türkiye’de kışın doğalgaz sıkıntısı yaşanmaması için önlem alıyoruz”... 25.10.2021
Lojistik Sektörüne Çevik Çözüm: İRİS... 25.10.2021
Enerji iletim altyapısına yatırımların artırılması şart ... 25.10.2021
SEDAŞ, Sıfır Atık ile Geleceğe Sahip Çıkmaya Çağırdı... 25.10.2021
Mercedes-Benz StartUP 2021 kazananları Almanya Girişim Ekosistemi modülüne katılıyor... 25.10.2021
Vat Enerji’den Ülker’e Atık Isı Projesi ... 25.10.2021
Tankar Petrol, Dünya Devi Wayne Akaryakıt Dispenseri Tercih Etti... 25.10.2021
Yenilenebilir enerji sektörü 2020'de dünya çapında 12 milyon kişiyi istihdam ediyor... 25.10.2021
ASLANTÜRK LOJİSTİK Güvenli Yakıt İkmal Sistemlerinde TURPAK kalitesiyle yoluna devam ediyor... 25.10.2021
Aklease’den, sürdürülebilir ve yeşil enerji yatırımına destek ... 25.10.2021
HORIZON-2 İstasyonlardaki Yerini Alıyor... 25.10.2021
Aksa Elektrik, 2021 yılının üçüncü çeyreğindeki elektrik tüketim oranlarını açıkladı... 25.10.2021
Baskent EDAS, Zonguldak'taki Üç Köye 1 Milyon Liralık Yatırım Yaptı... 25.10.2021
Rüzgarda 8 ayda devreye alınan kapasite yıllık bazda yüzde 180 arttı... 25.10.2021
Vaillant, Gran Fondo ile amatör bisikletçileri desteklemeye devam ediyor... 25.10.2021
Gazprom, Türkiye'ye Bu Yıl Yaklaşık 25 Milyar Metreküp Gaz Sevk Etmeyi Planlıyor... 25.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.