Haber Ekonomi


Haberler > Elektrik Başlıkları

Siemens ve Air Liquide hidrojen üretimi konusunda işbirliği yaptı

Güncelleme :09.02.2021

Şirketler Almanya ve Fransa'da büyük endüstriyel ölçekli hidrojen projeleri oluşturmaya odaklanacak

Siemens Energy’den  yapılan açıklamada, Siemens Energy ve Air Liquide'ın PEM (Proton Exchange Membran) elektroliz teknolojisindeki uzmanlıklarını birleştirmek için bir Mutabakat Anlaşması imzaladığını duyurdu.

Şirketler, Avrupa'da, özellikle Almanya ve Fransa'da büyük endüstriyel ölçekli hidrojen projelerinin birlikte yaratılmasına ve elektrolizörlerin toplu üretimine odaklanmayı planlıyor.

Ayrıca, yeni nesil elektrolizör teknolojilerini birlikte geliştirmek için araştırma ve geliştirme faaliyetleri üzerinde çalışmayı kabul ettiler.

Elektroliz, yenilenebilir kaynaklardan hidrojen üretimi için umut verici bir seçenektir.

ABD Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji ofisine göre, "Elektroliz, suyu hidrojen ve oksijene ayırmak için elektriği kullanma sürecidir. Bu reaksiyon, elektrolizör adı verilen bir ünitede gerçekleşir".

"Hidrojen, Avrupa Birliği'nin CO2 ve sera gazı emisyonlarını azaltma hedeflerine ulaşmada önemli bir rol oynayacaktır," ifadesi okundu ve hızla artan talebi karşılamak için büyük ölçekli PEM elektrolizörleri aracılığıyla sürdürülebilir şekilde üretilen hidrojen üretimini hızlandırmanın anahtarı olduğunu ekledi. ve daha düşük maliyetler.

Fransa'daki 200 MW kapasiteli Air Liquide-H2V Normandiya projesi, yenilenebilir enerjiden hidrojen üretimi için en iddialı Avrupa projelerinden biridir.

Almanya Federal Ekonomi Bakanı Peter Altmaier yaptığı açıklamada, hidrojenin ülkenin enerji geçişinin başarısı için kilit bir unsur olduğunu ve iklim değişikliğiyle mücadele için Avrupa ve küresel çabalar için çok önemli olduğunu söyledi.

Fransız ekonomi, maliye ve kurtarma bakanı Bruno Le Maire, şimdi yeni değer zincirleri ve yeni teknolojiler geliştirmek için kitlesel yatırım yapma zamanının geldiğini söyledi.

"Şimdi harekete geçme zamanı. Ekonomimizi daha rekabetçi ve karbondan arındırılmış hale getirmek için şimdi ile 2030 arasında hidrojene 7 milyar avro yatırılacak," diye ekledi.

Bu haber 1280 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Schneider Electric, Geleceğin Şebekeleri için Geliştirdiği Yeni Nesil Teknolojileri Tanıttı... 28.01.2022
SEDAŞ’ın Kadın Enerjisi “Next” projesinde başvurular devam ediyor... 28.01.2022
Karsan, Otonom e-ATAK ile Kuzey Avrupa’ya Giriş Yaptı! ... 28.01.2022
SENTRUM projesi Küçükköy'de yeşil çözümler ve enerji verimli yatırımları teşvik ediyor... 28.01.2022
Otonom sürüş: Bosch ve Volkswagen’in yan kuruluşu Cariad, kapsamlı ortaklık konusunda anlaştı... 28.01.2022
Akaryakıt Bayileri, Kriz Haline Gelen Marj Sorununu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'la görüştü ... 28.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.