Haber Ekonomi


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

İGDAŞ, İstanbul İtfaiye Teşkilatı'nı bilgilendirdi

Güncelleme :06.12.2012

 İGDAŞ, abonelerine yönelik düzenlediği “Doğalgaz’da Güvenlik ve Tasarruf” seminerlerini kamu personeline yönelik düzenlemeye başladı. Seminerlerden faydalanan ilk kamu kurumu İstanbul İtfaiye Teşkilatı oldu.

İstanbul’da 5 milyon aboneye doğalgazı ulaştıran İGDAŞ, 2009 yılından bu yana düzenlediği Doğalgazda Güvenlik ve Tasarruf Seminerleri’ni bu kez İstanbul İtfaiye Teşkilatı’na yönelik düzenledi. İstanbul’un Asya ve Avrupa yakasında gerçekleştirilen iki ayrı seminere İstanbul İtfaiye Teşkilatı üst düzey yöneticileri ile birlikte çalışanlardan yoğun bir ilgi vardı. 

Türkiye’nin lider gaz dağıtım şirketi İGDAŞ, 2009 yılında başlattığı ve 40 bin kişiye ulaştığı Doğalgazda Güvenlik ve Tasarruf Seminerleri’ni bu kez İstanbul İtfaiye Teşkilatı çalışanları için organize etti. Doğalgazın güvenli ve tasarruflu kullanılması konusunda bilinç oluşturmak amacıyla seminerlere başlayan ve İstanbul’un 38 ilçesine Doğalgazda Güvenlik ve Tasarruf Seminerleri’ni taşıyan İGDAŞ, şimdi kamu personelini bilinçlendirmeyi hedefliyor. 

Seminerler, DOSİDER (Doğalgaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği), BACADER (Baca İmalatçıları ve Uygulayıcıları Derneği), İTESO (Doğalgaz Sıhhi Tesisat Kalorifer Teknisyenleri Esnaf ve

Sanatkârları Odası) işbirliği ile gerçekleştiriliyor. İstanbul’un iki yakasında da görev yapan İtfaiye Teşkilatı’na ayrı ayrı düzenlenen seminerlerde, tesisatların ve doğalgaz cihazlarının emniyetli kullanımı, olası doğalgaz kaçağı ve baca gazı zehirlenmesi durumlarında izlenecek yollar ve doğalgazın tasarruflu kullanılması için alınacak önlemler gibi konular ele alındı. Seminerin İtfaiye Teşkilatı’na yönelik olması nedeniyle, etkinlikte karbonmonoksit gazından kaynaklı yangınlarda nasıl hareket edilmesi gerektiği ile ilgili bölümlere ağırlık veren İGDAŞ, Türkiye ve yurtdışında doğalgaz nedeniyle meydana gelen yangınlardan örnekler paylaşarak oluşabilecek hatalar konusunda İstanbul İtfaiye Teşkilatı’na önemli bilgiler aktardı. Soru-cevap kısmında özellikle afet durumunda İGDAŞ’ın hazırlıkları ile ilgili bilgi almak isteyen İstanbul İtfaiye Teşkilatı yöneticileri ve çalışanları semineri ilgi ile takip etti. 

 

Bu haber 3530 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
İran Enerji Haber Ajansı Shana: İran’dan Türkiye’ye gaz akışı yeniden başladı... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.