Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Türkiye’nin ‘Mavi Dev’i, tek çatı altında komple çözümler sunuyor Enerjinin tek adresi: İpragaz

Güncelleme :06.07.2013

 Türkiye enerji sektörünün temsilcilerini buluşturan 4. Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi’ne, İpragaz damgasını vurdu. İpragaz, LPG, LNG, elektrik ve akaryakıt alanlarındaki faaliyetleriyle, ‘tek çatı altında komple çözümler sunabilen’ sektördeki tek oyuncu olarak Trabzon’da gerçekleştirilen Zirve’de ilgi odağı oldu.  4. Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi’nde 'Altın Voltaj' ödülü de İpragaz’a verildi. 

Enerji Fuarcılık ve Organizasyon tarafından Enerji Petrol Gaz, Gas&Power ve Green Power gazetelerinin katkılarıyla düzenlen 4. Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi, bu yıl da enerji, çevre ve ekonomi politikalarında söz sahibi olan siyasetçilerin, üst düzey

bürokratların ve özel sektörün en seçkin temsilcilerini bir araya getirdi. Bu yıl 6-7 Haziran 2013 tarihlerinde Trabzon Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenlenen Zirve’de; sektörün tüm temsilcileri bir araya geldi, genel konuların yanı sıra elektrik, doğal gaz, yenilenebilir enerji ve nükleer enerji alanları da ele alındı.  Sektörün önemli oyuncularının stantlarıyla yer aldığı 4. Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi’nde ilginin odağında ise; öncülük yaptığı LPG ve LNG ile birlikte kısa süre içinde elektrik ve akaryakıt sektörlerine de girerek önemli adımlar atan İpragaz yer aldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile EPDK Başkanı Hasan Köktaş’ın da ziyaret ettiği İpragaz standında, “İpragaz Elektrik” ile birlikte diğer önemli kurumsal çözümleri arasında yer alan “Sistem LPG” ve “Sistem LNG” de tanıtıldı.

Tüm enerji ihtiyaçları, artık tek çatı altında 

52 yıllık köklü geçmişi ile öncülük ettiği LPG ve LNG faaliyetlerinin yanı sıra oldukça önemli adımlar atarak, İpragaz Elektrik ile elektrik ve GO markasıyla da akaryakıt alanlarına giren İpragaz; müşterilerine tek çatı altında komple çözümler sunabilen, Türkiye enerji sektöründeki tek marka konumunda. İpragaz, ana enerji ihtiyaçlarının tamamını, aynı yüksek hizmet kalitesi ve tek bir fatura ile karşılama olanağı sunuyor. Bu özellikleri ile İpragaz, enerji alanındaki yarım asrı aşan köklü tecrübesi, yüksek standartlardaki ürün ve hizmet kalitesi ile benzeri bulunmayan geniş kapsamlı bir ‘enerji şirketi’ konumuna ulaştı. Getirdiği yenilikler, yüksek standartlardaki, kaliteli ürünler ve hizmetlerle Türkiye’de yaşam kalitesini yükselten enerji sektörünün ‘Mavi Dev’i İpragaz, tüm kurumsal ihtiyaçlara sunduğu çözümlerle birlikte 4. Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi’nde, elektrik, sistem LPG ve LNG ile yer aldı. 

'Altın Voltaj' ödülü İpragaz’ın

İpragaz, 4. Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi’ne kapsamında düzenlenen ödül töreninde 'Altın Voltaj' ödülünü aldı. 4. Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi’nin ilk günü akşamında düzenlenen törende, ödülü İpragaz A.Ş. Geliştirme ve İnovasyon Müdürü Birim Akbaba aldı. 

İpragaz Elektrik

Enerji sektörünün köklü ve güçlü oyuncusu İpragaz, kalite ve güvencesiyle elektrik piyasasında da önemli bir oyuncu olmayı hedefliyor. Güçlü satış kadrosu ve yaygın bayi ağıyla, 52 yıldır Türkiye'nin enerji ihtiyaçlarına farklı çözümler üreten İpragaz, tecrübesiyle şimdi de elektrik sektörünü aydınlatıyor.  

Kırsal bölgelerden büyük şehirlere, evlerden iş yerlerine her alanda güvenli, verimli ve çevreci enerjiyi tüketicilerle buluşturan İpragaz, Eylül 2012'den itibaren elektrik ihtiyacına da ekonomik çözümler sunuyor. Türkiye’nin her noktasındaki serbest tüketiciler, artık elektrik ihtiyaçlarını; yarım asrı aşan İpragaz güvence ve kalitesi altında, ekonomik ve sürdürebilir olarak alabiliyor.

Sistem LPG

Türkiye'de 1973 yılından bu yana, birçok önemli sektörde büyük sanayi işletmelerinin dökme gaz ihtiyaçlarını kesintisiz olarak karşılayan İpragaz, 1993 yılında ilk kez küçük tanklı toprak üstü dökme gaz ve toprak altı dökme gaz sistemlerini uygulayarak İpragaz'ın dökme gazdaki markası olan Sistem LPG'yi oluşturdu. 

Bu sistem sayesinde İpragaz hem küçük işletmelerin hem de konutların tüm enerji ihtiyacını karşılamaya yönelik bir çözüm getirerek dökme gazın enerji olarak kullanımında yeni bir dönem başlattı. Yakıt olarak Propan ve Miks LPG kullanılan Sistem LPG; bugün, farklı türlerdeki enerji ihtiyaçlarının (ısıtma, pişirme, sıcak su, soğutma, elektrik gibi) tek bir merkezden karşılanabileceği ekonomik ve pratik bir enerji sistemi olarak tüketicisiyle buluşuyor.

Sistem LNG

İpragaz, 2004 yılı sonu itibariyle LNG piyasasında kalite, kesintisiz ürün ikmali, emniyet ve çevreye olan sorumluluk bilinciyle sektörde yerini almak üzere gerekli alt yapı hazırlıklarını tamamladı. EPDK'dan almış olduğu lisansla 2005 yılı Ocak ayında LNG piyasasında faaliyetlerine başladı. İpragaz, kurmuş olduğu ekipler, teknik-lojistik alt yapısı ve 1961'den bu yana LPG sektöründe edindiği tecrübesiyle LPG piyasasındaki başarısını LNG piyasasında da sürdürmeyi hedefledi.

Güvenlikten taviz vermeden kurulan sistemlerle LNG piyasasına farklı bir bakış açısı getiren İpragaz; bu piyasada birçok ilke ve yeniliğe imza attı. Her yeni piyasada olduğu gibi LNG piyasasında da teknik mevzuatın henüz tamamen oluşmadığı bir ortamda sistem kurulumlarındaki Türk standartlarını, gelişmiş ülke standartlarıyla besleyerek yeni şirket içi uygulama kurallarını yarattı ve piyasada bu konuda örnek alınan lider firma oldu.

 

Bu haber 3278 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Schneider Electric, Geleceğin Şebekeleri için Geliştirdiği Yeni Nesil Teknolojileri Tanıttı... 28.01.2022
SEDAŞ’ın Kadın Enerjisi “Next” projesinde başvurular devam ediyor... 28.01.2022
Karsan, Otonom e-ATAK ile Kuzey Avrupa’ya Giriş Yaptı! ... 28.01.2022
SENTRUM projesi Küçükköy'de yeşil çözümler ve enerji verimli yatırımları teşvik ediyor... 28.01.2022
Otonom sürüş: Bosch ve Volkswagen’in yan kuruluşu Cariad, kapsamlı ortaklık konusunda anlaştı... 28.01.2022
Akaryakıt Bayileri, Kriz Haline Gelen Marj Sorununu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'la görüştü ... 28.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.