Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Total Fen ve Teknoloji Odaları İle 2 Bin 700 Öğrenciye Ulaştı

Güncelleme :21.02.2014

 Akaryakıt sektörünün öncü kuruluşu Total Oil Türkiye, sosyal sorumluluk bilinciyle TOÇEV işbirliğiyle hayata geçirdiği “Eğitime Destek Projesi” kapsamında, Fen ve Teknoloji Odası açılışlarına devam ediyor. Proje kapsamında Total, 2013 yılı Aralık ayı içerisinde Bolu, Sakarya ve Kocaeli’de 3, 2014 yılı Şubat ayında ise Düzce ve Bursa’da 2 olmak üzere toplam 2700 öğrencinin yararlanacağı 5 Fen Teknoloji Odası açtı. Total 2013 - 2014 eğitim-öğretim yılında toplam 10 okulda Fen ve Teknoloji Odası açacak. Total, ayrıca bugüne kadar dördü TOÇEV ile birlikte olmak üzere dokuz köy okulu yeniledi.

Sosyal Sorumluluk bilinciyle çalışmalarına devam eden Total Oil Türkiye eğitime destek vermeye devam ediyor. Total Oil Türkiye, TOÇEV ile birlikte Antalya, Kahramanmaraş, Adana ve Sakarya’da toplam dokuz okulu yeniledi. Bu yıl ise, TOÇEV ile birlikte Fen ve Teknoloji Odası açılışlarına başlayan Total Oil Türkiye, toplam 5 okulda, toplamda 2700 öğrencinin yararlanacağı Fen ve Teknoloji Odası açtı. Eğitime katkıları devam eden Total, 2013 - 2014 yılında toplamda 10 okulda Fen ve Teknoloji odası açarak binlerce öğrenciye ulaşmış olacak. 

TOÇEV’in Günebakan Projesi kapsamında ve Total Oil Türkiye işbirliği ile gerçekleştirilen Fen Teknoloji Odası açılışları şu ana kadar; Bolu, Sakarya, Kocaeli, Düzce ve Bursa’da gerçekleştirdi. Teknolojik imkanlarla hazırlanan odalarda öğrenciler en yeni deneyleri yapma, fen ve teknoloji konusunda eğitimlerini pekiştirme imkanı bulacaklar. Gerekli teçhizatlardan odanın kullanım alanlarının yenilenmesine kadar bütünüyle yeniden hazırlanan odalar daha aydınlık bir Türkiye için önemli bir adım olarak göze çarpıyor.

Total Oil Türkiye İK ve İdari İşler Direktörü Ayşe Ürgen gerçekleştirdikleri eğitime destek projesi hakkında; “Total olarak eğitim alanında birçok proje yürütüyoruz. Bir yandan ‘Sokakta İlk Adımlar’ projesi ile çocuklarımıza trafik eğitimi verirken diğer yandan ise ‘Total Eğitime Destek’ projesi ile birçok okulumuzun eksiklerini gideriyoruz. 2007’den bu yana projemiz kapsamında toplam 9 ilde okul yeniledik. 2013 yılında başladığımız Total Eğitime Destek projemiz 2014 yılında da devam edecek. 10 okulda binlerce çocuğumuza ulaşabilecek olmaktan çok mutluyuz. Şirket olarak inovasyona verdiğimiz öneme paralel olarak, ortaokullarda Fen Teknoloji Odaları kurmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen herkesi gönülden kutluyor destekleri için teşekkür ediyorum. Total olarak önümüzdeki yıllarda da eğitime destek vermeye devam edeceğiz” dedi.  

TOÇEV (TÜVANA OKUMA İSTEKLİ ÇOCUK EĞİTİM VAKFI) HAKKINDA

TOÇEV, Türkiye’nin çeşitli illerinde maddi yetersizlik nedeniyle okuyamayan çocuklara bütün eğitim hayatları boyunca maddi-manevi destek vermekte ve çocukların temel ihtiyaçlarını karşılıyor. 1994 yılında kurulan TOÇEV, Türkiye genelinde 11 ulusal proje yürütüyor. Yaşasın Okulumuz, Bir Şey Değişir Her Şey Değişir, Günebakan, İlk Yardıma İlk Adım, Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler, Evimdeyim, Yarının İzleri, Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın, İyi Beslenmek İyi Gelecek, Temiziz, Kütüphaneler TOÇEV’in yürüttüğü projelerdir. TOÇEV faaliyetleri ve projeleriyle beş milyon çocuğa dokundu. Daha fazla bilgi için www.tocev.org.tr adresini ziyaret edebilir, TOCEV yazarak 5944’e mesaj atarak 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Bu haber 3258 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Schneider Electric, Geleceğin Şebekeleri için Geliştirdiği Yeni Nesil Teknolojileri Tanıttı... 28.01.2022
SEDAŞ’ın Kadın Enerjisi “Next” projesinde başvurular devam ediyor... 28.01.2022
Karsan, Otonom e-ATAK ile Kuzey Avrupa’ya Giriş Yaptı! ... 28.01.2022
SENTRUM projesi Küçükköy'de yeşil çözümler ve enerji verimli yatırımları teşvik ediyor... 28.01.2022
Otonom sürüş: Bosch ve Volkswagen’in yan kuruluşu Cariad, kapsamlı ortaklık konusunda anlaştı... 28.01.2022
Akaryakıt Bayileri, Kriz Haline Gelen Marj Sorununu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'la görüştü ... 28.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.